Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudom rajta behajtani...

Hogyan tudom rajta behajtani a gyerektartást?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves gyerkőcöm, akinek az apukájától „megszabadultam”. Már a terhesség alatt is magamra hagyott, becsapott, hazudott… (már sajnos nem tudom visszacsinálni, én voltam a hülye).

Az elején mikor kicsi volt a gyerek, rendszeresen jött hozzá, ment is a gyerek hozzá. Nem voltunk házasok, ezért papír sincs róla, hogy a gyerek kinél, hol és mikor van. Úgy voltam vele, hogy akkor viszi, amikor szeretné és a gyerek is akkor megy hozzá, amikor szeretne és annyit marad amennyit szeretne.

Ez működött kb. 4-5 évig. Aztán egyre kevesebbet vitte el. Felhívni kb. heti 1x, ami egy percnél sose tartott tovább. Nem volt nő a dologban, egyszerűen „megunta”. Sokszor sírva hívtam fel, könyörögtem neki, hogy foglalkozzon a gyerekkel. Vigye el, hívja fel. A kicsi sírt az apja után. Annyira hiányzott neki, hogy a szívem szakadt meg mindig miatta ☹ Mondtam neki, hogy a gyerektartást se kell fizetnie, csak foglalkozzon a gyerekkel.

Aztán megint elkezdődött egy pár hónapra rá. Vitte 2 hetente 1 napot. Mikor visszahozta, mondta, hogy a gyerkőc akart haza jönni. Majd mikor elment az apja, akkor sírt nekem, hogy apa akarta haza hozni, ő még ott aludt volna egyet… nem kell mondjam, hogy mekkora düh, fájdalom és csalódás volt bennem egyszerre. Akkor mondtam az apjának mindig, hogy mi volt, letagadta. A gyerek akart haza menni…aztán megtudtam, hogy másnap csavarogni volt…tehát tuti amiatt hozta haza hamarabb.

Szóval kezdtem feladni az egészet. Lett egy párom, a gyerekem imádja. Együtt élünk már 2 éve és ha elutazik 2-3 napra a párom, akkor a gyerek már ír neki, hogy hiányzol, mikor jössz. Az apjának NEM. Ezt mondtam is apjának, csak röhögött rajta.

Aztán a kéthetente apás hétvégéből lett 3 hetente. Így sose tudtam, hogy jön-e vagy nem, a szava semmit nem ért, ezért többet nem vártam rá. Szerveztünk programot a gyerekkel és mentünk. Majd ír, hogy neki most kell a gyerek hétvégére, péntek este írta. Jön érte reggel. mondtam ez nem fog menni, mert a barátnőjénél alszik. na akkor jött az, hogy én szarul nevelem, nem az kell legyen, amit a gyerek mond, meg a gyerektartást is akkor kapom meg mikor a gyerek ott lesz. Hiába mondom neki, hogy ha szeretne menni hozzá, akkor nem kellene erőltetnem. Menne magától. De nem akar már. Már kb. fél éve van az, hogy nekem kell könyörögnem, hogy menjen apához. 4-5 hét is eltelik úgy, hogy nem megy. De nem is emlegeti az apját. ha ráír Messengeren (igen, 7 éves, van Messengere, mert pont az apja miatt, hogy ne engem zaklasson), a gyerek nem válaszol vagy ha hívja, kinyomja. Utána jön hozzám, hogy anya mond apának, nem akarok most vele beszélni. Mikor meg mégis beszélnek, akkor sírva jön, hogy mennem kell apához azt mondta.

szóval már nagyon elegem van ebből. Egyszerűen nem érti meg, hogy nem akar menni hozzá. A karma körbeért. A gyerek sírt hónapokig, évekig az apja miatt, hogy nem jelentkezik. Most ő sz@rik a fejére és apuka vergődik.

Lehet nem jól cselekszem, de nem akarom ráerőltetni a gyerekre. Nem érzi ott jól magát. Nincs bántva vagy ilyesmi. Csak egyszerűen érzi, hogy leszarják.

Apukának lett egy barátnője, reméltem, hogy változik minden. De nem. Az elején még „dicsekedett” vele, most mar visszaállt minden arra, hogy ő könyörög, a lánya meg nem akar menni.

Közben kapom a beszólásokat, hogy én beszélem tele a fejét…pedig NEM. Ezzel a gyereknek ártanák. Az, hogy ő milyen pocsék ember és társ volt, az az én dolgom. Az, hogy milyen apa, azt a gyerekemnek kell megtapasztalnia (sajnos). És rájött.

bíróságra nem akarok menni, mert akkor kötelezővé teszik a láthatást. És nem akarom, hogy erőltetve legyen. Gyerektartást 20.000 ftot ad. Azon felül semmit. Eleinte úgy volt, minden nagyobb költséget felezünk. Egyszer segített. SEMMIT nem szokott neki venni. Karácsonyra is vett neki 3 db iskolai füzetet. és mit mondott a gyerek…apának sosincs pénze. Persze, amire kell nincs, de motort tud venni, meg kocsit, meg nyaralni. Amúgy nem is érdekel mire költi, de a saját gyerekére semmit ☹ még azt a gytartást is csak úgy adja ide, ha én könyörgők neki hetekig. De most mar csak akkor fogja adni, ha megy hozzá a gyerek…hát dugja fel magának akkor.

