Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyereket akarok, de undorodom...

Gyereket akarok, de undorodom a szüléstől, szoptatástól. Egy pszichológus mennyit tudna segíteni ezen?

Figyelt kérdés

Amikor 10 éves voltam, akkor a mostohaanyám a konyha kellős közepén szülte meg az öcsémet. A húgom engedte be az embereket, mert apámnak már a kezében volt a testvérem. És én takarítottam fel utána. Most nem tudom, hogy emiatt, vagy mi miatt, de a menstruációtól is undorodom, amikor kisebb voltam, a menstruációt is büntetésként éltem meg, bár most is annak érzem, de régebben ez durvább volt: nemátalakító műtéteket néztem, meg méh-eltávolító műtéteket.


Most ezen egy pszichológus hogyan tudna segíteni? Ha mondjuk "felemlítteti" (tudom nincs ilyen szó) a történéseket, akkor az nem lesz rosszabb?


2021. nov. 16. 16:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Egy pszichologus, vagy sokkalinkabb egy pszichoterapiat is vegzett szakember tudja, hogy hogyan kell biztonságosan átvezetni valakit egy trauma feldolgozásán. A terápia hatására szembenézel a valódi érzéseiddel, megtanulod elfogadni őket, és észrevennia gondolatokat, amik okozzák. Megtanulsz megvizsgálni egy dolgot több szemszögből is. Nekem rengeteget segített.
2021. nov. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
Fogadj örökbe! Annyi gyerek van árván, és legalább nem terheled az amúgy is túlszaporodott bolygót. Válassz azok közül, akik már megszülettek, és nem kellettek a szüleiknek.
2021. nov. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%

Pszichològus kène, de nagyon. A legtöbb ember, aki otthonszülest nèz vègig, pozitívan èli meg. Vègig kène nèzni, hogy mi volt az ok, ami miatt neked traumàt okozott. Apàd elvesztette a fejèt, kiabàlt? A mentősök durvàn bàntak mostohaanyàddàl? Mostohaanyàd pànikolt? Egyàltalàn nem volt elfogadhatò dolog, hogy egy gyerek takarítson fel szüles utàn. Apàdnak gyereket csinàlni volt esze, takarìtani màr nem?

Egyelőre valószínűleg a gàtlàsaid miatt mèg nem neked valò a gyerekvàllalàs.

2021. nov. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
3-as: mondjuk az, hogy 10 éves volt, az pedig nyilván nem egy tervezett szülés volt a konyha közepén. Nem volt felkészítve rá se ő, se a környezet.
2021. nov. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

Szülni lehet programcsászárral is, és szoptatás helyett ott a tápszer.

Mindenképp menj szakemberhez, aki talán tud segíteni

2021. nov. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
#2 igaz, hogy sok az árva/gyerekotthonban/intézetben/nevelőszülőnél élő gyerek de ők nem örökbefogadhatóak, mert a szüleik nem mondtak le róluk. Akik ténylegesen örökbefogadhatók, azok nagyon kevesen vannak. Nem hiába kell éveket várni gyerekre. Ez nem olyan, mintha bemennél a menhelyre és pár papír kitöltése után viheted a kiválasztottat.
2021. nov. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

En is undorodom tőle, mert alapvetően nem túl gusztusos dolog. Aztán született gyerekem és semmi durvat nem láttam. Mivel a saját alvazad nem latod, mire meg felkelsz már nincs ott a dzsuva.

Szerintem nem kell pszichológus, csak csukd be a szemed szüléskor. A szoptatás meg nem kötelező.

2021. nov. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem tudna segíteni. Én más miatt mentem pszichológushoz, de akkor még nagyon nem akartam gyereket. Miután rendbe tettük a dolgokat, utána már vágytam rá. (Ez 1 éven belül történt.) A terápia során sikerült feloldani a szorongásomat emiatt is.
2021. nov. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
98%
Biztos tudna segíteni. En is undorodom a szoptatástól és nekem is 10 évvel fiatalabb a tesóm. Lehet ez valami szenzitiv kor. En mondjuk nem szoptattam. Azért a szülést nehezebb megkerülni. Szóval azzal azért kell foglalkozni.
2021. nov. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
9 vagyok Ja most látom a műtéttel nincs bajod. Hát akkor császár oszt jónapot. Ettől elmehetsz szakemberhez, de nem kell mindent túlgondolkodni.
2021. nov. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!