Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen furcsa névadással,...

Milyen furcsa névadással, névadási szokásokkal találkoztatok már?

Figyelt kérdés
2021. nov. 27. 09:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
95%

Osgar Oscar helyett.

3. - nem hivaltalos , csak vallàsos keresztlevèlben szereplő nèvnek- fiùknak Mària.

Összes gyereknek ugyanavval a betűvel kezdődő nèv.

Növènytàrsulasra utalò vezetèknèv (pl erdei) es 2 viràgnevű làny

2021. nov. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
50%
2021. nov. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
84%

Nekem már az is furcsa, ha valaki ősmagyar neveket választ a gyerekeinek. Ilyen ismerősöm több is van. Zselyke, Csenge, Hunor...


Egy másik ismerősöm a lányainak (4 lánya van) virág neveket adott.

2021. nov. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt Mezei Virág, Arany Virág nevű évfolyamtársam is.


Egyik volt tanítványnál az idősebbik fiút mindig a becenevén hívták - Szotyi (pl), de amúgy Zoltán. Közben született X testvére és a végén lett egy öcsi, aki szintén Zoltán lett. Egy apától és anyától mindegyik gyerek. Persze leesett,hogy a legnagyobb és a legkisebb is Zoltán, ezért módosítottak.


Egy másik tanítványnál már nem emlékszem miért is váltottak nevet, de nála így volt:(pl) Veréb Gergő született Mezei Ádám. (Mondjuk főleg a keresztnevét. S a születési helye is más lett)


Egy jó barátom pedig (pl.) Erik, míg a nővére Erika, apuka is Erik.


#11!

"Hivatalosan" azoknak a neveknek S így az adott személynek nincs védőszentje pl.: Emese, Ronáldó (elnézést, ezek jutottak eszembe) azok Máriát kapják védőszenttül.

Az osztrákoknál pedig, a háború alatt és után a fiú gyermekeket keresztelték rendesen Márkának, hogy ne vigyék el őket katonának. Az egyik férfi egyetemi tanáromnak az egyik neve (hivatalosan) Mária.

2021. nov. 28. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

A8kiknek hülye névadási szokásai vannak, az az én családom.


Két László testvérem van. Egy Xy László, és egy Xy László Péter, és a kisebbik öcsém is az első nevét használja. Apám Nagylaci, nagyobbik öcsém (Xy László) Kislacika, kisebbik öcsém (László Péter) Laca, rokonoknak Lacika, de inkább a Lacát használja.


Anyámat, nővéremet és a nővérem lányát Tündének hívják. Anyám Tündi asszony (még sokszor mi is így hívjuk), nővérem Tündike, lánya Kistündi.


Én anyám testvérének a nevét kaptam, és a nagynéném lánya és unokája is a Borbála nevet viseli. Bori-Borcsi-Borika-Boróka. Unokatestvéremnek van egy fia, aki szintén a László nevet viseli, elviselhetetlen...

2021. nov. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus, 15-ös,sajnálom a családot...
2021. nov. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az volt sokáig a családi hagyomány, hogy első fiú László, második fiú József, első lány Borbála, második lány Zsuzsanna. H született egy harmadik lány vagy,fiú, akkor adtak neki egy másik nevet.


De ez mindenhol, mindenkinél így volt. Tehát hogy egy Zsuzsinak lánya született, akkor annak nem Zsuzsi lett a neve, hanem Bori.

2021. dec. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi 8-an vagyunk testvérek. Akkor még csok meg babaváró nem volt, nem azért szült ennyit anyám, csak nem védekeztek apámmal.

A legidősebb nővéremen kívül egyikőnket sem tervezték. Mivel egyikőnk sem volt tervezett, így nem tudhatták, hogy hány gyerekük lesz még, de anyámnak mindig tetszett egy név, és azt adta másodiknak az X. gyereknek, és amit az X. kapott második névnek, azt adta az Y. gyereknek első névnek. Pechünkre mind a nyolcan lányok lettünk.


Tehát:

Borbála Katalin

Katalin Júlia

Júlia Zsuzsanna

Zsuzsanna Bettina


Nálam megszakadt a lánc, mert a legkisebb nővérem és én köztem 5 év van, és mire én megszülettem, addigra már nem tetszett anyámnak a Bettina név:


Alexandra Gréta

Gréta Dorottya

Dorottya Viktória

Viktória Diána.

2021. dec. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!