Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akarnak a nők minden...

Miért akarnak a nők minden áron háborítatlan szülést?

Figyelt kérdés

Van már oxitocin, amivel meg lehet gyorsítani a szülést, de inkább szenvednek x órát. Van már epidurális érzéstelenítés, ami enyhítheti a fájdalmat (nyilván van olyan, akinek nem enyhíti), de helyette inkább szenvednek, mint hogy rábólintanának. Kérdés: miért?


A kérdést nem provokációnak szántam.

Nyilván régen is kibírták ezek nélkül, de az régen volt, és nem is létezett még ilyen, hogy oxitocint kötnek be, stb.


2021. szept. 22. 18:14
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
94%

Például az oxi: nekem gyorsan feltolták a fájásokat, de fejben sokkal jobban jelent voltam, mintha végig mentem volna az úton.

Rettegtem, veszekedtem, mondtam hogy hagyjanak, mert egyszerűen nem jutott el az agyam addig, hogy felfogjam szülök. Például ezért jobb a háborítatlan.

Az első fiamnál hagytak a magam útján egy darabig és sokkal jobban át voltam szellemülve, egyszerűen nem tudom felidézni a fájdalmat pedig tudom hogy fájt. És miért nem tudom? Mert az agyam is szült akkor nem csak a testem. A második szülés (a gyorsított) egyszerűen megerőszakolt.

2021. szept. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
95%

Első vagyok.

Az epiről azt mondták a szülésznők, hogy a szülés csak egy bizonyos kis szakaszában lehet adni, különben lelassul a baba is. Másrészt nem érzed hogy mit kell csinálj, mert nem érzed a fájások érkezését és hogy mikortól van kitolás. Ez is egy ok, amiért jobb ha nem kéred.

2021. szept. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
99%

Az oxival szülés esetén, eltekintve attól, hogy sokkal erösebb fájdalmai vannak a nönek, a túl gyorsan zajló szülés miatt sokkal több és komolyabb sérülései lesznek, mintha normál módonment volna.

Az epi meg elég kockázatos, és elég sokszor nem szünteti meg a fájdalmakat. Másrészt ha nem érzékeli a szülés folyamatát, sokkal nehezebben tud együttmüködni, maga a szülés lelassul és problémás, akár életveszélyes lehet a babára nézve is.

2021. szept. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
99%

Mert az oxyval jobban szemvedsz

Nagyobb a sérülés esélye


A babáé is.



Epi és a többi sem használ a babának.



Egyébként túlvagyok egy nagyon rossz és eg szupi szülésen.

Háborítatlan is volt az egyik..

2021. szept. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
10%
Mert fontosabb nekik a saját kényelmük, fejükben vett hülyeségük,mint a baba egészsége...
2021. szept. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk a kórházban ahol szültem 2x is, nem lehet epidurálist meg semmilyen érzéstelenítést kérni.
2021. szept. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
83%
Én jobban be voltam tojva az epidurális érzéstelenítéstől mint a szüléstől. Nincs az a pénz, hogy engedjem, hogy a gerincembe szúrjanak egy nagy tűt. Szerencsére gyors szülésem volt.
2021. szept. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Én az első gyereket oxitocinnal szültem. Nekem nem voltak extra kívánságaim, bíztam az orvosban, hogy tudja mit csinál. 1,5 óráig folyt, mire kezdődtek a félperces fájások. Semmi átmenet, rögtön félpercesek. 1 óra után azt hittem nem fogom kibírni, rémes volt. Amúgy oxitocines szülésnél felteszik a nőre a baba szívhang-figyelőt. Szerinted vajon miért? Érdemes ezen is elgondolkodni. Egyébként nálunk sincs epidurális érzéstelenítés. Voltaképp azért, mert a szülészeten nincs aneszteziológus, mondták, ha szeretnél ilyet, akkor fogadj magándokit. Nem nőgyógyászt, nem szülésznőt, aneszteziológust. Lassan már komplett orvosi gárdát kell bevinni egy szüléshez? Én nem fogadtam, de mondták is, hogy jól tettem, mert ha úgy megy be a nő, hogy 2 ujjnyinál jobban nyitva van, akkor nem is adják be. Én mindkét gyerekkel úgy mentem be.

Szóval a második gyereknél már nagyon féltem, hogy mi vár rám. És indult magától a szülés. Össze sem lehet hasonlítani az elsővel!!! Sokkal kevésbé fájt.

Szóval ezért nem akarják sokan, mert nem természetes, kockázatos a babára nézve, és a nőnek is jobban fáj. Epidurálist ha rosszul adják be, le is lehet bénulni tőle, amúgy.

2021. szept. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
31%

Én úgy fogok bemenni a kórházba, hogy az első embernek akivel találkozom, jelzem h epidurálist szeretnék.

Ha lehet anesztest fogadni, én biztosan fogok (anyósom ismer egyet a kórházunkban, jó lenne lezsírozni).

Engem 2x is műtöttek életmentő műtéttel, én már nem félek egy kanültől :)

Jobban félek a fájdalomtól, mint attól h megszúrjanak.

2021. szept. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
91%
Az elsőnél kértem epidurálist, sajnos... 20 óra vajúdás után egy pillanat alatt kitágultam, nem éreztem a tolófájásokat, úgy nyomták ki belőlem a fiam. Össze-vissza szakadtam. 2 órán keresztül varrtak. De ami utána jött... Kiderült, hogy rosszul adták be. Olyan fejfájásom volt 2 hétig, hogy nem bírtam felállni, ellátni a fiamat,enni stb. 2 hónapig szédültem, nem mertem vezetni, éjszaka borzasztóan zsibbadt a kezem hónapokig. A másodiknál nyilván nem kértem. Szuper volt minden. Oxitocinnal kpacsolatban nincs tapasztalatom. Most vagyok 36 hetes. Remélem most is háborítatlan szülésem lesz.
2021. szept. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!