Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikortól kezdtetek el kötődni...

Mikortól kezdtetek el kötődni a babához?

Figyelt kérdés
Amikor már pozitívat teszteltél vagy ha látszódott már a petezsák vagy utána mikor már a szívhang is volt vagy amikor már tudtatok hogy minden rendben van es egészséges. Nálam még csak petezsák volt de nem merem beleélni magam mer bármi lehet még így is, hogy 24 éves vagyok. Persze tudom úgyis nagyot zuhannék a rossz hír után hogy nem élem bele magam de úgy mégjobban ha már becezgetnem stb. Ti hogy voltatok vele?
2021. okt. 21. 18:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
1 hónappal miután megszületett...
2021. okt. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Nem olyan mámoros hollywoodi film jellegű ez, részben ezért is lesznek rengetegen depressziósak a szülés után, mert nem elég, hogy fenekestül felfordul az életük, még úgy is érzik, hogy szar anyák mert kötődnek a gyerekhez. Holott ez teljesen normális. Kvázi jobb esetben egy természetes szülés után a mezedbe kapsz egy számodra idegen kisembert, vagy egy kicsit drasztikusabb altatásos császár után kapsz egy babát egy “fiókból”… nincs hova szépíteni, ilyen érzés… 3 napig kapsz mellé némi instrukciót, aztán uzsgyi vele haza és tartsd életben.

A kötődés pedig majd kialakul, 1-2-3 hónap alatt, amikor elkezded megismerni.

Ilyenkor még nem a babához kötődünk, csak az elképzeléseinkhez, hogy milyen lesz, persze nagyon várjuk és vigyázunk rá és álmodozunk róla, de a szülés lesz a döntő amikor már face to face veled lesz.

2021. okt. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

*nem kötődnek

kezedbe nem mezedbe bocsi :D

2021. okt. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont ezt akartam írni, 1 hónappal azután, hogy megszületett.
2021. okt. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
7 hetesen, mikor már láttam, hogy tudja, hogy az anyukája vagyok, akkor kezdett igazán kötődni hozzám.
2021. okt. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A pozitív teszttől, de ez a kötődés azért nyilván nem olyan jellegű még, mint amikor már megszületett.


De én tényleg úgy voltam vele, hogy megszületett a kisfiam és már ott beleszerettem, ahogy a mellkasomra tették, imádtam onnan kezdve.

2021. okt. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

1.babával


Amikor 7 hetes terhesen vérezni kezdtem és azt hittem elveszítem


2. Babával pont emiatt és egyéb problémáknmiatt nem mertem kötődni

Annyira bezártam, hogy a születése után alakult csak ki

2021. okt. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Vártam nagyon mind két gyermekem, de kellett a kb 1-3 hónap mire megismerkedtünk és kotodni kezdtünk egymáshoz :)

Nem emlekszem pontosan, de kb. 1-3 hónappal szülés után.

Első csaszaros, második hüvelyi szülés, nem befolyásolt semmit a két szülési forma ebben.

2021. okt. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Igazán csak 3-4 hónapos kora körül kezdtem el kötődni hozzá. Ő nagyon problémás helyzetű baba volt. A tejem nagyon későn indult meg, és akkor is pótolni kellett, a baba pedig nagyon sárga, alig tudtam felébreszteni az evéshez. Vért izzadtunk minden egyes etetéssel vagy két hónapig. Én így az első időkben olyan szinten ideges, feszült és irgalmatlanul kimerült voltam, hogy ezen kívül nem éreztem semmi mást.
2021. okt. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Apránként alakult ki. Kezdődött azzal, amikor a 12 hetes uh-on megláttam és babaforma volt. Aztán amikor elkezdtem érezni a mozgást, akkor mégjobban. De igazán akkor alakult ki, amikor szülésnél mellem rakták és egyből elkezdtem etetni.
2021. okt. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!