Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azokhoz szól a kérdés, akiknek...

Azokhoz szól a kérdés, akiknek külföldön dolgozik a férje, vagy az ország másik végébe és hetekig meg hónapokig nem látja a gyerek az apját: jó ötlet volt így gyereket vállalni? A gyereknek nem hiányzik az apja?

Figyelt kérdés
2021. jún. 29. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egy apuka vagyok és válaszolnék, hogyha nem baj.

Én a második variációhoz tartozok, az ország másik végében dolgoztam. 8 óra vonatozás, +30 perc buszozásra voltam a feleségemtől. 6 hetente jártam haza egy hétre. A terhességet szinte egyedül csinálta végig. A szülésről majdnem lemaradtam.

Iszonyatos hiányéezetem volt, bűntudatom, hogy nem lehetek ott mindennap a kisfiam mellett. Akkor csúcsosodott ki ez az egész, amikor a feleségem elküldött egy videót, hogy már magától ül a gyerek. Akkor elgondolkodtam és arra jutottam, hogy nem szeretném videókból nézni, ahogy felnő a gyerek, nem szeretném telefonon, skype-on keresztül nevelni, így inkább hazamegyek. De ott nem találtam munkát, vagyis találtam, de 12 órába a belemet kidolgozhattam volna 120 ezer forintért, így inkább úgy döntöttünk, hogy ők költöznek hozzám.

2021. jún. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Első házasságom, a férjem Ausztriában dolgozott. Havonta járt haza, nyáron kint voltunk vele. Megszokták a gyerekek.

A válást könnyen viselték pont amiatt, hogy keveset voltak az apukájukkal.

Második házasságom, a férjem Németországban dolgotik. Az első 6 hónapot itthon töltötte. Ma utazik vissza.

Nagyon nehéz lesz. Bár a kicsi még nem fogja fel igazán, de nekünk, szülőknek lesz nehéz.

Ez a házasságom nem.olyan mint az előző. Társra leltem. Pont emiatt fejezzük be a külföldi munkát, csak most még ki kell bírjuk ezt a fél évet. És nem,mi nem húzzuk tovább.

2021. jún. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%
szomszédomat a két gyermeke (8/12 éves lányok) hiányolta nagyon. az apuka hosszú évekig dolgozott németországban, három hetente jött haza 2-3 napra. ezen kivűl elmentek évente 1-2 alkalommal nyaralni. a lányoknak nagyon hiányzott az apjuk, rengeteget rajzoltak neki amit elküldtek a telefonjukról. a rajzokon mindig ot volt az apa hiányzól, apa várunk haza, stb.. mondat. aztán belátta az apuka, hogy nem mehet így sokáig és hazaköltözött. nem csak a lányoknak volt rossz ez a távollét, az apa sem érezte jól magát, hogy a lányait a viberen vagy a whatsappon keresztül látja csak felnőni. itthon nyilván sokkal kevesebb a kereset, de legalább együtt van a család. nem jó ötlet hosszútávon így gyermeket vállalni.
2021. jún. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Én kívülről látom ezt az egészet, dolgoztam idekint sok emberrel akiket odahaza várt a feleség és a kisgyerekek. Sok házasságot láttam emiatt megromlani, gyakran ezek válással is végződtek. Nagyon erős elkötelezettség kell a felek között hogy ez működni tudjon. Meg erős jellem a férfi részéről hogy ne egy kiégett alkoholistaként térjen majd végleg haza egy napon. Szétszakított családban felnőni egy gyereknek sem jó, ez nem egy egészséges állapot ez nyilvánvaló. Konkrét tervekkel kell ilyenbe belevágni hogy látni lehessen a helyzet végét, megoldását. Ami vagy az egész család külföldre költözése vagy egy bizonyos cél elérése utáni hazaköltözés. De ezt csak értelmes célokért érdemes csinálni, például albérletből saját lakásba költözés. Azért biztos nem hogy Audi kell a Dacia helyett, mert az ilyen pitiáner dolgoktól sokkal többet ér a család egysége, boldogsága.
2021. jún. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem emiatt romlott meg a házasságom. Németországban dolgoztam húsüzemben egy szép összegért. Én már akkor mentem ki, amikor a fiam nagyobb volt, 12 éves volt ekkor.

A feleségemmel elhidegültünk egymástól, nem is kicsit. Talán volt is szeretője, nem tudom. Nekem nem volt.

2021. jún. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem jó ötlet. A gyereknek nem lesz apja, a nőnek nem lesz férje, csak időszakosan. Lehet itt a pénzzel jönni, meg "ha jó és tényleg erős kapcsolat az övék, akkor kiállja ezt a próbáját a kapcsolat" kezdetű dumával jönni, de nem így van. Pont hogy megbomlassza az egységet. A gyerek semmit nem lát belőle.


De tételezzük fel a legkevesebb időt. 4 hét munka, egy hét otthonlét.

4 hétig apuka skype-ról, messengerről neveli a gyereket. Majd 5. héten hazautazik hétfőn. A hétfő alapból kilőve, mivel akkor utazik. Kedden pihen. Marad szerda, csütörtök, szombat. Ezeken a napokon is biztos nem a gyerek matekházijával fog tökölni, vagy a feleségével csinálnak közös programokat, hanem otthon ülnek és csak úgy vannak. Vannak a semminek. Majd vasárnap visszautazik. Ennyi nap alatt nem lehet megváltani a világot, nem tudsz 4 hetet bepótolni.

Nem beszélve arról az ünnepekről, eseményekről, amik a dolgozós 4 hétbe esik. Mert ha csak a szilvesztert és karácsony nézzük, az nem esik egy hétre. Szülinap, névnap stb. veszélyben.

2021. jún. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%

Barátnőmnek konkrétan semmi kapcsolata nincs apukával. A pasas havi egyszer pár napra hazamegy, akkor dirigál, játssza az agyát, meg "nevelné" a gyereket - amúgy a telefont nem veszi fel, mikor úton van, hogy rákérdezzen, mi van vele.


Anyuka magányos, és mikor a férj otthon van, áll a bál közöttük is.

2021. júl. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Volt egy diákom (felnőttoktatásban), akinek a férje Németországban dolgozott, ő meg itthon volt a kicsi gyerekükkel. Kérdeztem, hogy bírja. Az mondta, hogy ha itthon élne a férje, már régen elváltak volna, így viszont, hogy távolság van, és ritkán találkoznak, el bírják egymást viselni. Szóval ilyen is van. A gyereknek nyilván nem jó, hogy gyakorlatilag nincs apja, de válás esetén is ugyanott lenne.
2021. júl. 27. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8

Azért, mert két ember úgy dönt, hogy jobb külön, mint együtt, attól a gyereknek még ugyanúgy lenne apjuk, az apának meg ugyanúgy lenne apai kötelessége a gyerektartás fizetésén kívül.

2021. júl. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!