Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikulásra játék miért baj?

Mikulásra játék miért baj?

Figyelt kérdés

3 éves lányom van, kap Mikulásra egy könyvet (Nyúl Péter adventi kalendáriuma) , egy Pom Pom Pets nevű kreatív szettet, egy plüsskutyát és mellé egy kis csomag édességet. 2 kolleganőm ma teljesen kiakadt mikor ma átvettem a futártól és kérdezték mire lesz én meg mondtam hogy Mikulásra. Hogy úristen, arra játék, minek stb., elkényeztetett..

Egész évben eddig még nem is kapott játékot, semmire, de tényleg. Nem nagyon szoktam játékot vásárolni neki, mert van elég sok kb 2 játéktárolonyi, (örökölt stb játékok főleg) így most kinéztem neki ezt, mert megtetszettek nekem is. Most tényleg attól lesz elkényeztetett hogy nem csak édességet kap Mikulásra? Ti csak azt vesztek?


2021. nov. 22. 17:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Ez szokás kérdése.

Ettől nem lesz elkényeztetett, max megszokja, hogy a Mikulás is nagyobb ajándékot hoz.

Én is kaptam könyvet vagy ruhát. Nem hinném, hogy elkényeztett voltam és nem lettem az.

2021. nov. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Szia inkább játék mint egy raklap csoki!
2021. nov. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 semmixd321 válasza:
83%
Én is kaptam játékokat annak idején. Szerintem nem lesz ettől el kényeztetett.Amiket le írtál szerintem teljesen rendben van.Lehet hogy a kollégáidnak ez soknak tűnik.
2021. nov. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Szokás kérdése, ahogy írták. A leggyakoribb, hogy Mikulás csomagot kap csak a gyerek. Nálunk nem, mert nem nagyon eszi a csokit (beleharap egyet és otthagyja), így a csomagban mandarin, ropi (azt szereti), mogyoró stb, karácsonyos színezőt, meg egy kirakót kap a 4 éves. De az oviban is kapnak csomagot, az csoki... Neki kitart kb tavaszig az a mennyiség annyira nem eszi, szóval szokás ide, hagyomány oda mi a fentebb írtakat vesszük neki.
2021. nov. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 semmixd321 válasza:
100%
Ízlések és pofonok ugye bár.
2021. nov. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Mi közük hozza? Ha hatszobas villát akarsz venni a gyereknek Mikulásra, akkor azt veszel.
2021. nov. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%

Mert legalább eddig mikulasra és húsvétra nem csináltak akkora cécót..

Sok feleslegs kacat mindenre.

Ezekre kis csoki, gyümölcs, szaloncukor és kész

2021. nov. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%

Nem baj, max azért szúrhatja egyesek szemét, mert ugye három héttel később meg karácsony, ami "nagyobb" ünnep, és akkor a Mikulást túl kell szárnyalni... Amiket leírtál, az nekem is inkább karácsonyi mennyiség, mint mikulási, Mikulásra én egy tárgyi ajándéknál nem adnék többet (plusz a szokásos mandarin stb.). Mert aztán épphogy ráun a mikulásra kapott játékokra, már jön is a meg több játék karácsonyra... nincs ideje kiélvezni és az értékét se tanulja meg.

De ez az én véleményem, és a saját gyerekemmel kapcsolatban tartom csak követendőnek, más felett nem ítélkezem.

2021. nov. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%

"Mert legalább eddig mikulasra és húsvétra nem csináltak akkora cécót.."

Ez amúgy nem így van. 33 éves vagyok, nálunk is volt játék gyerekkoromban húsvétra és karácsonyra is. Inkább a család egyéni szokásától függ szerintem.

Nálunk is játék van. Nem olyan nagy ajándék, mint karácsonyra meg szülinapra, de őszintén, minek vegyek ennyi édességet? Mindenhol azt kapnak, nem is szeretik, még tavalyi mikuláscsoki is van a fiókban. Inkább veszek valami kisebb dolgot, aminek örülnek, annak több értelme van. Gyümölcs jó esetben amúgy is van otthon egy gyereknek.

2021. nov. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%
Akkor szívükhöz kapnának, mert én egy mezei kedden is veszek ajándékot, ha épp ahhoz van kedvem. Nem ezen múlik az elkényeztetés. Az a kérdés, mire használja a szülő az ajándékot. A figyelem kiváltására, vagy a közös élményszerzésre. Ha azért veszed, mert sose vagy ott és ezzel csökkented a lelkiismeretfurdalásod, az gond. Ha azért veszed, mert majd együtt egy jót játszotok vele, akkor hülyeség lenne nem megtenni.
2021. nov. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!