Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit jelent ha a kutyákhoz...

Mit jelent ha a kutyákhoz ösztönösen gagyogok de a babákhoz nem?

Figyelt kérdés

Mikor meglátok egy kutyát rögtön jön ez a pozitív érzet de ha babát vagy gyermeket látok egy halom felelősség jut eszembe.. és beszélni szoktam hozzájuk nem gagyogni mert nálunk nem jön elő.


Zavar, mert lassan abba a korba érek, amikor gyermeket szoktak vállalni a többség.. de kutyám nem volt soha és úgy érzem előbb kutyus kéne ( nehéz mert panelban vagyunk és szabad tért szeretnék neki(k) ha 2-3 kutya lenne az a legjobb.) Gyerekekkel kapcsolatban viszont nem ezt érzem… kortársak igen?


Volt valakinek ilyen ijesztő tapasztalat, hogy gyerek helyett kutyát szeretne? (legalábbis hamarabb a kutyát )


20 as éveim végén járok


2021. nov. 13. 11:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Szintúgy nem gagyogok mások babáihoz, állatokhoz igen. Viszont saját babához igen - egyszerűen mások gyereke nem mozgat meg, nem érzek rá késztetést. Viszont így, huszas éveim végén én akartam gyereket, és lett is. Neked ettől nem kell ezt elsietni. Ha nem jön az érzés, a legnagyobb felelőtlenség külső nyomásra gyereket vállalni - mert pl ebben az életkorban már "szokás" lenne...
2021. nov. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Jah, és hamarabb lett vadászgörényünk meg kutyánk, mint gyerekünk.
2021. nov. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én se kutyához se babához nem gügyögök. Miért kéne?

2 gyerekem van.

2021. nov. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
A saját gyerekemhez sem gagyogok soha. Rendesen beszélek hozzá születésétől kezdve. A hideg kiráz az "édeeszdjááágapicikebabucsikámmm" és társaitól. Nyilván az ő szintjén beszélek hozzá (tehát nem az atomfizikát magyarázom neki 10hónaposan) de sosem gügyögve:D
2021. nov. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem feltétlenül a pösze nyálas beszéd a gagyogás, de a dajka nyelv, a hangsúly más fajta kiemelése segíti a nyelvfejlődést. Én sem arra gondoltam gagyogás alatt... (#1)
2021. nov. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
El nem tudom képzelni, mi az ijesztő abban, hogy gyerek helyett kutyát szeretnél. Bár ezt a "helyett" szót nem is értem. Gyereket vállalni nem kötelező, tehát nem kell "pótolni" sem másmilyen élőlénnyel. Egyszerűen kutyát akarsz és kész. Én nem szeretem a gyerekeket, soha nem is akartam és nem is lesz, de azt nem tudom felfogni, amikor valaki agyatlanul gügyög. Lehet egy gyereket úgy is szeretgetni, becézni, hogy nem mész le egy értelmi fogyatékos retardált szintjére. Persze az átlag parasztnak/prolinak ez magas.
2021. nov. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Jézusom, miért gagyogsz a kutyákhoz? 😂 Esetleg ez az ijesztő, attól függetlenül, hogy nem akarsz (még) gyereket 😊 A gagyogási ösztön hiánya hála istennek nem zárja ki, hogy valaki egyszer csak gyerekre vágyjon 😂

27 éves koromtól kezdve van kutyám. Nem zavart, hogy lakásban van, mert az teljesen mindegy a kutyának, hogy adott esetben a lakásban vagy a kertben poshad egyedül. Utóbbi annyiból jobb, hogy bármikor tud üríteni, amikor rájön a szükség. Ha az ember nem ridegtartásba, csak házörzőnek szánja a kutyát, akkor jó neki a lakás is, a lényeg, hogy foglalkozzanak vele eleget. Sokszor az sem segít ha több kutya van, azonban a gazdi tojik rájuk, mert jobb dolga is van. Nem fogják egymást egész nap szórakoztatni. A lakásban tartott kutya tökéletes elődje egy gyereknek, mert ha nem is olyan sokkal, de ugyanúgy kötöttségekkel jár, és felelősség. Én csak 10 évvel a kutya érkezése után vállaltam gyereket, persze nem a kutyus, hanem egyéb okok miatt. Nem gagyoktam soha sem kutyához sem gyerekhez. A hangsúlyozás nyilván eltérő, főleg a babáknál, de attól még értelmes szövegeket tolok nekik. Csak a hangsúlyra reagálnak, felolvashatod nekik akár az aznapi időjárásjelentést is.

2021. nov. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Miért gondolod, hogy egy kutya nem felelősség? A kutyákat is etetni, itatni kell, ébredni hozzájuk kora hajnalban, levinni kakálni, pisilni, szobatisztaságra nevelni, szétszedik ugyanúgy a lakást, a gondozásuk pénzbe kerül ugyanúgy, az állatorvos, az oltások stb... mindennap kivinni őket sétálni akár többször is, pláne hogy eltudják végezni a dolgukat kint. Játszani kell velük is, kutyaiskolába vinni stb.


És ezek a dolgok nem maradnak abba mikor a kutya 12 éves lesz és rádcsapja az ajtót mert kamaszodik.


Elképesztő hogy valaki könnyebbnek tartja a kutyatartást. 😃

2021. nov. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ki nem állhatom mások gyerekeit. A kutyákat viszont imádom, ha saját ha nem.
2021. nov. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

Sosem gagyogtam senkinek sem mint egy debil.. Pedig macska kutay vadászgörény, hörcsög, kecskéken keresztűl volt mindenem, meg van 3 gyermekem.


Nekem visszataszító mikor valaki gügyög mint egy debil dedós

2021. nov. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!