Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy szüljek úgy gyereket, ha...

Hogy szüljek úgy gyereket, ha még sosem dolgoztam? Mire számíthatok így?

Figyelt kérdés

Röviden: van három alapbetegségem, amikkel elvileg nem eshettem volna teherbe külső segítség nélkül az orvosom szerint (PCOS, IR és pajzsmirigy alulműködés). A PCOS tüneteinek az enyhítése miatt nyár elején fogamzásgátlót kezdtem el szedni, ennek ellenére most 7 hetes terhes vagyok...

A párom 44 éves, én 22 vagyok. Nekem ő volt így az első mindenben, neki előttem ért véget egy 13 éves kapcsolata.


Mivel idősebb nálam, máshol is tart az életben. Van két diplomája, több vállalkozása. Megteremtette magának azt az életszínvonalat, amit akart. Én itt vagyok 22 éves egyetemistaként, és hiába van lakásom, autóm, ezeket a szüleimnek köszönhetem. Ugyanúgy, ahogy a pénzem is tőlük jön. Eddig úgy voltam vele, hogy mivel tanulok, így valahol jogos, hogy támogatnak anyagilag, de hülyén érezném magam, hogyha elmennék babázni és még akkor is tőlük kapnám a pénzt... Mert sajnos nagyon sokba kerülök egy hónapban, sosem számoltam össze, de szerintem simán van 300-350 felett egy átlag hónap (ahol semmi extrább kiadás nincs).

Lehet erre azt mondani, hogy itt van a párom, ha egy család leszünk, akkor az ő feladata lesz az anyagiak biztosítása, de ettől a felfogástól én kivagyok. Jól megvagyunk és szeretem, de ez nem garancia arra, hogy akkor 15-20 év múlva is ugyanígy leszünk. És félek, hogy akár pár év múlva gondol egyet és szakít, vagy esetleg én jövök rá, hogy másra vágyom, de nem tudok kilépni a kapcsolatból, mert függök tőle anyagilag.

A szüleimre sem akarok alapozni egész életemben, mert az anyámnak van az a rossz szokása, hogyha nem emlékeztetem, a mai napig 3-4 éves kislányként kezel és félek, hogyha még lenne egy kisbabám is, ez csak rosszabb lenne. Pl. most is mikor elmondtam, hogy terhes vagyok, rögtön azzal jött, hogy ő költözik fel Budapestre és segít a baba körül, meg a terhesség végénél, meg hogy ő mióta vágyik már unokára (ismétlem, 22 éves vagyok, ő 50 sincs)... Meg én nem azt az utat akartam élni, amit ők szántak nekem. De alapból nehéz a pályakezdők élete, nemhogy úgy, ha még van pár év kiesésem és egy gyerekem is.

Két barátnőmnek mondtam el eddig a hírt és a félelmeimet, szerintük félre kéne tennem a büszkeségemet és a páromra támaszkodni anyagilag, rengetegen ezt teszik. Nekem meg inkább azt súgja a lelkiismeretem, hogy talán pár évet várnunk kéne még a közös gyerekkel... Csak ugye itt vannak az egészségügyi bajaim, és lehet, hogy amikor meg úgy érzem, akarom és szeretném, nem fog összejönni.



2021. szept. 10. 15:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem semmi baj nincs azzal, ha a párod biztosítja az anyagiakat.

Az egyetemen nem tudom mennyi van hátra, de sokan vitték már végig gyerem mellett is. Megoldható ha úgy van.

Ha neadjisten később szétmentek, neked ugyanúgy ott lesz a lakás, autó és munkát találni se vészes egy gyerekkel.

Megint más kérdés, hogy felmerült benned, hogy csak később kéne gyereket vállalni. A te betegségeiddel ez tényleg kockázatos, de ezt a döntést csak te tudod meghozni.

2021. szept. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%

Gratulálok. Foggátló mellett teherbe estél ráadásul pcos-an? Kétlem.

Nyugodj meg a pasi el fog hagyni, 44 évesen nem azért kerget 22 éveseket, hogy lekösse magát egy gyerekkel. Ha még most veled is lesz, pár hónap és megy. A másik hogy 20 év múlva te 42 leszel ő meg 64, nem fog neked se kelleni a tata.

