Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen (alaptalan) félelmeid...

Milyen (alaptalan) félelmeid voltak a 2. gyermek vállalásával kapcsolatban? Beigazolódtak, vagy jól alakult a helyzet?

Figyelt kérdés
Köszönöm szépen a válaszokat!

2019. júl. 23. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:
87%
Semmi nem volt alaptalan, még túl is tett az elvárásaimon (=nehezebb mint gondoltam és jól gondoltam, hogy a nagy miatt lesz nehezebb...). ;)
2019. júl. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%
Azt hittem, nehéz lesz (13 hónap korkül), de egyáltalán nem. A nagy rengeteget segít és tényleg segít az első perctől kezdve, a kicsi meg már most megszokta, hogy néha várni kell. Sikerült a napirendjüket is összehangolni, délután én is pirenek, amíg ők is 2-2,5 óra, éjjel egyikük sem ébred fel sosem. 😊 Nem is tudom, mitől féltem.
2019. júl. 24. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
84%

Én nem féltem a napi szintű logisztikától, bíztam magamban, hogy megoldom a dolgokat, a közös altatást, szoptatást, amíg a nagyom elmolyol valamivel, a sétákat, fürdetést. Ezekkel valóban nem is volt gond.

Én inkább érzelmi szempontból voltam bizonytalan, olyan félelmeim voltak, hogy esetleg nem tudom majd a második gyermekemet annyira szeretni, ahogy az elsőt imádtam/imádom. Vagy, hogy időről-időre túlkompenzálok majd valamelyik gyerekem felé, akit esetleg picit jobban hanyagolok a másik igényei miatt. Na, ezek a félelmek valósak voltak, valóban durva az, amikor ülsz a kórházi ágyon a szülés után, szoptatod az újszülöttedet, és potyognak a könnyeid, annyira vágyódsz a nagyobb gyereked után. Szval éreztem, hogy bele lehet csúszni ezekbe a (nem szándékos) hibákba, ezért az elejétől arra törekedtem, hogy velem ez ne forduljon elő, a nagyobbamat mindenbe belevontam, a kisebbem is mindig jelen volt, amikor a nagyobbamnal foglalkoztam. Ez akkor fontos volt, szerintem jól tettem. Így a legelejétől kezdve kialakult egy olyan meleg ragaszkodás, szeretet részemről a kislányom irányában, hogy valójában semmi különbség sem volt a gyerekeim iránti érzéseimben, valamint a gyerekek is teljesen összenőttek.

Szval beigazolódtak a félelmeim, de nagyon pozitívan alakult minden.

2019. júl. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!