Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni depresszió és...

Szülés utáni depresszió és anorexia: ha a beteg nem akar pszichológushoz menni, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Férje vagyok. Eddig 3,7 kg-t sikerült így leadnia, egy hete csinálja.

Feljött rá 10 kg, fogyni akar.

Lement a pályára futni 1600 métert, amivel nem lett volna semmi baj, ha eszik normálisan. Kettő almát evett egy nap és megszédült.


Leültetem enni, de reggeltől este 7-ig dolgozom, nem tudom hogy mit csinál közben. Minden evésnél sír, pedig eszek vele.


2021. aug. 15. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Mikor szült? Valami társaság beszervezhető? Anyós, barátnő, testvér, baba-mama program? És hát folyton biztatni kell, kimutatni, hogy szép és tetszik neked. És ne legyen a munka fontosabb.
2021. aug. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Ha van rajta 10 kg “felesleg” és azt akarja leadni, akkor az nem anorexia, de ettől függetlenül súlyos evészavara van és nagyon drasztikus az evéssel kapcsolatos viszonya. Ez a helyzet, amikor te hiába mondod neki, hogy elfogadod így is, mert ő nem fogadja el önmagát. Mindenképp fontos lenne jelezni számára, hogy érdemes lenne szakemberhez (pszichológushoz) fordulnia, de fontos, hogy ez az elhatározás benne szülessen meg, mert a legtöbb (a normális) pszichológus csak belső motivációval fogadja, külső kényszerítéssel nem. Ha rengeteget fogy a későbbiekben és tényleg fellép anorexia, akkor ki lehet hívni a mentőket, mert az anorexia életet veszélyeztető állapot és klinikai ellátást igényel, de ilyenkor elindul a családvizsgálat, így ezt érdemes lenne elkerülni (akár jelezni is felé). Illetve nem tudom, hogy a babát szoptatja-e még, de a drasztikus diéta+edzés miatt a tej is elapadhat, így ezt a veszélyt is magában rejti.


(2 évig dolgoztam pszichológiai rendelőben, ahol én irányítottam el a klienseket a megfelelő szakemberhez, így nem a levegőből beszélek.)

2021. aug. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Anorexiás? Kezelték már? Szoptat? Baba mennyi idős?
2021. aug. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Eddig nem volt az.

Már nem szoptat.

Baba 3 hós.

2021. aug. 15. 18:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet, sokat van egyedül. Semmiképp.l ne kényszeretesd. Inkább menjetek többet együtt valamerre, vidd valami olyan programra, amitől érzi, hogy nem csak anya, hanem nő is, aki tetszik neked. Lehet ez csak egy babakocsis esti fagyizás. Vagy múzeum, étterem a délutáni alvásidőben, ahova kicsit kiöltözhet.
2021. aug. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Ez nem anorexia. Fogyokurázni szoptatás alatt nem kellene, de felnőtt nőként már tudhatná, hogy napi minimum 1000 kalória kell, komoly fogyokuránál is. 1 hét alatt 3 kilót fogyni túl sok. Ha depressziós akkor pszichiáterhez forduljon, bár nekem nem az jön le a leírásból, hogy depressziós lenne.
2021. aug. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem szoptat, akkor nézzen utána hogyan kell diétázni és ne úgy álljon neki, mint egy tudatlan tinilány, nem koplalni kell, hanem egészségesen enni, kaloriaszámlálo app sokat segíthet.
2021. aug. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%

Mondjuk azt nem értem, hogy ha a hölgy férje kér segítséget mert tanácstalan, akkor miért kell így letámadni néhányotoknak. Nyilván kényszeríteni nem akarja a pszichológusra, annak úgy sok értelme nincs is.

Kedves kérdező, szerintem a legfontosabb, hogy sok szeretetet és figyelmet kapjon most tőled, ha dolgozol is, akkor is munka után segíts neki mindenben, próbálj meg néha te is felkelni este a babához (nem tudom ez most megvan-e), mert ez az hogy sokszor sír a párod lehet a fáradtság, kialvatlanság miatt is. Ha vannak házimunkák amiket nagyon utál csinálni akkor ajánld fel neki, hogy hagyja a francba és majd munka után megcsinálod te, vagy hogy nem kell főznie, majd rendeltek valamit, stb. Véleményem szerint egy kisbaba mellett nem szégyen ha néha kicsit úszik a ház. Lehet hogy ezeket amúgy is így csináljátok, vagy nem főz egyébként sem, csak egy tipp volt. Tudom vannak itt olyan ősanyák akiknek minden is megy egyszerre, de igenis vagyunk olyanok, akiknek minden apró segítség és kedvesség életmentő lehet. Éreztesd vele minden nap, hogy gyönyörű és ráér még visszaszerezni a régi testét. Nem tudom, hogy itt csak a testképpel van a baj, vagy általános depresszív állapotról, ha csak a teste zavarja, akkor maximum felajánlhatod neki, hogy kerestek egy dietetikust és egy edzőt, akik értenek hozzá hogyan kell szépen fokozatosan és egészségesen visszaszerezni a régi önmagát, ha szakembertől hallja, akkor talán jobban elfogadja hogy nem a koplalás a helyes út. Lehet te is esetleg néha ingerültebb vagy az elkeseredettségtől, de próbálj meg megértő lenni vele, a szülés utáni depresszió sokszor kezelhető a partner odaadó gondoskodásával és segítségével.

2021. aug. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!