Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt, hogy ha...

Miért hiszik azt, hogy ha valaki nem szereti a gyerekét azon a pszichológus segít?

Figyelt kérdés
2021. febr. 19. 21:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
74%

Mert általában segít



Ha valaki nem szereti a saját gyerekét, azzal valami nem stimmel.


Azért nem, mert az önfenntartás része az, hogy az utódokat “szeretni kell”, aki nem szereti annál valami ösztön valami oknál fogva nem működik...

Ezen talán egy jó szakember segíthet..

2021. febr. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
73%
Konkrét embert tudsz, aki nem szereti a saját gyerekét? Nem túl sűrűn fordulhat elő ilyesmi, és nyilván a szülő gyerekkori sérüléseire, bizonytalan kötődésére vezethető vissza, vagy nagyon nem tervezte azt a gyereket. És nem segít rajta a pszichológus, mert el se megy hozzá. Ha már hajlandó elmenni, akkor szereti a gyerekét, csak nem meri vagy nem tudja kifejezni.
2021. febr. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
92%
Ketesnél óriási pont! 👏
2021. febr. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
92%

1-es vagyok



Egyet értek a kettessel szintén

2021. febr. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is így van,hogy aki nem szereti a saját gyerekét,azzal nagy a baj és személyes véleményem,hogy bár lehet hogy vmennyire vissza tudja a pszichológus hozni a kötődést,sohasem lesz az igazi. Meg hát ugye nem tudjuk mi az alapbetegség. Lehet,hogy egy "egyszerű" földi halandó,csak mint a 2-es írta,vmi trauma érte,depressziós lett stb,vagy lehet,hogy vmi komoly agyi probléma van. Vannak olyan elmebetegségek,ahol az ember nem tud érezni. Semmilyen érzelmet. Véleményem,h pl ezt vmennyire lehet kezelni gyógyszerrel,de sosem lesz az igazi.
2021. febr. 20. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%
Azt az opciot senki nem irta hogy pl valaki talan az anyasagot nem szereti es ezt kivetiti a gyerekere. Ilyesmire gondolok pl hogy mindent o csinal, egyedul viszi a hatan a csaladot nincs segitsege, egyedulallokent nevel egy vagy tobb gyereket, mindemellett tobbemberes gyereke is van stb. Sok olyan dolog van ami kihathat ugy egy szulore, hogy kozben sajat maga eltunik es kenytelen alarendelnie magat a gyerekeinek. Ilyen esetben szerintem mondhatja azt valaki hogy nem szeretem a gyerekemet, holott valojaban az eletet nem szereti csak a megfogalmazas nem pontos. Ha kapna segitseget, tobb enidot amibol toltodhet valoszinuleg nem mondana ilyet.
2021. febr. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
37%
Azért, mert manapság a pszichológusokat divat egyfajta mindenhatónak tartani. Bármi nem fizikai (de néhány elvetemült szerint akár olyan is) problémád van, szaladj pszihez, majd a vele való "beszélgetés" megoldja. Dehogy oldja... Neki viszont nagyon jó, mert pénzt keres, és van egy kényelmes, rugalmas munkaidőben is végezhető "munkája", nem kell megszakadnia, szenvednie vagy épp azon idegeskednie, hogy hogy viszi/hozza el a gyerekét.
2021. febr. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
55%
A pszichológus lófxszt nem segít, csak rávetít a probléma gyökerére, amit neked kell utána megoldanod, elemezned, rendbetenned magadba. Hülyeség az egész.
2021. febr. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
81%
8# ahogy az edző sem csinálja meg helyetted az edzésmunkát, hogy erősebb legyél 😏 ez milyen már, az embernek mindenért magának kell megküzdenie... Kész röhej, hogy a pszichológus nem oldja meg a problémádat, csak rávilágít a probléma gyökerére. (Btw a jó pszichológus ad eszközt is a kezedbe, ahogy megoldhatod)
2021. febr. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
34%
És ha csak annyit mond, hogy oldjam meg a bajaimat, de azt hogy hogyan oldjam meg, azt nem mondja el??? És nyilvan mivel ez a bajom, magamtól se fogok rájönni a megoldásra! Idióta. Azt velem te csak ne flegmázzál, azt se tudod ki vagyok és szerencsére én se tudom, te ki vagy.
2021. febr. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!