Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » TGYÁS, Családi pótlék után...

TGYÁS, Családi pótlék után kell adóznom? Ha igen akkor kiküldik az adóhoz szükséges papírt?

Figyelt kérdés

4 hónapja szültem,de ezt még a munkáltatom sem tudja.

Köszi a válaszokat!


2009. ápr. 8. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:
A családi pótlék adómentes juttatás. A tgyásból adóelőleget vonnak, tehát adóköteles jövedelem.
2009. ápr. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

DE ezt elküldik nekem, vagy nekem kell utána járnom?

2009. ápr. 8. 10:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát jó munkáltatód lehet.

Január 31-ig meg kellett volna kapnod az igazolást az előző évről ami kell az adóbevalláshoz.

Pontosan mikor szültél? Már úgy értem hogy januárban már vagy még decemberben?

Mert ha kaptál decemberben már akár egy nap tgyást, akkor annak már már benne kell lennie abban az igazolásban amit írtam ez elején. Ha a munkáltatód nem tudja akkor nem tudom mi van. Érdeklődj akkor az oepnél vagy tb-nél hogy kell utánajárnod a papírodnak.

Csak nem felejtsd el hogy május 20 a határidő. Nyúzzad őket ha kell, haladjanak az ügyintézésben.

A családi pótlék adómentes, nem kell szerepeltetni az adóbevallásban, egyenlőre.

2009. ápr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szia!olyat kaptam,de ott még semmi nem volt feltüntetve.Decemberben szültem és dec 8-tól igényelték.
2009. ápr. 9. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!