Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sok nő azért maradt meg...

Sok nő azért maradt meg kicsit infantilisnek, hogy a gyermekeiket könnyebben megértsék, nevelhessék? Arra gondolok hogy sok nő kissé gyerekesen öltözik, imádja a cukiságokat, szereti a plüss állatokat, a mütyüröket…

Figyelt kérdés
Nem sértésből írom sőt elismerem nőiség sokoldalúságát és a gyermeknevelés kihívásait, inkább megfigyelésből. És a sokoldalúságból ez nyilván csak egy oldaluk.

2021. okt. 28. 01:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
84%

"De nem jellemző rájuk hogy felnőtt korban gyűjtenék ezeket azért mert cukik."

Csak itt az a különbség, hogy a cuki dolgok/állatok a nőkben az anyaösztönt úgy mondván felkeltik. Szóval részben ez az ösztön is beleszólhat abba, hogy ki mennyire szereti felnőttként is gyűjteni őket.


"Vagy számos nő visel cicás vagy más állatkás ruhákat felnőtt korában, ami viszonylag kevés férfiről mondható el."

Ennyi erővel jöhetnél a magas sarkúval és a szoknyával is, azt se viselnek férfiak. Mivel a felnőtt férfiaknak kevésbé jön be az állatos motívum egy ruhán ezért nem is nagyon fogják viselni. Meg nők részére több ilyen ruhadarabot látni a boltokban mint férfiakra. Gondolhatod miért.


"Megfigyeltem elég sok nő ismerősöm beszél egymás között gyerekesen gügyögve. Nyilván tudnak komolyan is de valahogy szeretik ezt."

Néhanapján biztos te is csinálsz valami agyzsibbasztó dolgot csak, hogy kikapcsolódj és kicsit eltávolodj a mindennapok fáradalmaitól.


"Aztán ott az elsírja magát kérdése is, ami ugye gyerekekre jellemző ha baj éri őket. De sok nő sír felnőtt korban is kisebb dolgok miatt, de férfiakat kevesebbet látni kisebb dolgok miatt is sírni. Nem egy szerettünk elvesztéséről beszélek ahol érthető, hanem hogy csúnyán szóltak hozzád, megsértettek.. ilyen szintű sérelmekről."

Itt inkább nevelés kérdése a dolog. A férfiakba már kiskoruk óta nevelik, hogy 'a férfiak nem sírnak', míg nekünk nőknek mindenki azt mondogatja, hogy nem baj ha sírunk bátran engedjük ki.

Szóval itt főleg arról van szó, hogy melyik nemet hogyan szokták általában felnevelni. Meg valószínűleg azért a nők valamivel érzelmesebbek a férfiaknál általában.



Vagy ezek neked infantilisek még így is? :)

2021. okt. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
86%

Az állatos ruháknál a pasik is hordanak puma pólót 😄 az is állat.

Azért ez nem gyerekes öltözködés.

A gügyögve beszélést nem nagyon tapasztaltam. De azzal más hanghirdozással beszél az ember akit kedvel

Majd ha lesz párod, észreveheted h máshigy beszélsz vele a telefonban (sokkal lágyabb hangsúllyal) mint a haverokkal a kocsmában

Elsírjuk magunkat.

Ha a férfiak is olyan hormonváltozásokon mennének keresztül mint a nők, ők is sírnának.

Az hogy valaki érzékenyebb a többiektől (pl a nők a férfiaktól) még bem hinném hogy gyerekes.

2021. okt. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
83%

Az mitől komoly felnőttesebb, hogy számos férfi visel halálfejes, zombies, pucérnős pólót vagy hogy "szupermen vagyok"? :D

Gügyögés szerintem azokra jellemző, akikhez így beszéltek otthon.

