Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elvehetik tőlem a gyermekeimet?

Elvehetik tőlem a gyermekeimet?

Figyelt kérdés

A pandémia kezdetén férjem elvesztette az állását mint sokan mások a leépítések miatt.Azóta csak szezonális rövidtávú munkahelyeken tudott elhelyezkedni amik egytől egyig hosszútávot ígértek.Már az október is rizikós volt a szeptemberről felhalmozott számlák tekintetében de ez a hónap maga a katasztrófa.Kértem lelkisegélyt hogy a nyomasztó érzéseket ne a wc-n sírva kelljen lenyelnem hogy a gyermekeim ne lássák az aggodalmamat.Meglepődtem mert a lelkisegély támogatást is küld élelmiszer,tisztálkodás,és néhány fontosabb ruhanemű tekintetében illetve még 1-2 szeptemberi sürgető számlában is segítenek.Nem tudom szavakban kifejezni a hálámat,mégha nem is tesznek semmit akkor is hálás leszek nekik azért hogy reményt adtak.Megnyugodtam és tudom hogy akárhogy is lesz ezt akkor is átvészeljük.Főleg hogy férjem talált egy jó munkát és ha a 2 hónapos próbaidő letelik akkor egymást váltva én is elmehetek dolgozni.

Nos de a kérdésem.A hölgy azt javasolta hogy vegyem fel a kapcsolatot a családsegítő szolgálattal.Gyermekvédelmit szeptembertől kapok így ingyenes az étkezése a gyerkőcöknek.De rettegek a családsegítőtől.Félek hogy elveszik a gyermekeimet mert jelenleg pár napra tudom csak biztosítani nekik az ételt.Ha ezt megtudja akkor a gyermekeim veszélyeztetve vannak, nem merek belegondolni hogy elvehetik tőlem őket úgy, hogy már decemberre enyhülne a jelenlegi kilátástalanság.

Inkább ide írom ki mert itt nincs nevem.



2021. nov. 11. 22:31
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%

Anyagi helyzet miatt nem vehetik el a gyerekeket, főleg mivel belátható időn belül rendeződni fog a helyzet.

Amúgy is önkéntes az együttműködés velük, a családból gyereket meg indikolt esetben a gyámhivatal emelhet ki.

Viszont lehet, hogy tudnak akár élelmiszercsomagot adni, akár tájékoztatást a helyben igényelhető állami támogatásokról.

2021. nov. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
96%

Szia,


Szerintem nincs mitől félned, szerintem csak a legvégső esetbe szakítják el a gyereket a családtól, nem érdekük hogy egy intézetbe nőljön fel.

Ha az alapvető dolgokat megtudod neki teremteni (víz, fűtés, élelmiszer, áram) akkor nincs miről beszélni.

Esetleg érdemes még a önkormányzatba érdeklődni, mert szoktak adni rendkívüli segélyt ilyen esetekkor, akár pénzt, vagy hidegélelmet.


Remélem minden megoldodik, sok sikert :)

2021. nov. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
96%
Szia. Nálatok sokkal rosszabb helyzetben lévőktől nem veszik el a gyerekeket. Ne félj segítséget kérni, fordulj a szolgáltatókhoz részletfizetési lehetőségért. Ha látják, hogy akartok változtatni akkor általában segítőkészek. Kitartást kívánok!!! Küldök egy virtuális ölelést neked és az egész családodnak! Szuper anyukája vagy a gyerekeidnek!
2021. nov. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
86%
2021. nov. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
El sem hiszitek hogy mekkora kő esett le a szívemről.Egész nap csak ezen járt az eszem pro és kontra véleményeket is hallottam,olvastam ebben a témában.A legfontosabb közüzemi számlákat rendeztem amint pénz került a kezembe.Már nincs sok hátra ebből a hónapból.
2021. nov. 11. 23:24
 6/30 anonim ***** válasza:
90%
Nem veszik el őket. Ráadásul a suliban v oviban kapnak enni ingyen, így igazából nem is nektek kell a teljes étkezést megoldani, gondolom, azért kenyér, tészta, valamennyi zöldség és hús jut nekik. Van fűtés, villany, normális ruha, tisztálkodási lehetőség. Ne szégyellj segítséget kérni! Kitartást kívánok.
2021. nov. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
87%
Te most nem dolgozol?
2021. nov. 12. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
15%
Én nem erőltetném a velük való kapcsolattartást. Érdemben nem nagyon tudnak segíteni,ártani annal többet. Nem az ő hibájuk,a rendszeré. És bizony elvehetik a gyereket ha úgy ítélik meg veszélyeztetve vannak.
2021. nov. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
92%
Ugyanmár, 8, ne beszélj huylesegeket. Anyagi problémák miatt nem veszik el a gyereket. A kerdezo valószínűleg gyesen van, ért ő van jövedelme. Az apa dolgozik, van jövedelme.
2021. nov. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
70%

Más amit olvasol interneten kedves 9es,meg más amiben benne voltál,akár te tapasztaltad,akár mint dolgozó.

Anyagi problémák miatt mondjuk nem ha szigorúan vesszük,de ha már nincs villany,gáz, jövedelem, kutyafaca amibe épp belekötnek,akkor védelembe veszik utána már csak 1 lépés,hogy ki is emeljék.

De! A kerdezo parjanak van jovedelme. Így fel se keresném őket pláne.A maximum amit kaphat az ruhacsomag meg mondjuk élelmiszer csomag egy évben 2szer.

2021. nov. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!