Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz ötlet kötőjeles nevet...

Rossz ötlet kötőjeles nevet adni a gyereknek?

Figyelt kérdés
Nekem egy nagyon egyedi, régies családnevem van, a férjemé pedig átlagos, olyan amiből sok van. Én szeretném a saját családnevemet is a gyereknek adni, részben a saját családom iránti tiszteletből, mivel apukámnak 4 lánya lett, így nem volt aki tovább vigye a családnevet. De viszont nem szeretném a saját gyerekünk dolgát sem megnehezíteni. Egyébként a kötőjeles verzió is összesen 8 betű lenne, úgyhogy annyira talán nem lenne hosszú sem. Ti mit gondoltok erről?

2021. okt. 24. 14:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%
Kicseszés...
2021. okt. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%

szerintem amíg nem adtok a babának második keresztnevet is (mert azzal már tényleg hosszú lenne) és összességében a kötőjeles vezetéknevet nem nehéz kimondani, nem kacifántos, addig teljesen rendben van.

én úgy veszem észre, hogy manapság egyre gyakoribb a kötőjeles megoldás, úgyhogy attól sem kell tartanod, hogy kinézik majd emiatt.

2021. okt. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Kötőjeles nevem van (születésem óta, nem házassági), gyerekként semmi problémát nem okozott. Felnőttként rendszeresen visszakérdeznek, hogy "a lánykori neve?", van amikor visszaadták a nyomtatványt, hogy oda a születési nevet kell... Azt hitték házas vagyok azért kötőjeles, ilyenkor magyarázkodnom kell, hogy nem, engem így anyakönyvveztek, régen is volt ilyen, csak ritka és most sokan házasság után veszik így fel emiatt kavarodás van belőle. (nem nagy dolog, de néha bosszantó, hogy ezt a kört elkell játszani egy ügyintézésnél)
2021. okt. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
31%
Bem.
2021. okt. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
39%
Kicseszés, mert ha ő is szeretné majd házasságkor felvenni kötőjelesen a párja nevét (vagy ha fiad van, akkor ha a leendő menyed szeretné a magáét is megtartani), akkor aztán lehet vasúti szerelvényt építgetni a vezetéknevekből...
2021. okt. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem.
2021. okt. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%
Ha nincs második keresztnév és az az egy sem túl hosszú, akkor szerintem nem probléma. Nem rosszabb, mintha kettő keresztneve lenne. De van ráció abban, amit az 5-ös ír, hogy a későbbiekben, ha házasodik (persze ha lányról van szó), megnehezítheti a dolgát.
2021. okt. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

Nekem kötőjeles a vezetéknevem alapból. (Halasi-Horváth)

Mikor férjhez mentem, a ferjem nevét szivem szerint kötőjellel vettem volna fel. De így kizárt volt. (Kondás-Halasi-Horváth?!🙈😂)

Né-ként megint extra szívás lett volna (Kondásné Halasi-Horváth...🤦‍♀️)


Így hiába szerettem volna megtartani a családnevünket, azt az opciót választottam, hogy csak a férjemét viselem


Azota ha kitöltök egy hivatalos papírt

Kondás xy, született Halasi-Horváth xy... így meg mindig megjegyzik, rosszul írtam le, mert azt hiszik a rővidebb a lánykori, a kötőjeles meg a férjezett.


Öcsém barátnőjének is nagy dilemma volt, hogy vegye fel a tesóm nevét...


Szóval szerintem extra szívás. Eszembe nem jutna

2021. okt. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%
5: Természetesen nem lehet a végtelenségig kötőjelezni.
2021. okt. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
34%

9. Erről van szó.

Hogy tőle így elveszed a választás lehetőségét...

2021. okt. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!