Jól megszívatnám amúgy, mert egy nagyon bunkó gyökér. De úgy, hogy a gyereket nem érintené.

Szóval, hogyan tudnám behajtani rajta a gyerektartást…vagy ha nem pénzbe adja ide, akkor vegye meg neki, ami kell, ezt is mondtam, de nem érdekli.

Annyira lesz@r mindent, hogy mikor megy/ment oda, akkor is nekünk kellett csomagolni fogkrémtől kezdve tusfürdő, mindent.

Szerintetek jól cselekszem, ha nem erőltettem rá?

Tényleg nem én beszélek ellene, viszont mindenkinek így adja elő :/ mint megtudtam egy közös ismerőstől minap. Összefutottunk és mondta, hogy ez a barom azt meséli mindenkinek, hogy én tiltom tőle és direkt úgy csinálom, hogy ne legyünk itthon. Holott évekig MI vártunk az ajtó előtt és feleslegesen.


…. bocsi, hogy hosszú lett


2021. szept. 12. 17:21
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

'Hogy semmi papír, pénzt se kérek, és el van felejtve'


Igen, amíg apuka nem maga megy a bíróságra a láthatásért.

2021. szept. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Ó dehogy megy. Tudja, hogy akkor köteles fizetni.
2021. szept. 12. 18:08
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Bíróságra menni KELL, mert amíg Ninc s a gyerek hivatalosan elhelyezve, neki pont ugyanolyan jogai vannak hozza, mint neked. Tehát ha péntekén elviszi a gyereket és úgy dönt, higy majd fél év múlva viszi vissza, akkor így jártál.

A láthatás úgy kötelező, hogy lesz róla egy ítélet, amit a te oldaladról be kell tartani, tehát ha péntektől vasárnapig lehet nála a gyerek, akkor te péntekén köteles vagy átadni, ellenben ha ő nem jön pénteken, akkor nem jön.m

2021. szept. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
10es...hát az a 20ezer ft is 20ezer. És abból fizetem a suliba a kaját. Mondjuk persze megoldom, ha nincs az se. De a nyugalom többet ér. De megszorongatnám a nyakát rendesen. Az dühít, hogy annyi szeretet van ebbe a gyerekbe. És mondtam neki nem egyszer, hogy ne játssza el a gyerek bizalmát és szeretetét, mert egy kis szeretetcsomag amúgy. És még ő mártírkodik amúgy.
2021. szept. 12. 18:11
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem értem, iskolába hogy irattad be úgy, hogy nincs rendezve a gyerek körüli jogi helyzet. A szülők aláírása kell az iskolai beiratkozási papírra, egyedülálló anya esetén pedig hivatalos papír arról, hogy ő teljes jogúan dönthet a gyerek körüli dolgokról.
2021. szept. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
13as...ettől nem félek, hogy elviszi és nem hozza vissza. Nem ártana a gyereknek szándékosan. Csak előre helyezi magát és a kényelmét. Neki nyűg a nyakán. Velem meg nem foglalkozik, hogy esetleg engem akarna bántani ezzel. Bár az ördög sosem alszik
2021. szept. 12. 18:14
 17/29 A kérdező kommentje:
15ös...szóltam neki, írjon alá, leszarta,azt mondta nem ér rá ilyesmire. Aláírtam helyette. Bár a tanárnak jeleztem a problémát. Elküldtem neki, és elmentettem az üzeneteket, amiben kijelentette, hogy írjam alá hekyette mert nem ér rá. Sokra nem megyek vele, ha baj lesz, de mi mást csináltam volna?
2021. szept. 12. 18:19
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát nincs baj amíg nincs baj. Én megkeresnék egy családjogi ügyvédet, és megkérdezném a véleményét az egészről. Valószínűleg azt fogja mondani, hogy a gyerek érdekében rendezzétek a jogi viszonyokat, már amennyiben a születési anyakönyvi kivonatában szerepel (tehát elismerte, hogy ő az apa). Ha nem ismerte el, akkor semmi nem köt egymáshoz titeket, ő pedig már apasági keresetet sem nyújthat be ennyi idő elteltével.
2021. szept. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Anyakönyvi kivonaton ő van mint apa. A legviccesebb, hogy ő akarta a gyereket annyira. Én nem szerettem volna még gyereket. Azt mondta, ezzel akart megfogni, mert igy már sose hagyom el...
2021. szept. 12. 18:32
 20/29 anonim ***** válasza:
87%
Bolond ez a pasi... Akkor kérdez meg egy ügyvédet, 10-20e körül van egy óra munkadíj, és utána pontosan tudni fogod, milyen lehetőségek vannak.
2021. szept. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!