Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudom rajta behajtani...

Hogyan tudom rajta behajtani a gyerektartást?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves gyerkőcöm, akinek az apukájától „megszabadultam”. Már a terhesség alatt is magamra hagyott, becsapott, hazudott… (már sajnos nem tudom visszacsinálni, én voltam a hülye).

Az elején mikor kicsi volt a gyerek, rendszeresen jött hozzá, ment is a gyerek hozzá. Nem voltunk házasok, ezért papír sincs róla, hogy a gyerek kinél, hol és mikor van. Úgy voltam vele, hogy akkor viszi, amikor szeretné és a gyerek is akkor megy hozzá, amikor szeretne és annyit marad amennyit szeretne.

Ez működött kb. 4-5 évig. Aztán egyre kevesebbet vitte el. Felhívni kb. heti 1x, ami egy percnél sose tartott tovább. Nem volt nő a dologban, egyszerűen „megunta”. Sokszor sírva hívtam fel, könyörögtem neki, hogy foglalkozzon a gyerekkel. Vigye el, hívja fel. A kicsi sírt az apja után. Annyira hiányzott neki, hogy a szívem szakadt meg mindig miatta ☹ Mondtam neki, hogy a gyerektartást se kell fizetnie, csak foglalkozzon a gyerekkel.

Aztán megint elkezdődött egy pár hónapra rá. Vitte 2 hetente 1 napot. Mikor visszahozta, mondta, hogy a gyerkőc akart haza jönni. Majd mikor elment az apja, akkor sírt nekem, hogy apa akarta haza hozni, ő még ott aludt volna egyet… nem kell mondjam, hogy mekkora düh, fájdalom és csalódás volt bennem egyszerre. Akkor mondtam az apjának mindig, hogy mi volt, letagadta. A gyerek akart haza menni…aztán megtudtam, hogy másnap csavarogni volt…tehát tuti amiatt hozta haza hamarabb.

Szóval kezdtem feladni az egészet. Lett egy párom, a gyerekem imádja. Együtt élünk már 2 éve és ha elutazik 2-3 napra a párom, akkor a gyerek már ír neki, hogy hiányzol, mikor jössz. Az apjának NEM. Ezt mondtam is apjának, csak röhögött rajta.

Aztán a kéthetente apás hétvégéből lett 3 hetente. Így sose tudtam, hogy jön-e vagy nem, a szava semmit nem ért, ezért többet nem vártam rá. Szerveztünk programot a gyerekkel és mentünk. Majd ír, hogy neki most kell a gyerek hétvégére, péntek este írta. Jön érte reggel. mondtam ez nem fog menni, mert a barátnőjénél alszik. na akkor jött az, hogy én szarul nevelem, nem az kell legyen, amit a gyerek mond, meg a gyerektartást is akkor kapom meg mikor a gyerek ott lesz. Hiába mondom neki, hogy ha szeretne menni hozzá, akkor nem kellene erőltetnem. Menne magától. De nem akar már. Már kb. fél éve van az, hogy nekem kell könyörögnem, hogy menjen apához. 4-5 hét is eltelik úgy, hogy nem megy. De nem is emlegeti az apját. ha ráír Messengeren (igen, 7 éves, van Messengere, mert pont az apja miatt, hogy ne engem zaklasson), a gyerek nem válaszol vagy ha hívja, kinyomja. Utána jön hozzám, hogy anya mond apának, nem akarok most vele beszélni. Mikor meg mégis beszélnek, akkor sírva jön, hogy mennem kell apához azt mondta.

szóval már nagyon elegem van ebből. Egyszerűen nem érti meg, hogy nem akar menni hozzá. A karma körbeért. A gyerek sírt hónapokig, évekig az apja miatt, hogy nem jelentkezik. Most ő sz@rik a fejére és apuka vergődik.

Lehet nem jól cselekszem, de nem akarom ráerőltetni a gyerekre. Nem érzi ott jól magát. Nincs bántva vagy ilyesmi. Csak egyszerűen érzi, hogy leszarják.

