Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Havonta átlagosan mindennel...

Havonta átlagosan mindennel együtt mennyibe kerül a gyermeketek eltartása, nevelése?

Figyelt kérdés
2021. szept. 10. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Mi mindennel együtt?

Egyébként a közvetett költségeket nem tudnám leosztani, így a mindennel együtt már ki is esett. Pedig ha reális számot akarsz, akkor pl: a rezsinövekményt (több víz fogy, több a fűtés, mert napközben is megy...stb.; lehet csak a gyerekek miatt vagytok nagyobb lakásban...) is hozzá kellene adni.

2021. szept. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ilyenekre gondoltam, hogy: Élelmiszer, ruha, bölcsi/ovi/suli menza, játékok amit a gyereknek vesz az ember, különórák, programok, tanszerek, könyvek, babakötvény, tandíj, a gyerekre jutó rezsi



Nem kell pontos dzám, csak egy kb érték mondjuk "kb. 60-70 ezer ft"

2021. szept. 10. 15:48
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Ez nagyban függ az igényektől, a gyerek korától, de még az évszaktól is.


Egy elsősnek az iskolatáska például kapható 10 ezerért, de aminek ergonomikus a kialakítása rögtön 20 ezer körül kezdődik. Vannak iskolai ingyenes edzések... de ha a gyerek lovagolni szeretne 3-5 ezret is fizethetsz egy alkalomért.

2021. szept. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Mekkora gyerekre gondolsz, nem volna rossz betájolni 🤣


2és fél éves a fiam. A kaja nagyon nem számottevő, ugyan azt eszi mint mi. Kicsivel nagyobb adaggal kell készülnöm, mintha ketten lennénk.

Havi 1 csomag pelus, éjjelre még kell. Ruhát rengeteget kapunk rokonoktól, barátoktól, arra se nagyon kell költeni. Beteg eddig 2x volt, a gyógyszer sem szamottevő.

Játekokat is sokat kaptunk, venni szülinap, karácsony stbre szoktunk csak.

Szóval nagyjából havi szintre lebontva nagyon max 10ezer.


Lányunk 2 hónapos.

100%anyatejes, így a kaja az 0.

Ruhákat szinten kaptunk, fiunkról elraktunk.

Pelenka az úgy havi 10ezer mindennel együtt.

Masra meg nem kell költeni.

2021. szept. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Sok. 2 gyerekünk van.

A rezsink durván háromszor annyi, mint előttük.

Nagyobbik (6): logopédus havi 40; gyógytorna 20 (kell az államin felül), ovis étkezés 15, a hónapban lett szemüveges 60, +15 vizsgálati díj (államiban decemberre volt időpont), kellett ruha 15, őszi cipő 12, benti cipő 12 (nyilván ez nem minden hónapban van, de most ennyi volt). Add össze, de 150 felett.

Kicsi (2): bölcsi étkezés+gondozás 17, cipők 25, ruhàk 30 (mindent kinőtt).

Otthoni étkezés: a nagy fényevő, a kicsi felzabálja az egész hűtőt, egy egész felnőtt embernyi adag pluszt jelent. A nagynak csak a tápkiegészítője sok, havi 8. Vitamin havi 5.

Játék: egy 600 Forintos labdát kaptak a hónapban, mert elhagytuk a játszótéren.

2021. szept. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Ennyi jutott az eszembe, de szerintem tudnám még sorolni, de nem írom tételesen. Ezzel jár a gyerekvállalás.
2021. szept. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Soha nem számoltam ki tételesen, hogy kifejezetten csak a gyerek(ek)re mennyit költök. Nem látom értelmét.
2021. szept. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%
7, én se számoltam, de jó a memóriám és ha akarom, fel tudom idézni tételesen pár hónapra visszamenőleg is.
2021. szept. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ahogy írták nem mindegy, hogy mekkorák. Nekem két egyetemista gyerekem van. Nyáron dolgoznak, de a szorgalmi időszakban bizony nagyon sok.( kb.havonta 100-150 E)
2022. febr. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!