Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ti szoktatök az elsős/másodiko...

Ti szoktatök az elsős/másodikos gyermeketekkel együtt tanulni?

Figyelt kérdés
Egy barátnőm kisfia most kezdte az iskolát. Ott panaszkodnak rá, hogy nem vesz részt az órákon, nem figyel. Otthon az anyukának "nyűg", hogy le kell vele ülni tanulni, elvárás, hogy a gyerek önállóan írja meg a leckéjét. Ez normális?

2014. dec. 19. 07:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szoktam. Nem volt nyűg egyáltalán.
2014. dec. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Elsős másodikos gyermekkel rengeteget kell gyakorolni hogy megtanuljon írni olvasni és számolni még a jobb képességű gyermekkel is kell gyakorolni. Sajnos az iskolában nem gyakorolnak annyit ott csak veszik-veszik a leckéket és ha lemarad a gyermek akkor az baj. Az én fiam most nyolcadikos és még mindig igényli azt hogy felmondja a leckét ő jobban érzi magát így hogy a nehéz tantárgyakat visszakérdezzem. Nincsen ebből semmi nekem nem nyűg hogy a gyermekem jön és a segítségemet kéri legalább akkor együtt vagyunk, ja és van egy 5. osztályos kislányom akit szintén felkérdezek.
2014. dec. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
35%

Normális az az elvárás, hogy a gyerek egyedül csinálja meg a leckéjét! Ha most nem tanulja meg az önálló munkát, akkor később nehezebb lesz. Az anyuka csak annyit tegyen, hogy ráfigyel, megcsinálja-e a leckéjét.

Ha az iskolában nem vesz részt az órákon, akkor a gyerek még nem iskolaérett. Az iskolapszichológussal kell beszélni.

2014. dec. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
De miért elvárás egy elsőstől? Most csöppent bele ebbe az egészbe, miért kell ekkora feladattudatnak lennie? Csak tényleg nem értem...
2014. dec. 19. 07:42
 5/21 anonim ***** válasza:
90%

Igen, meg kell tanulnia tanulni. Raadasul ha az elejen lemarad akkor nehezebb raepiteni, tehat ha nem tudja az osszeadast, akkor nem fogja megtanulni hogy 3x2 az 2+2+2. (Csak pelda hogy egymasra epul, nem kell kotozkodni, hogy valakinek bezzeg az ovodas gyereke is tudja).


Mind a kettovel tanultam az elejen es nem lett tole bajuk, megtanultak egyedul lecket irni.

2014. dec. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy elsősnek éppen neki való feladatot kell elvégeznie. valószínű, hogy egyedül is meg kell tudja oldani, DE ha ez nem megy neki, akkor nyilván segíteni kell neki. Nem HELYETTE, hanem VELE kell tanulni.

Nem lenne jó neki, ha azt érezné, hogy a szülei is úgy irtóznak a tanulástól, mint az ördög a szenteltvíztől. Ha ehelyett a szülő ujjongva (persze ez nehéz!) türelmetlenkedve érdeklődne az érdekes tanulnivalók iránt, valószínű, a gyerek sem hátrálna annyira.

2014. dec. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Arra is gondolni kell, hogy egy elsős még a feladatot sem tudja elolvasni. Szükség van a szülőre, hogy segítsen, ha a gyerek elakadt, hogy motiválja és hogy figyeljen a haladására, tudja mikor kell neki még gyakorlás, mert a suliban erre nincs idő. Ő még nem tud segítséget kérni az osztálytársaitól, és meg kell tanulnia tanulni is, amihez támogatás kell.

Nem kell végig fogni a kezét, de ha nincs ott senki, abba fogja hagyni, amint először elakad.

2014. dec. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%
Én SOHA nem tanultam az elsős gyerekkel otthon. A tanítónő kifejezetten kérte, hogy ne is tegyük. Most másodikos, eddig kétszer kellett vele átnézni a leckét, meg mikor beteg volt akkor pótoltunk. Nagyon jó tanítónénije van. Mindent megtanulnak a suliban. Elsőben decemberre olvasott, és az írás is jól ment. A matekot nagyon szereti. Szerintem ez iskola és tanár függő. Nem tudom mit értesz azon hogy egyedül kell leckét csinálnia. Ha anyuka elolvassa a feladatot, és megbeszélik mit kell csinálni, utána viszont nem ül a gyerek mellett míg elkészül az teljesen jogos elvárás. Az hogy totál magára hagyja, és elvárja hogy megcsinálja minden segítség nélkül, az nem helyes.
2014. dec. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

a gyerekkel nem csupán leckét gyakorol a szülő, hanem tanítja a gyermeket az odafigyelésre, kitartásra, kötelességtudatra, szorgalomra, arra hogyan kell tanulni..


buta a kérdésben példázott anyuka

és az is előrevetíthető, hogy link, iskolaakerülő gyereke lesz. mert később hiába fog mondani bármit, ha alapok meg sehol.

2014. dec. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Elsős a gyerekem, nagyon szuper tanítónénikkel. De , ettől független minden nap kérem, hogy olvasson nekem. Hétvégén matekozunk, ez úgy áll, hogy megmondom melyiket csinálja meg és amíg csinálja, elmegyek a dolgomra. Ő szól ha kész. Rendszeresen foglalkozom vele, de ő old meg minden feladatot egyedül. Olvasásban még annyit segítek, hogy a mesekönyvben helyesen szótagolva tudjon olvasni, mutatom neki, a helyes szótagokat. Ne ezt szépen megfogalmaztam. De mivel már olvas, fontos a helyesírás is, ezt a jó szótagolással kell kezdeni. Amesekönyvekben meg ugye nem elválasztva vannak a szavak. Ez még nem jön neki zsigerből, szóval ebben segítek, de egyre kevesebb hibával szótagol.

Én fontosnak tartom ezt, most tanulják az alapokat, ha itt elcsúszik, sose pótolja be.

Bár ő részt vesz az órákon, figyel nagyon. Ellenkező esetben még többet tanulnánk itthon és kérném a tanítónő segítségét is, hogyan segíthetek otthon.

2014. dec. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!