Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felnőtteknek való teától...

Felnőtteknek való teától (Pickwick) lehet baja az 1 éves gyereknek?

Figyelt kérdés
Szoktam babateát főzni az 1 évesemnek picike mézzel ízesítve. Ma úgy keltem, hogy nem vagyok toppon és főztem magamnak is egy kancsó Pickwick gyümölcsteát cukorral, citrommal ízesítve de figyelmetlebsegből abból töltöttem a gyereknek a tízórai mellé inni és nem a babásból. Kb fél decit ihatott meg (talan annyit se) mire rájöttem, hogy rosszat adtam neki. Én nem vagyok az a cukor ellenes anyuka szóval alkalmanként már találkozott cukorral és a citromot is ismeri, inkább a tea koffein tartalma miatt "aggódnék". Vagy ez a max fél deci elenyésző mennyiség számára?

2021. nov. 27. 10:30
 1/10 babyboom567 ***** válasza:
57%
Én meg inkább a méz miatt aggódnék,babáknak nem adunk mézet a botulizmus veszélye miatt.
2021. nov. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
első gyerek, ugye? :D
2021. nov. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

A gyümölcsteában nincs koffein, mert a gyümölcsteában tea sincs. :)

Ha ízesített fekete tea, abban lenne.

2021. nov. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Amiről a kérdező beszél az ízesített fekete tea. De amúgyis kár ezen rugózni. Ha ennyitől baja lenne a gyereknek akkor már úgyis megtörtént volna.
2021. nov. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#2 igen első 😊 elfelejtettem a kerdésbe beleírni. Mindenkinek ment a zöld.

#1 most a héten csináltam neki először babateát, hogy ne csak vizet igyon épp egy icipici mézzel ízesítve csak. Egyébként nekem anno még pici korában a védőnő azt mondta ha csuklik adjak neki mézet egy kiskanálon szopogatni de nem adtam, mert azt olvastam, hogy ha valaki félrenyeli a mézet (meg az olvasztott sajtot), akkor azt kb lehetetlen visszaköhögni. 🤔

2021. nov. 27. 10:50
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz! Mézet 1 éves korig nem szabad adni, utána mehet. 3 gyermekes anyuka
2021. nov. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Pedig az a legjobb, ha csak vizet iszik...
2021. nov. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennyitől semmi baja nem lesz. Mézet egy éves kor után lehet nekik adni.
2021. nov. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
17%
A tea nem gáz, de a méz igen, akár halálos lehet.
2021. nov. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
92%
9# 1 éves kor előtt de inkább pici babáknál veszélyesebb
2021. nov. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!