Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Komolyan csak engem bosszant,...

Komolyan csak engem bosszant, hogy a gyerekorvosnál kint kell várni a kicsi gyerekeknek a hidegben, esőben?

Figyelt kérdés
Másik témakörben tettem fel a kérdést hogy lehet-e ilyet csinálni az orvosnak. Kb én vagyok a hülye hogy nemhogy örülnék hogy nem kell bent lenni. Nem is lenne baj ha nem le ne hideg esős idő. Azért a betegjogi képviselőt biztos fel fogom hívni.
2021. nov. 5. 12:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Miért? Nem időpontra hívnak be?

3 gyerekem van, járunk orvoshoz elég gyakran (sajnos) sosem kellett k8nt várnunk. Időpontot adott, mentem velük pontosan. Amíg a vizsgálóban volt valaki addig mi a váróban lehettünk.

Köhögős taknyos gyerekkel nem is hív be manapság. Telefonban elmondja h mit adjak nekik majd elküldi az igazolást messengeren.


Egyébként tavaly az oviba nem lehetett bemenni.

A nagyobbért mikor mentem (ebéd után) az ikrekkel (10 hósak voltak) bozony minden nap kint az udvaron vártuk még kihozták a nagyot. Esőben szélben napsütésben. Nem cukorból van a gyerek. Megfelelően öltöztesd fel, használj esővédőt és ennyi

2021. nov. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Már hiába kér időpontot az ember. Ugyan úgy ki kell várni a sort. Csak sürgős esetet vesz előre. De mikor adott se tartotta tehát ugyanúgy ott voltak többen. Eddig be lehetett menni. A héten kezdték el hogy bezárják az ajtót és csak x embert enged be
2021. nov. 5. 12:48
 3/18 anonim ***** válasza:
49%

Teljesen igaza van a doktornak.

Esőkabátról, esernyőről, meleg ruháról nem hallottál még?

Nyugodtan tegyél panaszt a betegjogi képviselőnél. Nincs olyan joga a betegnek, hogy csak száraz és fűtött helyen lehet várakoztatni.

2021. nov. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk tavaly ugyanez volt. Volt, hogy a 40 fokban kellett kint várni, persze fedett helyen az nincs ott, esőben ugyanez. Aztán be lehetett menni és ott várni. Elvileg még most is így van. Nem tudom, mitől függ, hogy be lehet menni, vmikor meg nem. Amúgy inkább telefonos egyeztetés van, ha lázas vagy nem akar múlni a betegség, akkor adnak időpontot és akkorra be lehet menni. Volt, hogy csak igazolásért mentem és akkor is kint kellett várakozni, de akkor legalább egyedül voltam. Amúgy az oviban is ez van. Ha a 10 hónapos tesóval megyek, ugyanúgy kint kell várni esőben, szélben. Ez van, evvel nem tudunk mit csinálni.
2021. nov. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Sajnos a bölcsi miatt muszáj bemenni. 🙄 Hiába öltöztetem fel melegen a gyereket. Most is póló, harisnya, nadrág, 2 pulcsi, kabát és mégis mondta hogy fázik, be szeretne menni. Nyilván felnőttnek más mint egy kicsi gyereknek.
2021. nov. 5. 12:57
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk a gyerekorvosnál nincs ilyen. Időpontra megyünk, ha vannak elöttünk, akkor is a váróban várunk.
2021. nov. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván, bosszantó, de ezzel full feleslegesen hívhatsz bárkit. Korona van.
2021. nov. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk is időpontra kell menni, de nyilván ha valakire sürgősen rá kell nézni, akkor leviheti a rendelésre a gyerket és akkor nyilván az előjegyzett betegeken kívül is mennek emberek, ergo mindenkinek ki kell várnia a sorát. Nálunk most egyszerre maximum 4 fő lehet a rendelőben, ergo ha ez ugye 1 szülő-1 gyerek, akkor két 2páciens" kvázi, kivétel ugye, ha valaki egymaga érkezik igazolásért, stb, de szigorúan 4 fő.

A többi bizony kint vár, ami kellemetlen, de nincsen a gyerek cukorból, nem lesz semmi baja és folyamatosan halad a sor, ahogy kijött egy páros, megy is a következő.

Nekünk pont hét elején volt várakozás közben, hogy aláthatóan szenvedő, hányingerrel, csillogó szemmel lévő gyerket behívta a nővér, hiába várti kint pár totyogós, ő meg nagyobb lényegesen, tökéletesen meg tudom érteni az ilyen döntést.

Covid van, a levegőn azért kisebb az esély bármit elkapni, ráadasul a ygerekek zöme oltatlan az életkorából adódóan is, ki lehet ennyi kellemtelséget bírni.

Jómagam inkább állok a hidegben, szutyokban, mert az ellen lehet védekezni, mint a 40 fokban, na attól netto 2 perc alatt borulok én is ki, persze csak diszkréten, magamban.

Kisebb fajta orkánban, esőben biztosan nem kellems, de azért nem jár a legtöbbünk hetente és az időpontok miatt azért lénbyegesen kevesebbet is kell várni, akkor is, ha soron kívül beesik valaki.

Ki lehet ezt bírni, kár miatta bosszankodni szerintem.

2021. nov. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Mint mondtam nincs időpontozás. Mi ma egy órát álltunk kint a hidegben pedig 3.ok voltunk
2021. nov. 5. 15:31
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egyáltalán nem tudsz bejutni sem a gyerekorvoshoz, sem a felnőtt háziorvoshoz 2020. március óta.
2021. nov. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!