Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi ez a háborítatlan szülés...

Mi ez a háborítatlan szülés őrület?

Figyelt kérdés
Én már e szerint, a nézet szerint próbáltam szülni, 3 napig tartó vajúdás, komplikációk, császár, halálközeli élmény lett belőle. Most vagyok 27 hetes terhes, ma mondta az új orvosom, hogy megpróbálhatjuk a vbacot, menni fog ez. De én nem akarom ezt újra végigcsinálni, nem vagyok mazochista, mondtam neki, hogy nem erről volt szó, ismeri az előzményeket is, megbeszéltük a programcsászárt és kész. Erre ő, hogy ugyan anyuka, ne aggódjon menni fog most, meg hogy aludjak rá párat. Tudom, hogy sokan bele vannak veszve a "természetes szülésbe", de ne legyünk már ennyire beleőrülve, a 21.században számíthasson már az anya akarata is és ha én nem akarom újra azt a rémséget átélni, ne kelljen úgy szülni mint a középkorban, hogy vagy belehal a baba vagy az anya, vagy mindkettő, csak hogy természetes szülésélményem legyen!
2020. dec. 8. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Azért egy mütétröl már ne egy laikus döntsön, ez az orvos feladata, ugyanis egy mütétnél is böven lehetnek problémák, valamennyi veszélye van..

Másrészt attól, hogy az elsö szülésed rosszul ment, a második lehet akár egész könnyü is - pl. nálam így volt -, szóval egy esélyt megéri adni a dolognak.

Mellesleg a középkorban egyáltalán nem volt a szülésnél orvos, kórház, egészségügyi ellátás, jó esetben egy szülésznö segített, de az sem mindig.

Manapság meg igencsak ritka, hogy egy nö belehal a szülésben vagy a következményeibe, én egyetlen ilyen esetet sem ismerek, meg a környezetemben senki sem.


Szóval ne pánikolj, ne ess kétségbe, hanem próbáld meg lazábban nézni a dolgot.

2020. dec. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

A tervezett császár sokkal biztonságosabb mint egy vészhelyzeti.

Egyébként meg igen, a szülészetben (Magyarországon legalábbis) divat van nem szakmaiság - különben hogy változhatna korhaztol függően a protokoll?

Most azért fizetnek többet a kismamák ha "haboritatlan" szülést ígérnek nekik.

Jarhatsz pl. abortuszra, de a gyereknek akkor is pi**an kell kijonnie, mert különben a kórház császár statisztikaja megcsuszik és masik kórházat és orvost választanak a jómódú kismamák.

Pedig milyen jó is ez az orvosvalasztosdi...

2020. dec. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

Na bocs az előző valaszert, csak engem annyira felháborít, hogy mindig megy az "én testem az én döntésem" szöveg, de a szülésnél hirtelen mindenki olyan csolatasu.

Nekem van ismerősöm akinek rosszul sült el...

De a lényeg: másik orvost keress. Most ő szül vagy te?

Ja és az én nőgyógyász ismerősöm felesége mindkét gyereket programcsaszarral hozta világra. Szerintem beszédes.

2020. dec. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
A háborítatlan szülés nem őrület. Én magam megkaptam a természetes szülésemnél az oxitocin-burokrepesztés-gátmetszés hármasságot. Megmondom őszintén,nem tudom,hogy az oxitocin infúziótól vagy sem,de a fájdalom elviselhetetlen közelében volt. Attól féltem,ottmaradok. Ez a szülés nem szép èlmény. Szerintem az infúzió adásával elő akarják segìteni,hogy hamarabb szüln,ne fáradj ki végletesen és ne legyen még nagyobb baj. Az a baj,hogy el kellene fogadnunk,hogy a szülés egy hatalmas fájdalom ( a legnagyobb fájdalmak egyike a világon,felmérések szerint is). Ezen lehet szépíteni,de attól még nem lehet megúszni.
2020. dec. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%
Szinte mindenhol valaszthato csak elmaradott orszagunkban nem. Tartsal ki a pcs mellett, ha nem akarja megcsinalni masik orvos! Eletem egyik legjobb dontese volt hogy csaszart kertem. Csomo doki orul ha csaszarozhat neki is kenyelmesebb meg neked is! Ne hagyd magad foleg ha mar ekkora trauma ert.
2020. dec. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!