Apukának lett egy barátnője, reméltem, hogy változik minden. De nem. Az elején még „dicsekedett” vele, most mar visszaállt minden arra, hogy ő könyörög, a lánya meg nem akar menni.

Közben kapom a beszólásokat, hogy én beszélem tele a fejét…pedig NEM. Ezzel a gyereknek ártanák. Az, hogy ő milyen pocsék ember és társ volt, az az én dolgom. Az, hogy milyen apa, azt a gyerekemnek kell megtapasztalnia (sajnos). És rájött.

bíróságra nem akarok menni, mert akkor kötelezővé teszik a láthatást. És nem akarom, hogy erőltetve legyen. Gyerektartást 20.000 ftot ad. Azon felül semmit. Eleinte úgy volt, minden nagyobb költséget felezünk. Egyszer segített. SEMMIT nem szokott neki venni. Karácsonyra is vett neki 3 db iskolai füzetet. és mit mondott a gyerek…apának sosincs pénze. Persze, amire kell nincs, de motort tud venni, meg kocsit, meg nyaralni. Amúgy nem is érdekel mire költi, de a saját gyerekére semmit ☹ még azt a gytartást is csak úgy adja ide, ha én könyörgők neki hetekig. De most mar csak akkor fogja adni, ha megy hozzá a gyerek…hát dugja fel magának akkor.

Jól megszívatnám amúgy, mert egy nagyon bunkó gyökér. De úgy, hogy a gyereket nem érintené.

Szóval, hogyan tudnám behajtani rajta a gyerektartást…vagy ha nem pénzbe adja ide, akkor vegye meg neki, ami kell, ezt is mondtam, de nem érdekli.

Annyira lesz@r mindent, hogy mikor megy/ment oda, akkor is nekünk kellett csomagolni fogkrémtől kezdve tusfürdő, mindent.

Szerintetek jól cselekszem, ha nem erőltettem rá?

Tényleg nem én beszélek ellene, viszont mindenkinek így adja elő :/ mint megtudtam egy közös ismerőstől minap. Összefutottunk és mondta, hogy ez a barom azt meséli mindenkinek, hogy én tiltom tőle és direkt úgy csinálom, hogy ne legyünk itthon. Holott évekig MI vártunk az ajtó előtt és feleslegesen.


…. bocsi, hogy hosszú lett


2021. szept. 12. 17:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
38%
Szia! Azert nem feltetlen kell a gyereknek elhinni hogy mit mond. Minap a rokonsagba ketto gyermek eltalalta hogy a mamanal szeretne aludni. Mama intezkedett anyuka apuka hozta a cumot. Mire odaertek a szulok a gyerekek mindent tagadtak! De mindent ! Sirva! Ezt az egeszet vegig hallgatva adom a tanacsot neked ezzel kapcsolatban! 7 evesen kozel sem fordult meg a csaladban az otlet hogy baratnonel aludjak.. baratnohoz sem mentunk. Majd mikor hazafele mar egyedul bicajjal mentunm na akor mar lehetett sumakolni :) eleg meredek 7 evesen gyereknek messenger. Nem mind1 hogy a tiedrol beszelget vagy a sajatjarol?! A lathatashoz joga van de neked is a gyerektartashoz. Ha szukosen jottok ki anyagilag akkor erdemes perelni. De ha elenyeszo az a 20 000 akkor en inkabb hagynam! Az apuka meg ne egybol elvinni akarja a gyereket.. hanem ellehet harmasba is menni ide oda. Majd utana a gyerek eldonti. Vagy peldaul megbeszelni hogy a sulibol minden csutortokon es penteken az apuka hozza haza majd ezutan eltolthetnek 1 oracskat ha a gyerek is szeretne.
2021. szept. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
79%

Mivel az égegyadta semmi papírotok nincs róla, férjed nem volt, bíróságra nem mentél, így is örülj, hogy havi 20-at eddig önszántából, vagy kis könyörgés hatására kicsengetett. Vagy mész a bíróságra, hogy övé a gyerek, kéred a gyerektartást bírósági úton, és lesz láthatás, vagy nem kéred a pénzt, és így apukától is megszabadulsz.

