Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Eltanulta a csúnya beszédet....

Eltanulta a csúnya beszédet. Hogyan "javítsuk" meg?

Figyelt kérdés

Kisfiunk 4 éves és szomszéd kislánytól (vélhetően) eltanulta a csúny a beszédet.

A szomszéd kislány sokszor olyanokat mond, hogy: b@z dmeg, hüle, hüle pin@ és társaik. Nem tudom hol hallja, mert a szüleit sosem hallom így beszélni.

Sajnos a kisfiam is kezdi eltanulni és nevetve mondja itthon ezeket a szavakat. Ha mondjuk neki, hogy ez csúnya, annál jobban elkezdi.


2021. szept. 17. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk az volt a “szabály”, hogy csak azt a csúnya szót használhatja amit családtag is mond…játékot csináltunk így belőle…hamar leszokott
2021. szept. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kevésbé csunyakat tanulta meg és csak az ignorálás segített. Egyszerűen nem vettem róla tudomást és abba hagyta. Mert ha reagáltam az olaj volt a tűzre.
2021. szept. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mondjad azt neki: húú, az nagyon csúnya szó. de tudod, mi a mégcsúnyább? ---és akkor így kicsit súgva neki-- a szederfa.és akkor hátha elkezdni azt mondani,mert azt hiszi, hogy ez csúnya. hátha beválhat, de énnem tudom, de mondjuk hátha lehet a poén kedvéért belemenne a játékba, és hogy tehát folyton csak azt mondaná röhögve,hogy szederfa, de közben tudná, hogy ez egy játék, mert észrevenné, leesne a gyereknek tehát a tantusz. Amúgy volt olyan, ez a "aki háromra megszólal, azé lesz a vödör sz_r", és akkor már ismertük ezt a szót, de még gyerekek voltunk, aludni kellett, este volt, és akkor bátyám egyszercsak poénból megszólalt,hogy "Én akarom azt a vödör sz_rt!!!! :D "
2021. okt. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De lehet mondjuk h nem is tudja a gyerek, hogy csúnya szó, csak fel kellene rá hívni a figyelmét, hogy így nem beszélünk, ilyet nem mondunk,mert ez csúnya szó. Szomszéd gyerektől ilyet hallott, talán lehet, hogy ez neki teljesen átlagos, sima, hétköznapi szó. Tehát akkor mondjad neki h ne beszéljen így sztem. mármint a saját gyerekednek. de mondjuk ilyet azért talán szerintem ne mondj neki a szomszéd gyerekre utalva, hogy buta gyerekek beszélnek így meg pl ilyesmiket, mert akkor elkönyveli a szomszéd gyereket butának, tehát szerintem inkább ne minősítsed a szomszéd gyereket,mert az sem feltétlenül jó pszichológialag, mert lehrt, hogy nagyobb korában elkezdené őt piszkálni, hogy "jaj, te buta vagy", meg lenézni,olyan lenézően állni hozzá, tehát valahogy téynleg arra kéne rávezetni , ohgy ezeket a szavakat ne használja. meg ha azt mondod, hogy ne használja azért, mert nem szabad, a tiltott gyümölcs mindig édesebb, tehát attól meg lehet hogy fellelkesülne, hogy márcsak azértis,hogy szivasson vele téged, ilyeneket mond. Tehát így meg a visszájárára is sülhet el ez a dolog.
2021. okt. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!