Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikulásra játék miért baj?

Mikulásra játék miért baj?

Figyelt kérdés

3 éves lányom van, kap Mikulásra egy könyvet (Nyúl Péter adventi kalendáriuma) , egy Pom Pom Pets nevű kreatív szettet, egy plüsskutyát és mellé egy kis csomag édességet. 2 kolleganőm ma teljesen kiakadt mikor ma átvettem a futártól és kérdezték mire lesz én meg mondtam hogy Mikulásra. Hogy úristen, arra játék, minek stb., elkényeztetett..

Egész évben eddig még nem is kapott játékot, semmire, de tényleg. Nem nagyon szoktam játékot vásárolni neki, mert van elég sok kb 2 játéktárolonyi, (örökölt stb játékok főleg) így most kinéztem neki ezt, mert megtetszettek nekem is. Most tényleg attól lesz elkényeztetett hogy nem csak édességet kap Mikulásra? Ti csak azt vesztek?


2021. nov. 22. 17:52
1 2
 11/18 semmixd321 válasza:
88%
10 teljes mértékben igazad van. Ez igazából főleg társas játékoknál jön ki jól mert ott akár te is tudod élvezni a játékot.
2021. nov. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
88%

Társasoknál nyilvánvaló, de én 2 évesem mellett is kitartóan építettem a fakocka tornyokat, és imádta ledönteni. Szerintem a részvételben a szándék számít. Nyilván ő jobban élvezte azt még, de a közös kapcsolatunk akkor is alakult.


Azt gondolom, hogy nem kell félni a tárgyaktól, se jó, se rossz ember nem lesz tőle a gyerek. De az emberi mintától igen. Hogy mit lát, hogyan viselkedünk, hogyan figyelünk egymásra, mi lesz a tárgyakkal, ha már nem kellenek, és kinek juttatjuk el, stb. Ezek nagyon fontosak. Az, hogy mennyibe kerül egy tárgy és mennyi van belőle, az nem fontos. Sosem villogunk azzal, mi mindenünk van, de azt megtanítottam nekik, hogy ha valaki, kis barát, stb. vágyik rá, akkor meg lehet hívni játszani, esetleg, ha olyan, ajándékozni is jó dolog. Mert örömet okoz és élményt.

2021. nov. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk nem ertem, minek foglalkozol másokkal. Ha szerintem nem kaphat csak egy Balatonszeletet és slussz, akkor nem veszel neki mást? Szard le.
2021. nov. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem mindegy, ahany ház annyi szokas. Szerintem jobb egyébként a könyv, játék, amit sokszor lehet használni, mint egy raklap édesség. Nalunk ezért lesz ajándéknak egy könyv, es egy kicsi játék, viszont édesség csak egy kevés lesz.
2021. nov. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Én meg édességet nem veszek, mert a nagyobbik kap az oviban, illetve legtöbb évben a férjem munkahelye is küld mikuláscsomagot, és a szüleim is nagy valószínűséggel megjelennek egy adventi naptárral december elején.


1-1 csináld magad karkötőt kapnak, amit összerakunk együtt, aztán csinoskodhatnak benne, imádnak öltözködni meg kézműveskedni.


Játékot kapnak karácsonykor, könyvet meg rendszeresen veszünk ki a könyvtárból, ha valami konkrétat szeretnék, ami ott nincs meg, azt pedig megveszem alkalomtól függetlenül is.


Egyébként engem nem zavar más mit csinál :)

2021. nov. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
52%
Én is hagyományos csokit Mikulásra hive vagyok ajándékot karácsonyra kapnak a gyerekeim .
2021. nov. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
53%

A fiam nem eszi meg az edes dolgokat, az edes gyumolcsoket sem. Minden mikulas csomag amit kap kibontva all a polcon, es utana kidobjuk, mert avasodik. En nem eszek edeseget, a ferjem cukros. A gyerek meg utalja ezeket. Ilyenkor kap egy doboz legot, savanyu gyumit es szinezot. Ja iden egy legos zoknit is :)

Az oviban kapott csomagot tavaly ki sem bontotta. Ugy ment a kukaba ahogy voot

2021. nov. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Biztos idősebbek a kolléganők, a gyerekkoromban mi is csak mikulás csomagot kaptunk.

Ezzel szemben nálunk is volt kezdetektől ajándék a gyereknek, most egy 1-2 éves gyereknek minek is a sok csoki, nem is adtunk neki kb 3 éves koráig. Megszokta az ajándékot- várja is - de nálunk is szokott random könyv vagy bármi ajándék lenni - ha nagyon szeretné, és nem egy vagyon meg is kapja. Ehhez mit szólmának a kolléganők. Nem lett ettől elkényeztetett. Magamnak is veszek csak úgy egy könyvet vagy bármit alkalom nélkül.

Most is kap majd könyvet, feladatos könyvet, egy angyalka plüsst és egy kártya játékot, amit én is várok - minek tartogassam karácsonyig. És persze csokit is, mert már sajnos nagyon szereti.

2021. nov. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!