Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az SZJA...

Mi a véleményed az SZJA visszatérítésről?

Figyelt kérdés
Lehet a kérdésem némileg vitaindító lesz és nem is baj, csak kérlek, hogy intelligensen tegyétek mindezt. Én pár napja egy számomra "sokkoló" beszólást kaptam ezzel kapcsolatosan, amit most direkt nem szeretnék leírni egyelőre, hogy ez ne befolyásolja a válaszokat. De a lényeg, hogy emiatt fogalmazódott meg a fejemben a kérdés. Nektek mi a véleményetek erről és a jogosultsági körökről akár jár nektek, akár nem?
2021. nov. 29. 13:14
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
90%
Én személy szerint örülök neki,de szerintem nem jár ingyen semmi, szóval valahol ezt meg fogjuk érezni. Sajnos előre nem lehet tudni semmit.
2021. nov. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
67%
ez a pénz híányozni fog valahonnan, később vissza kell fizetni.
2021. nov. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
69%

Majd hiszem, ha látom. Éppen választások jön áprilisban, nehogy visszaszedje májusban, amikor úgyis SZJA bevallás van.


Egyébként nagyon kevesen kaphatják vissza, mert már eleve nem is fizettek SZJA-t. Így végre, mi 1 gyerekesek is kapunk valamit abból a jó hosszú mézesmadzagból, amit eddig a 2-3-x gyerekesek élvezhettek.


Mellesleg ha egy gyerektelen nekem esik, hogy mennyi kedvezményt kapok, elkezdem neki sorolni, hogy a 10 éves fiam mennyibe kerül, és hogy 16 hét szünet van egy évben, meg az újabban divatos digitális oktatás, karantén, mert az osztálytársának az apja covidos. Mindjárt hallgatni kezdenek mélyen.

2021. nov. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
82%

Ha adnak fogadd el, ha ütnek szaladj el..

Ennyi.

Nincs ingyen, meg fogják velünk "fizetettni" máshogy az árát akár elfogadjuk, akár keménykedve visszautasítjuk. Szóval elfogadjuk.

Egyébként nálunk szarul jön ki, mert pont januárban megyek vissza dolgozni, így csak a férjem részéről kapunk vissza.

2021. nov. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
72%

Én azért nem költöm el egyből

Nehogy aztán legyen valami hátulütője. Megkapjuk és kivárunk

2021. nov. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
79%

Miután a magyarok nem szülték szét magukat három gyerekkel, muszáj valamivel megvásárolni a tömegeket kitevő egykézőket. Hitelre, gazdasági válság előtt megy az osztogatás.


Természetesen zsebre vágjuk és tudjuk, hogy a háromszorosát fogják bevasalni.


Amúgy gyermekesként azt gondolom hogy a gyereket mindenki magának vállalja, semmilyen osztogatást nem tartok normálisnak.

2021. nov. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
69%

"Amúgy gyermekesként azt gondolom hogy a gyereket mindenki magának vállalja, semmilyen osztogatást nem tartok normálisnak."

Azért az a gyerek egyszer felnő, és elvileg a társadalom és a nemzet hasznos tagja lesz.

2021. nov. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
40%

#6-os! Akkor te még nem küszködtél álláskereső anyaként. Jóval nagyobb hátrányból indul egy anya.

És szomorú, amit írsz, de valóban így van, magunknak szülünk. Aztán oldjuk meg magunk a temérdek szünetet, táppénzt, érjünk oda szülőire és anyák napja műsorra. Bár utóbbi kettő boldog békeidőkben volt. Főleg, ha nincs nagyszülő, nagynéni, aki szívesen segít. Mert senki ne mondja nekem, hogy több gyereket fel lehet nevelni tisztességesen NEM anyagi segítség nélkül is, mert ez nem igaz.

2021. nov. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
79%

Süllyed a hajó, a kormány próbálja menteni magát. Szavazatok megvásárlása, semmi több.


#4 GYED után is jár.

2021. nov. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
47%
Én örülök neki, és nekem a jogosultak köre is pozitív meglepetés volt. Személy szerint csak annak adtam volna vissza, aki tényleg gyereket nevelt már 2021-ben, és csak arra az időszakra, amikortól már megszületett a gyerek. De nem bánom, mert így legalább jut nekem is, a korábbi várakozásaimmal ellentétben. (Nem tartottam volna igazságtalannak, ha csak a várandósságomat tudom felmutatni novemberig és én így egy vasat sem kapok.) Azt nem hiszem, hogy annyira meg fogjuk ezt később negatívan érezni, azt csak a szokásos magyar károgásnak gondolom. Nyilván a választások miatt van most ez, de ha itt azzal lehetne választást nyerni, hogy szigorú megszorításokat ígérnek, akkor az elsők között adnám le a magyar állampolgárságomat. Amúgy meg nem gondolom, hogy csak ez miatt bárki a Fideszre szavazna, aki nem akar. Februárban lesz az utalás, nem a választások utánra ígérték. A nagy fidesz ellenesek is boldogan fogják elkölteni a pénzt, aztán ugyanúgy behúzzák az x-et a DK-ra, Mi hazánkra, Momentumra, stb mintha csak egy kg krumplit kaptak volna.
2021. nov. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!