Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A munkahelyem tb kifizetőhely,...

A munkahelyem tb kifizetőhely, és holnap intézem ott a TGYÁS-t. Megtehetem azt, hogy nem várom meg, hogy ők intézzék, hanem elkérem a szükséges papírokat tőlük, és személyesen megyek vele a MÁK-hoz?

Figyelt kérdés
Mától terhesállományba vett a nőgyógyász, tehát a táppénzes papírokat, a terhes kiskönyvet, és az orvostól az igazolást is viszem a melóhelyre. Különben 15-ére vagyok kiírva szülésre.
2008. dec. 11. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tehetsz semmit, kell a melóhely közben, mert a MEP-nak kell onnan az igazolás, és ha a munkáltató nem kifizetőhely, akkor is oda kell mindent küldeni, ők pedig 3 napon belül kötelesek továbbítani a MEP felé.

Én is dec 15-re vagyok kiírva és ugyanez a helyzet, csak én írtam a fővárosi OEP / MEP -nek és ők válaszolták ezt.

Sajnos a melóhelyem felszámolódott és nem is tudom hova küldjem a dolgokat, de akkor is oda kell.

2008. dec. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De a munkahelytől elkérném azt az igazolást, meg ami még esetleg kell, és személyesen vinném tovább a MÁK-nak, vagy hova. Attól félek igazából, hogy a munkáltatóm ott fog rajta kotlani, és nem küldi időben tovább, én meg várhatom a pénzt.
2008. dec. 11. 19:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Én saját magam intéztem a MÁK-nál a dolgokat ( egyéni vállalkozó vagyok ), a fiam születése után rögtön beadtam az összes papírt és az első juttatásra két és fél hónapot vártam. A MÁK kotlott a papírokon, de úgy rendesen.
2008. dec. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szió!


Én gimnáziumban tanítok (illetve most nem, mert Gyeden vagyok) és a gazdasági irodában tanácsolták nekem, hogy magamnak intézzem a papírokat, mert úgy gyorsabb, mintha ők intéznék. A MÁK-nál a hölgy igen segítőkész volt, eszébe sem jutott elküldeni engem (mint ahogyan azt az egyik előttem szóló írta). Gondolom ez függ az illetékesektől is.

Próbáld meg magadnak intézni!


Üdv:

Zita

2008. dec. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! A MÁK-tól én is megkaptam a pénzeket a postára adástól számítva 2 hétre. Meg is lepődtem,hogy milyen gyorsak voltak. A TGYÁS-t viszont az OEP-nél kell igényelni!
2008. dec. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amennyiben a munkahelyed Tb kifizetőhely a tgyást ők intézik. A tgyás ügyében a MÁK-hoz nem kell menned, csak majd ha meglesz a babád, akkor kell a MÁK-hoz menni az anyásági támogatás és a családi pótlék ügyében. A táppénzes papírt (szülési szabadságosat is) a munkahelyeden adod le.
2008. dec. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Voltam ma a munkahelyen és leadtam a táppénzes papírokat, az orvosi igazolást, hogy terhes állományba vett, és lefénymásolták a terhes kiskönyvet. Tudtommal, ha szülés előtt igénylem a TGYÁS-t, csak ezek kellenek. De a munkaügyön azt mondták, még vigyük be, ha meg lesz a baba, a kórházi igazolást is, hogy mettől-meddig voltunk a kórházban, és a baba anyakönyvi kivonatát is. Ezen kívül, ha majd elkészül a kicsi TB kártyája, azt is vigyük be. Semmit nem kellett aláírnom sem, azt mondta a mukaügyis, ha a baba születése után majd bemegy a párom és viszi a fennt leírtakat, majd ő aláírja. A TGYÁS-t meg, majd ők küldik a munkahelyről nekem. Most akkor, hogy van ez?
2008. dec. 12. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!