Sírás meg... a nőket így nevelik, hogy bátran sírjanak, "vállalják fel" az érzelmeik, kérjenek segítséget. A férfiakat meg úgy, hogy ciki, ha sírnak és oldják meg maguk. Mindkettő persze csak általánosítás és lehet rossz taktika az életre. Az is, ha a semmin is hisztizel, és az is, ha belerokkansz a színjátékba, hogy rólad minden lepereg, vagy ha netán rögtön behúzol egyet. A nagy gender-semlegességben meg a sok elvált szülős gyerek miatt azért ez szerintem már feloldódni látszik, egyre több arányaiban az érzékeny férfi és a törtető amazon. Amiben szintén van jó is és rossz is.... hiszen nincsenek készen kapott válaszok, csak sajnos más válaszok se.

2021. okt. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
89%

Érdekes fogalmad van az infantilizmusról. Ráadásul az általad leírt nők szerintem nem is az átlag. Legalábbis én távolról sem ezt tapasztalom. Nem, nem gügyögünk egymás között. (WTF) Van olyan ismerősöm, aki affektál, az idegesítő, de hát vannak ilyen emberek.

Senkit nem ismerek, aki plüssöket vagy más cukiságokat gyűjtene. Ellenben többedmagammal vagyunk egy páran, akiknek több cipője van, mint zoknija 😂

Állatmintás ruhát legtöbbünk csak akkor vesz fel emberek közé, ha az valami éppen divatos stílusban készült. Nem hemzsegnek az utcán a rajzfilmfigurás ruhába öltözött nők.

Szoktunk sírni? Igen, érző lények vagyunk, ahogy alapból a férfiak is, csak nekik megtanítják még kisgyerek korban azt a baromságot, hogy a fiúk nem mutathatják ki az érzéseiket. Na meg azt nem tudom hallottad-e már, hogy más-más hormonok vannak túlsúlyban egy nőben mint egy férfiban. Ezek eredményezhetnek apróbb eltéréseket. Mi például könnyebben elsírjuk magunkat, a ti agyatokat meg könnyebben elborítja a tesztoszteron gőz...

Az, hogy aranyosnak látunk dolgokat, szeretjük a cuki kisállatokat, szintén nem infantilizmus. A mütyürök alatt nem tudom mire gondolhatsz pontosan. Dísztárgyak például? Igen, az is borzasztó infantilis dolog, hogy nem az üres polcot akarod nézegetni a nappaliban. Vagy az xbox-ot meg a játékokat.


Infantilizmus:

"Fejlődésbeli elmaradottság, gyermekkori testi vagy szellemi tulajdonságok visszamaradása a felnőtt korra."


Olykor mindannyian viselkedünk infantilisen (te is), de nem valami szerencsés egy adott dolog alapján ráhúzni valakire, hogy te ilyen vagy olyan vagy. A lényeg, hogy ezzel az erővel mindenki a világon infantilis.

2021. okt. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
A plüssállatok gyűjtése nem infantilizmus. Az infantilist arra értjük, akinek szóhasználatban, társas cselekedeteiben megnyilvánul a gyerekes viselkedés/kommunikáció, a felnőtt tulajdonságok ( egzisztenciára, autonómiára való igény) hiánya. Továbbá, az, hogy valaki plüssöket és cuki dolgokat gyűjt, nem egyenlő azzal, hogy gyereknevelési ambíciói lennének. Én is gyűjtöm őket, mégsem tervezek gyereket. Ha annyira rá akarnál aggatni valamit, akkor a szeretethiánynak, egyedüllétnek már inkább lehet hozzá köze, de ez sem minden esetben van így, hiszen családos felnőtteknek is szokott lenni 1-2 darab az ágyukban.
2021. nov. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

"cselekedeteiben megnyilvánul a gyerekes viselkedés"

A játékállatok gyűjtése a gyerekekre jellemző én is csináltam 10 éves koromig fiúként.

2021. nov. 9. 15:57
 17/18 anonim válasza:
38%
Oké, hagyjuk. :D Ez tipikusan az a provokatív kérdés, ahol minden, veled eltérő véleményt megfogalmazó a falnak beszél, te meg jól mulatsz azon, hogy kötekedhetsz. :D
2021. nov. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
63%
17-es válaszolónál a győztes pont. :)
2021. nov. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!