Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyenkor mi a jó megoldás?Hétf...

Ilyenkor mi a jó megoldás?Hétfőn kezdek dolgozni,de ma pozitiv lett a terhességi tesztem.Plusz a kisfiam is elkezdte a bölcsit a múlthéten.

Figyelt kérdés
Úgy gondoljuk a férjemmel,hogy megpróbálnék dolgozni.A cégnél egyenlőre nem szólnánk,de közbe meg bennem van,hogy így olyan mintha becsapnánk.Meglepetésként ért minket,hogy terhes lettem.Jegeltük a témát,majd jövőre,ha eddig nem sikerült.Erre most,mikor elkezdtük a bölcsit,találtam munkát.Szeretnénk saját lakást.Ehhez még,hogy megkapjuk hozzá a hitelt,kell 1hónap utalás a férjemnek,plusz az én 1havi jövedelmem.Nem igazán tudom,hogy mi lenne a helyes.
2021. okt. 13. 20:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem amíg tudsz menni dolgozni, nyugodtan menj. Aztán majd ha úgy érzed, már nem megy, meg látszik is a terhesség, megmondod mi van. Én így csinálnám.
2021. okt. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
72%
Nehogy már lelkiismeret-furdalásod legyen egy cég miatt! Az életed számít, nem a cég! A cég majd megoldja nélküled, mikor leállsz.
2021. okt. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Azért számít a cég is,mivel a férjem is ott dolgozik.Szóltunk,hogy szeretnék ott dolgozni,a kisfiam kezdené a bölcsit.Erre ők egyből adtak egy szándéknyilatkozatot,hogy fognak alkalmazni.
2021. okt. 13. 21:09
 4/27 anonim ***** válasza:
64%
Kezdj el dolgozni. Így alakult nem baj - a család, a gyerekek fontosabb minden másnál. Meg fogják érteni. Egy fiatal nőnél ez mindig esélyes.
2021. okt. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
57%
Akkor se szóljál, nem kell egy terhességi tesztet bejelenteni. A rokonoknak se. Az 1 hónapod legyen meg, ha egyszer az kell. Amíg tudsz, addig dolgozol. De ha 3 hónap a próbaidő, és előbb közlöd, akkor már ki is rúgnak.
2021. okt. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Akkor a férjemre és rátok hallgatok,minden marad úgy ahogy elterveztük.Megyek dolgozni,a fiunk bölcsibe.Legfeljebb ha nem tetszik nekik elküldenek,szédülésen,enyhe hányingeren kívül minden ok,de még az elején vagyok.Lehet,hogy még a tünetek majd csak most kezdődnek.
2021. okt. 13. 21:23
 7/27 anonim ***** válasza:
92%

Amikor én jelentkeztem egy céghez (jobban mondva életem során jó pár céghez)mindig volt orvosi konzultáció, sok helyen vizsgálat is. Konzultációnál kérdések voltak ahol az egyik kérdés: "Ön terhes?"

Vagy van tartós betegsége amire figyelni kell? stb.

A végén aláírod a papírt, hogy tudommásul vettem, és nem titkoltál el semmit.

Emlékszem egyszer egy ilyen kérdés konzulción megkérdeztem, hogy miért vagyok köteles ezekre válaszolni. MOndták, hogy nem kötelező, de tanácsos. Ugyanis ha később valami munkahelyi baleset ér, és ott kiderül, hogy a rég tudott betegség az oka, akkor nem hogy biztosítást nem kapok, de a cég be is perelhet.

17 éve ugyanott dologozom, szóval nem tudom, hogy ma is van ilyen orvosi vizsgálat, és konzultáció. Ha van akkor ne tagad le a terhességedet, mert rosszabbul is járhatsz.

2021. okt. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
45%
Nincs joguk ilyet kérdezni. Pont.
2021. okt. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
68%
Kérdés milyen cég? Nálunk (gyárban) pld van orvosi alkalmassági, az egyik feladat hogy ott helyben el kell menni wc-re és csinálnak terhességi tesztet.Pont azért hogy olyat ne vegyenek fel, aki úgy van pld mint te.
2021. okt. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
67%

9! Az komoly... Melyik cég? Tehetnek ilyet egyáltalán?


Én is multinál dolgozom, de még itt sincs ilyen, pedig nem egy elit hely.

2021. okt. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!