2021. szept. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Még 2 évem van az egyetemből. És sajnos eléggé tanulós, a végén sem az van, hogyha már addig eljutottunk, a záróvizsgákon lazábbak és segítőkészek... Így is stresszes, nem tudom, baba/kisgyerek mellett befejezném-e?

Ha szétmegyünk, ugyanúgy a szüleimre lennék ismét utalva. Csak már nem fiatal egyetemistaként, ami még oké, hanem X éves anyukaként...

"munkát találni se vészes egy gyerekkel."

Ez meg nagyban függ azért a munka típusától, meg hogy én milyet keresek. Mert pl. ha választani kell két pályakezdő között úgy, hogy az egyiknek vannak versenyeredményei, OTDK helyezése, (akár külföldi) gyakornoki tapasztalata és mellé nincs se gyereke, ezzel szemben a másiknak nincs tapasztalata, ki is esett pár év neki, mert lett egy gyereke, akkor nyilván az első jelentkezőt választják... Mert nem kell félni, hogy egy hónapban másfél hetet lesz táppénzen, mert a gyerek beteg, stb.

2021. szept. 10. 15:30
 4/25 A kérdező kommentje:

"Foggátló mellett teherbe estél ráadásul pcos-an? Kétlem."

Akkor ne hidd el, mit bánom én.

2021. szept. 10. 15:31
 5/25 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem a megtartás felé hajlasz, miért mondod el fűnek-fának?

Legalább a fickót bokornak nézted? Ő tudja már egyáltalán?

2021. szept. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Őszintén nem tudom, hogy melyik opció felé hajlok...


Persze, tudja a párom kb az első perctől és ő örül neki nagyon.

2021. szept. 10. 15:41
 7/25 anonim ***** válasza:
94%

A gyerek rengeteg időt és energiát igényel, főleg az első évben. Nyugodtan tekints rá úgy, mint egy teljes idős állásra, felelősséget kell vállalod egy magatehetetlen életért. Mellette nem fogsz tudni az anyagiakról gondoskodni. Én úgy gondolom, hogy ilyen esetben a gyerek apjának lenne feladata támogatni. A szüleid már eleget adtak, ne terheld őket ezzel is. Illetve szerintem próbálj elnézőbb lenni édesanyáddal. A szüleid nem kis összeget áldoznak a tanulmányaidra és arra, hogy jól élj. Becsüld ezt meg.


Nekem kicsit úgy tűnik, mintha nem éreznéd igazán a dolgok súlyát. Független szeretnél lenni, de egyelőre semmit sem tettél érte.

2021. szept. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Pont ezért tanultam/tanulok, hogy később független lehessek és magamnak teremthessem meg azt a színvonalat, amin élek jelenleg is.
2021. szept. 10. 15:50
 9/25 anonim ***** válasza:
74%

Nekem is ez a 3 betegségem van, mégsem mondta soha senki, hogy ne lehetne gyerekem 🤦‍♀️ ahogy kitalaltuk, abban a honapban terhes is lettem.

Fogamzásgátló mellett teherbe esni 👏

22 év különbség. Te atya isten. Apád lehetne... ezt nem kommentálom.

Anyuci apuci aládtett mindent, tömnek mint a kacsát, megint csak csodás elérés az életben.



Ha én ilyen helyzetben lennék, hogy más tartson el, és kiderülne hogy még terhes is vagyok, na én felköpnék és aláállnék...


Azt ha apuci megun, lecserél egy mégfiatalabbra, akkor mész anyád nyakára a gyerekkel?!

2021. szept. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Nekem pedig 2 nőgyógyász is ezt mondta + az endokrinológusom is. Elnézésedet kérem, hogy mertem elhinni, amit mondanak.

Plusz ugye gyógyszert is szedtem nyár óta, így végképp nem gondoltam, hogy terhes lehetek.


"Anyuci apuci aládtett mindent, tömnek mint a kacsát, megint csak csodás elérés az életben."

Irigy vagy, vagy mi?! Nem a két szép szememért támogatnak, hanem mert tanulok, teszek a jövőmért. A gyerekük vagyok, szerintem ez a normális.

2021. szept. 10. 16:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!