Más lehetőség nincs.

2021. szept. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
29%
Viszont az egy kicsit fura hogy az apuka nem kereste elhanyagolta de messenger kellett neki hogy ne rajtad keresztul keresse
2021. szept. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Elmégy a bíróságra és kéred a gyerekelhelyezés, gyerektartás, láthatás meghatározását.

Gyerektartást attól az idöponttól kezdve kérhetsz, amikor beadtad a kérvényt.

2021. szept. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalos uton el lehet járni.
2021. szept. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

1es...de hiszek a gyerekemnek. Mert tudom mikor kamuzik és mikor nem. Mikor játssza meg a sírás és mikor nem.

Messenger több oknál fogva lett neki bevezetve. A család külföldön él és mikor dolgoztam, akkor a mama mesélt neki vagy olvastak együtt stb. Így az én telefonom már erre kevés volt, mert nekem munkaeszköz ráadásul. Nem úgy kell elképzeli, mint egy felnőttnél. Hanem van a mama, papa, apa, anya, meg nagynéni és ennyi.

Én már mindent kipróbáltam. Mondtam apukának, hogy vigye el állatkertbe (én fizetem), fagyizni vagy csak jöjjön el hozzánk. Addig elmegyünk itthonról, csak vele legyen akkor a saját kis kuckójába. Felajánalottam neki, hogy bármikor érte mehet a suliba. Sőt, volt olyan hogy kértem, menjen el heti 1x érte, mert 3 fele kell szakadnom aznap. Sose tette egyiket sem

Mindig volt kifogás. Amúgy azt se tudta melyik suliba jár... Az oviról meg ne is beszéljünk. Pedig mindig lett neki szólva, ha ünnepség van. Sose jött el, mert "dolgozik". Mondtam a nyári szünetbe vigye el. "dolgozik". Mondtam neki, hogy ez számomra hihetetlen, hogy 365 napból nincs a gyerekre 5 hétköznap meg egy hétvége, tehát 7 teljes napja. Szóval szerintem mindent megtettem azért, hogy jobb legyen. Nem lett. Volt hogy vittem inkább én hozzá kocsival, mert neki"most tönkre ment", elvitte xy vagy csak nincs benne benzin... Szóval az én lelkiismeretem tiszta ilyen téren :/

2021. szept. 12. 17:53
 7/29 A kérdező kommentje:
2es...de ezt így megtehetem? Hogy semmi papír, pénzt se kérek, és el van felejtve? Ez lenne a megváltás amúgy :/
2021. szept. 12. 17:54
 8/29 A kérdező kommentje:
3as...írtam, hogy volt időszak mikor kereste... De fentebb írtam, hogy nem csak apuka miatt lett messengere. Miért kell mindenben a negatívumot látni?
2021. szept. 12. 17:55
 9/29 A kérdező kommentje:
4es,5ös... Igen tudom, de pont ezt akarom elkerülni, hogy a láthatás kötelező legyen...
2021. szept. 12. 17:56
 10/29 anonim ***** válasza:
91%
Hát pedig ezt csak hivatalos úton lehet és akkor szabályozva lesz a láthatás is, amire viszont menni kell, ha az apa akarja és nincs kecmec. Szerintem te amúgy jól csináltál mindent és jófej voltál, én se erőltettem volna a gyereket. A helyedben hagynám így az egészet ahogy van, azzal a húszezerrel amúgy sem vagy sokkal előrébb. Ha nagyon kell a pénz akkor menj a gyt-ért bíróságra, de kalkuláld bele, hogy akkor láthatás is lesz. Az exed amúgy egy igazi önző pöts, aki mindenkit - beleértve a saját gyerekét is - leszar maga körül.
2021. szept. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!