Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mit lehet...

Ilyen esetben mit lehet tenni? Mit tegyek, ha a gyermekeim nagyszülei el akarják venni a felügyeleti jogot?

Figyelt kérdés

A volt férjem, a gyerekeim apja meghalt egy autóbalesetben. Válásunkkor úgy döntöttünk, hogy nála maradnak a gyerekek hétköznap, nálam meg hétvégén. (Nem kérek arról kioktatást, hogy milyen anya vagyok, meg biztos drogozok meg iszok, hogy a gyerekeket csak hétvégén láthatom. Ettől nem vagyok rossz anya, mert a gyerekeimet nem egy vadidegenre hagytam, hanem az apjukra. Köszönöm!)

Az édesapjuk meghalt. Amikor én megtudtam, Budapesten voltam. Azonnal rohantam haza a gyerekeimhez, akik akkor a nagyanyjuknál és nagyapjuknál voltak, ők vitték haza az iskolából. Amikor beléptem a házba, a volt sógorom már úgy fogadott, hogy a gyerekeket onnan nem viszem el. Már akkor hatalmas nagy cirkusz volt, mert megmondtam, hogy az én gyerekeim, és el fogom őket vinni. Anyósom nekem jött, apósom és a sógorom állt közém. Nem engedték elvinni a gyerekeimet.

Úgy hoztam el őket, hogy a párommal mentem másnap. Elmondták, hogy ők harcolni fognak a gyerekekért. Édesanyám azt mondta, hogy ne legyek ennyire indulatos, legyek türelmesebb, mert volt anyósomék azért akarják a gyerkeket, mert elvesztették a fiúkat. Amiben szerintem igaza van, de akkor sincs joguk elszakítani engem a gyerekeimtől és nem tehetnek olyan kijelentéseket, hogy én márpedig onnan nem viszem el, meg ilyenek. Mert ha arról lett volna szó, hogy megkértek volna, hogy mivel este 10 van, ne vigyem el őket, ne keltsem fel őket, hanem hagy aludjanak velük, akkor nem mondtam volna nemet. De már úgy kezdték, hogy "Azzal számolj, hogy innen a gyerekeket nem viszed el!". Meg hogy majd ők fogják nevelni.


Félek attól, hogy elveszik a gyerekeimet. Azt tudom, hogy nem tiltanának el tőlük, de félek, hogy nagyon össze fognak zárni, és elveszik. A gyerekeim 10, 9, és 6 évesek.


2021. jún. 16. 16:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Először is: Őszinte résztvétem!

Amit anyósod és annak családja tesz, az kritikán aluli. Nekem van két pici gyerekem, belepusztulnék a fájdalomba, hogyha meghalnának, de ami sok az sok.

Felfokozott vagy sokkos érzelmi állapotban az ember nem tudja kontrollálni magát, ez tény. Akkor és ami volt, azon már nem lehet változtatni, de amit most művelnek, az gáz és káros. Nemcsak magukra nézve, hogy az unokákkal akarják pótolni az elhunyt gyermeküket, hanem az is káros, hogy szerencsétlen gyerekek most vesztették el az édesapjukat és el akarják venni az édesanyjukat is.

Nem hiszem, hogy erre lenne esélyük. Egy gyereket csak nyomós indokkal vesznek el az anyjuktól. Az nem érv, indok, hogy meghalt a fiuk és a gyerekekkel akarják pótolni.


Amúgy mindig ragaszkodtak az unokákhoz vagy csak most? Sok időt töltöttek ott náluk a gyerekek?

2021. jún. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%

Ha a párodnál voltak a gyerekek elhelyezve közös megegyezés alapján, akkor a halála esetében a felügyeleti jogot te kapod meg.

A bírósághoz adj be egy megfelelö kérvényt a gyerekelhelyezés megváltoztatására. (célszerü ügyvéddel megfogalmaztatni, hogy alaki hiba ne legyen benne)

Ez nem a nagyszülök döntése, erre jogszabály van.

2021. jún. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ilyen nincs. Nem vehetik el tőled.
2021. jún. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudják elvenni tőled őket,csak,ha érdemtelen vagy a nevelésükre,de nyilván nem iszol,drogozol,vered őket stb. Esélyük sincs,max láthatási joguk van.
2021. jún. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem vehetik el tőled. Olyanról meg ne is álmodjanak, hogy megtiltják neked a lathatást. Meg milyen jogon szólnak ők bele abba, hogy te mikor viheted el a gyerekeidet?
2021. jún. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj!

Az nem úgy meg, hogy valaki kijelenti, mi lesz.

Ügyvédet keress, vagy ingyenes jogi tanácsadást, bíróságon, önkormányzatnál van.

Kb semmi esélyük, ez nem hangerő, vagy testi erő kérdése.

2021. jún. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
A nagyszülő ezt nem teheti meg. De azértén feltennék egy kérdést. A válásotok utána az exnél lettek elhelyezve a gyerekek. Ennek mi az oka? Nem tudtad volna nekik biztosítani a megfelelő körülményeket? És most tudnád? Mert ez azért nem mindegy.
2021. jún. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
21%

Hú, de tud itt mindenki a jogra hivatkozni.

Nem vehetik el tőled nyomós indok nélkül, de basszus a gyerekek az apjukat, (aki eddig a legtöbbet volt velük) vesztették el, nem csak a nagyszülők a fiukat, és lehet, hogy egyelőre jobb nekik a megszokott környezetben.

Jó, hogy magadhoz vennéd őket, de nem biztos, hogy ilyen tragédia után ezt ilyen hirtelen érdemes.

A nagyszülőktől gáz, hogy ezzel kezdték, de a gyerekek szemével kell ezt nézni, nem a jogi háttérrel.

2021. jún. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
39%
Nem vehetik el őket, de igazából azt sem értem, hogy ha eddig megfelelt, hogy nem te neveled őket, akkor most miért nem felel meg?
2021. jún. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
98%

Elöször is, eddig az APJÁVAL volt a gyerek, nem a nagyszülök nevelték!

Másodszor feltehetöen a váláskor a kérdezö körülményei negm voltak megfelelöek ahhoz, hogy el tudja öket látni, az apáé meg igen.

Idöközben változhatott a kérdezö helyzete is, de ami feltétlen megváltozott, hogy a gyerekek nem a másik szülövel vannak, akinek ö átengedte a nevelés egy részét, hanem kivülállóknál. Ugyanis a nagyszülö ilyen esetben kivülállónak számít, a gyerek legközelebbi rokonai a szülök, amíg valamelyik szülö él, addig nála helyezik el a gyereket, kivéve, ha valami nagyon komoly jogi akadálya van - ez pedig ebben az esetben nincs!

2021. jún. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!