Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vissza lehet igényelni a...

Vissza lehet igényelni a gyerektartást?

Figyelt kérdés

Egy rokonom ismerőse most intézi, hogy visszamenőleg igényelje az elmaradt gyerektartást. Ilyet tényleg lehet?

Részleteket erről nem tudok.

Engem az "édesanyám" 3-4 évesen hagyott el, apukám nevelt fel. Az akkori minimális összeg volt meghatározva gyerektartásnak, ami 5000Ft volt.

15 év alatt összesen 12.550Ft-ot kapott apukám. És szerinte mi is eltudnánk ezt intézni, hogy az elmúlt 15 évet vissza kapjuk.

Nem ismerem az anyámat, ha nem lenne meg fb-on nem is tudnám, hogy nézne ki. 2 testvéremet is elhagyta.

Valaki tudja erre a választ esetleg? Hogy ha van rá egy kis esély, akkor azt hogyan lehetne?

Személy szerint én végig mennék ezen a procedúrán szemrebbenés nélkül.

Köszönöm előre a válaszokat!



2021. nov. 2. 08:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Normál esetben 6 hónapra visszamenőleg lehet igényelni, a bíróság dönthet arról, hogy hosszabb távra visszamenőleg is kérheted,de ez sem garancia, hogy bármit kapsz.
2021. nov. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Maximum fél évre visszamenőleg lehet igényelni. De ha 3-4 évesen hagyott el, és eltelt 15 év, akkor már nagykorú vagy. Ha nem nappali tagozaton tanulsz (gimis vagy még?), akkor már nem jár semmi.
2021. nov. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Fél évre visszamenőleg lehet igényelni, ha még mindig járna (tehát tanulsz).

Itt már sajnos nincs mit tenni édesapád tudott volna intézkedni jóval korábban.

2021. nov. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%

Én értem,hogy 15 év,meg apukád nevelt és kellene a kompenzáció,esetleg még harag is maradt amiért lelépett,de..

Nem gondolod,hogy ez így utólag is egy kicsit pofátlan dolog lenne? Főleg ha nem is tud róla és nem is áll módjában vissza adni annyit.15 évre havi 5000ft kb 900.000ft :D


Sajnálom ami veled történt,de utólag már kár követelni bármit is,6 hónapra vissza menőleg tudsz igényelni,ezzel az 5000ft összeggel számolva kapnátok 30.000ft-ot.Ez nem akkora összeg,hogy annyi macerát végig kelljen érte csinálni.

2021. nov. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

"Nem gondolod,hogy ez így utólag is egy kicsit pofátlan dolog lenne?"



A nagy francokat. Tudod, mi a pofátlanság? Gyereket csinálni, aztán magára hagyni, mintha az embernek nem lenne felelőssége iránta.

2021. nov. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)


Nekem nem lenne pofátlanság. Persze tűnhet ennek, hiszen név nélkül tettem ki a kérdést, nem tud rólam meg az életemről semmit ugyebár. Anyagi helyzetünkről sem.

De aki ismer engem és a családomat, megértené, hogy miért döntenék így.

Boldog lettem volna, ha ezt tényleg meglehetne tenni.

2021. nov. 2. 09:46
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rá jogilag lehetőséged.
2021. nov. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!