Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az alkohol fogyasztás mennyire...

Az alkohol fogyasztás mennyire befolyásolja a teherbeesést? Főleg tapasztalatokra lennék kiváncsi.

Figyelt kérdés
Már lassan több, mint 1 éve probálkozunk a babával eredménytelenül, eddig még csak én voltam a nőgyógyászomnál, aki írt fel gyógyszert a hormonháztartásom helyreállítására. Viszont én attól félek itt más próbléma lesz és nem tudom mi lenne a megoldás. A férjem nagyjából 10 éve masszívan iszik és dohányzik, bár a baba miatt jelentősen visszavett ebből. Illetve régebben heti 1-2 alkalommal én is fogyasztottam alkoholt (most már jóval ritkábban) és dohányzom. Láthatóan rengeteg fiatal iszik/bulizik/cigizik mégis lehet simán gyerekük, akkor hol az igazság? Mennyire befolyásolják ezek és mennyire csak rémiszgetés? Visszafordítható, ha esetleg köze lehet hozzá? Szerintetek, ha a párom is elmegy kivizsgáltatni magát és őszintén elmondja ezeket az orvosnak tudnak segíteni? A nőgyógyász szerint mivel még fiatalok vagyunk (25,29) 1,5-2 év után kell komolyabban kivizsgáltatni magunkat, de úgy érzem nálunk idokolt előbb is.
2021. okt. 23. 11:14
1 2 3 4
 1/31 babyboom567 ***** válasza:
88%

Kedves Kérdező!

Könyörgöm ne szülj neki gyereket, mert rengeteget fogsz sírni, mindenre egyedül leszel.Ki leszel szolgáltatva neki minden téren.

2021. okt. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
96%
A férjed masszívan iszik 10 éve????!!! Jézusom, kérlek ne vállaljatok gyereket!Én alkoholista apával nőttem fel😔
2021. okt. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Első körben le kellene szokni, komolyan szagoltatnád ezt a gyerekeddel? Arról nem beszélve, hogy két dohányos rengeteg pénzt elszív amit akár rá is lehetne költeni.

10 éve dohányoztam egyébként amikor nem tervezetten teherbe estem egyetlen éles alkalomból, ráadásul egy lagzi hétvégéjén fogant a baba amikor is az asztal alá itta magát az egész társaság. Azonnal leszoktam a cigiről és azóta inni is csak alkalmanként iszom nagyon ritkán. A második gyerek ugyanúgy elsőre összejött, tehát nem valószínű, hogy ez nagyban befolyásolná a dolgokat, ettől függetlenül bárhova mentek kivizsgálásra az lesz az első, hogy életmódváltás. A procedúrát pedig bármikor el lehet kezdeni, attól, hogy fiatalok vagytok még nem kötelező vesztegetni az időt csak mert egy orvos azt mondja, 1 év után teljesen rendben van elindulni, ezt így is javasolják a legtöbb helyen. Nyugodtan menj el egy hormonpanelre, a párod egy spermiogramra kezdésnek aztán majd meglátjátok hogyan tovább.

2021. okt. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Miért? Nem a földig issza magát nap, mint nap, hétköznap pl.csak whiskyzni szokott, mert stresszes a munkája. Nem is agresszív fajta és anyagi gondjaink sem voltak soha, 8 éve együtt vagyunk.
2021. okt. 23. 11:34
 5/31 anonim ***** válasza:
49%
Ha ez a helyzet akkor ne úgy fogalmazz, hogy “masszívan iszik”. Az, hogy legurít egy whiskeyt esténként az nem ez a kategória, na ez sem egészséges de ez abszolút nem gáz. Mondjuk remélem hétvégén sincs az asztal alatt, már nem tudom mit higyjek az irományod alapján…
2021. okt. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Tanulmány van erről, hogy az alkohol és a dohányzás egyrészt rontja a teherbeesés esélyeit (nemzőképesség), illetve már meglévő terhességben is kárt tehet (értsd: valamilyen defekt alakul ki a babánál ezek miatt).


Mi két vetélés után is azt hallgattuk, hogy próbálkozni kell, a folyamat része a csalódás... A nőgyógyász mondta. Nem igazán akartak vizsgálatokat (mert szinte sosincs probléma), de végül a két legfontosabbat megcsinálták (genetika+véralvadás). Azok jók voltak, viszont a háziorvosnál kiderült a pajzsmirigy alulműködés, kezelve lett. Mostmár próbálkozhatunk újra. Én feladnám a dohányzást és minden mást a helyedben. Azért a szervezetet fel kell készíteni. A férjemnek is fell kell hagynia ezekkel. Nem tartom jó dolognak, hogyha már terhes leszek fogsz csak lemondani. Azért ha nem is nagyon, minden megvonást megérez a szervezet és akkora egy baba is növekedni fog benned. Nem a legoptimálisabb. De erről érdemes beszélni szakemberekkel, illetve olvasni tanulmányokat, főleg angol, hisz angol nyelvű sokkal több van és folyton frissül is. Mi csupán ajánlani tudunk dolgokat, de sok sikert kívánok nektek. Ha pedig nem jön a baba, valószínűleg a férjed/párod is nézesse majd meg magát. Sajnos a fiatalság nem garancia mindenre. Illetve sokszor nagyon semmiség áll a dolog miatt, ami könnyen orvosolható.



Tudom-tudom, én is ismerek részeges dohánygépeket, akiknek egészséges gyerekük született, de az ellenkezőjét is sajnos. A különbség az, hogy ezek az emberek buták, felelőtlenek, ha mondjuk a gyerek beteg lesz, hát na ez van, míg te vagy én betegre aggódnánk magunkat, az önhibaztatásról meg már nem is beszélek. Én a jobb félni mint megijedni elv követője vagyok, főleg mert szinte mindegyik tanulmány igazolja is ezt. Főleg a nőknél veszélyes az alkohol, pl. hibás petesejtje lesz és ugye abból már jó nem sül ki. Vagy vetélés lesz vagy ugye beteg baba. Tehát genetikailag ront, emiatt veszélyesebb a nőknél, emiatt ajánlott az alkohol teljes feladása már jóval a terhesség tervezése előtt. Én is így tettem kb. egy éve már szinte semmit sem iszom, volt max. 5 alkalom az év alatt, mikor mégis (főleg mert ki kivizsgálás alatt voltunk, úgysem lehetett még teherbe esnem,de így is nagyon minimális "bűnöztem"). A férfiaknál lassítja a spermiumokat, így nem érnek időben célba, ami ugyebár eléggé fontos tényező.

2021. okt. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
*a férjednek is fel kell hagyni ezekkel (elírás, az enyém nem iszik, dohányzik egyáltalán)
2021. okt. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
#5 Valóban lehet rosszul fogalmaztam, nagyjából 9 évig masszívan ivott, egy éve már jelentősen javult a helyzet.
2021. okt. 23. 11:42
 9/31 anonim ***** válasza:
97%

ha minden hetkoznap megiszik egy whiskyt mert csak igy tudja levezetni a stresszt, az ugyan ugy alkoholista kategoria (


miert akarsz egy fuggonek gyereket vallani? nem lesz jobb, csak rosszabb, ha o nem hajlando valtoztatni az eletmondjan

2021. okt. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
#9 Ez nem igazán válasz a kérdésemre. Lassan egy évtized alatt kiismertem a férjemet és ha zavarna a függősége nem mentem volna hozzá. Nekem már az is nagy dolog és bizonyítás a részéről, hogy a babánk miatt képes volt pozitív írányba változni, sok függőségben szenvedő embernek ez sem megy.
2021. okt. 23. 11:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!