Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A 2,5 éves kisfiamat pszicholó...

Csöpség kérdése:

A 2,5 éves kisfiamat pszichológushoz küldi a gyerekorvos ugyanis nem akar enni semmi főtt és rendes ételt. Amilyen szépen elkezdte enni míg kicsi volt úgy abba is hagyta. Csak az édes dolgok. Fogyni nem fogy de nem is hízik 13 kg. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
2014. máj. 6. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 2,5 éves, és a sós ételeket eszik, de kb 4 félét és bezárult a kör, inkább nem eszik, csak iszik és 12 kg. Minket nem küldtek orvoshoz. Szerintem meg kellene vonni a fele édességet egyenlőre, hogy kényszerüljön rá a rendes ételre, ha már nagyon éhes. Próbálkoztál már a gyümölcslevessel? Folyadék is, gyümölcs is, tudsz csalni fokozatosan, hogy ne legyen édes a végére.
2014. máj. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Pszichológussal kapcsolatban nem tudom, hogy mi fog történni. Annyi biztos, hogy az édességet kéne kivonni az étrendjéből. Addig SEMMIT nem adni neki, amíg nem eszik valami főtt, vagy hagyományos ételt. Nálunk is ez a helyzet, elég gyakran beleesünk a hibába, hogy adunk édességet, aztán nézünk napokig, mert a gyerek nem eszik semmit a hülyeségen kívül, aztán vért izzadunk, mire végre egy tányér leves, vagy főzelék elfogy. Pont ugyanennyi idős a fiam mint a tiéd. Amíg kicsi volt, nem lehetett olyan gyorsan adni neki a kaját, amilyen gyorsan nyelte volna. Vitamint tudom még ajánlani, hátha jobb étvágya lesz tőle.

Azért megtennéd majd, hogy megírod, mit mondott a pszichológus, ha mégis odáig juttok?

2014. máj. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kicsiként anyukám mindig aggódott, meg vitt a védőnőhöz, hogy soha nem vagyok éhes, nem eszem. Ha igen, akkor csak hülyeségeket.


Most is válogatós vagyok, de felnőttem és nem nem lett bajom. :) Szerintem majd kinövi.


25\L

2014. máj. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mit szokott enni? Írd le pl, hogy tegnap vagy ma mit evett és mennyit!
2014. máj. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Esetleg még gasztroenterológust is meg lehetne próbálni, hátha szervi oka van. Pont ma találtam, éppen orvost keresek a fiamnak: [link]

Milyen állagú dolgokat eszik? Vagy pontosan miket? Szerintem írd le nyugodtan, hátha tudunk abban is ötleteket adni, hogy hogyan járj túl az eszén.

Egyébként meg simán lehet, hogy majd kinövi.

2014. máj. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2,5 évessel még nem foglalkozik pszichológus. Maximum a szüleivel, ha a szülőknek van problémájuk. Az étkezési szokások sok gyereknél problémásak, gyakran a közösségbe kerülés után mérséklődnek a gondok.
2014. máj. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Hülye lenne megenni a rendes kaját,ha helyette megeheti az édeset.egy példa a napokból ismerősnél.a kislánynak könyörög az anyja,h egyen.nincs csoki sem,ha nem eszel.nagy nehezen lement pár kanál.megkapta a csokit és megevett egy egész táblányit!!!!sajnos nem a gyereknek kell a pszichológus sokszor,hanem a szülőknek!!!
2014. máj. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 zstimi válasza:
Kezd elvonni az édességet. De tényleg. Az én fiam egy időben rengeteg édességet evett. Megvontam tőle. 2-3 napig kereste utána már nem. Mivel nem kapott utánpótlást a szervezete utána nem is kívánta. Azért most már kap csak kis mennyiségbe. Amúgy egyoldalúan étkezik és étkezett már 5 éves de szinte csak tésztát eszik. Fél éve kezdett el húst enni. Nekem a doki azt mondta nem baj. Nem alultáplált. Vitaminokat kap.
2014. máj. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A sok édes dologtól persze hogy nincs étvágya. Tegyél a tányérjára 3 vagy négy különböző dolgot és ő válassza ki melyiket akarja megenni. Főtételt ha nem eszik, de eszik mást akkor jó. Kevesebb édesség , és megjön az étvágy. Ha szendvicseket csinálsz neki, tegyé minden kenyérkére mást. egyikre csak vajat, a másikra párizsit, a harmadikra sajtot stb. majd választ belőle. Csinálj kis katonákat, falatkákat és nagyobb lesz a választék. Ne csinálj ügyet abból hogy nem eszik, mert a gyerek akkor látja hogy ezzel tud manipulálni téged.
2014. júl. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!