Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » SZJA visszatérítés várandósság...

SZJA visszatérítés várandósság esetén?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Párommal nincs gyermekünk, jelenleg várandós a feleségem. Mindketten dolgozunk hosszú évek óta tisztességesen bejelentve. Dec. 31.-én tölti a 88. napot ami elvileg az alapján került rögzítésre és számításra amit első alkalommal mondott a nőgyógyásznál(utolsó menstruáció első napja), azaz bemondásra. Az első hírek 12. hétről szóltak, majd később már betöltött 91. napról jelent meg a rendelet. A betöltött 12. hetet "bőven" teljesítenénk de a 91. napot nem.

Mi történik akkor ha mi is visszaküldjük a nyomtatványt azzal, hogy dec. 31.-én tölti a 91. napot? Ez még a jóváírás előtt "megbukna"? Vagy utána valamilyen formában? Az EESZT és a NAV rendszere össze van futtatva? Esetleg kikerülhető lenne úgy a dolog, ha NEM vennénk igénybe a 91. naptól járó HAVI adókedvezményt(orvosi igazolással NAV felé) hanem majd csak a gyermek születése után vennénk igénybe ? Egyáltalán van méltányossági lehetőség ilyen szűk lemaradásra? Nagyon szomorú és rossz érzés, hogy ezen kell gondolkodni, de egy fiatal párnak, születendő gyermekkel albérletben sajnos ilyenen is rágódni kell.

Megköszönöm előre is annak aki egyáltalán elolvasta és tud tanácsot adni.

Üdv,

Egy leendő apuka



2021. nov. 22. 21:24
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
A betöltött 91. nap számít, amihez (valószínű) kérni fogják a kiskönyv adott oldalát, ahova az orvos beírja, hogy ez mikor van, így aztán esetetekben sajnos nem jár vissza semmi. :/
2021. nov. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

A betöltött 91-ik napról az orvos külön igazolást ír, amivel lehet majd az adókedvezményt igényelni és az szja visszatérítést.


Nincs értelme nem kérni a kedvezményt. Ha egy összegben kéred, akkor sem adják meg az szja visszatérítést. Nagyon sajnálom, méltányosságiról nem olvastam. :(

2021. nov. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

#2-es vagyok.


Tudom, ez nem volt kérdés, de ha van EP kártyátok, akkor az is kis segítség a jövőre nézve.

2021. nov. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
83%

A munkahelyen kérik az igazolást, Amit a nőgyógyász állít ki (igazolás családi adókedvezményhez).

A NAV ezt külön nem kéri, de meg kell őrizni, mert visszamenőleg is ellenőrizhetik.

Szerintem nincs nagyon járható út, valahol ugye meg kellett húzni a határt.

2021. nov. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
És ha azt mondja a nőgyógyásznak a feleségem utólag, hogy rosszul emlékezett és pár nappal korábban volt az utolsó menzeszének első napja? Azaz írja át az időpontot.
2021. nov. 22. 22:03
 6/36 anonim ***** válasza:
86%

Nem hülye a nőgyógyász.

Csak az uh alapján megmondja, hogy kb hány hetes a baba....

arról meg nem is beszélve, hogyha hazudik róla, nem lesz reális a kiírt időpontja

2021. nov. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
71%
Hát, sajnálom. Elhiszem, hogy nagyon kellemetlen ez így ebben a formában, attól függetlenül, hogy nem ezért vállaltatok gyereket. Annak idején mikor ez először felröppent, én úgy álltam hozzá, hogy nem hiszem hogy kapni fogom ezt a visszatérítést, mert csak decemberben szülök. Ha mégis, akkor valószínűleg csak annak a hónapnak az szja előlegét kapjuk vissza. Így gondoltam igazságosnak. Aztán mint látjuk, nem így lett. Nyilván sokaknak jól jön ez a pénz, de valahol tényleg kell egy határt húzni. A nőgyógyásszal esetleg beszéltetek már erről? Csak mert nekem például gőzöm sincs, hogy hogyan sikerült kiszámolnia azt a napot, amit megadott az igazoláson. Sehogy nem jön ki. (De legalább a hónap stimmel.) Hátha az ő számításai szerint meglesz 91 napos decemberben 😉
2021. nov. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

#6


3 napról van szó, nem hetekről. És az egész bemondásra meg kb. megy, ez bosszant igazán.

Mi van azzal aki nem emlékszik hogy mikor volt az utolsó menzesze? Ott is valami kb-t lőnek be, nem? Neki se lesz óraműbiztos a kiírt időpontja...

2021. nov. 22. 22:14
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Látom, hogy 3 napról van szó, képzeld, képes vagyok kivonni a 91-ből 88-at. De most mit lehet erre mondani? Ez van. 91 nap van meghatározva és kész. Nem 91 +/-3 nap. Ha bizonytalan az utolsó menzesz első napja, akkor nyilván ultrahang alapján fogják belőni a terhességi kort. Bizonyos esetben (mint például nálam) hiába adott az utolsó mentruáció dátuma, ha nagy az eltérés a mért és a számított kor között, akkor korrigálnak a megfelelő irányba. Ezért is mondtam, hogy beszéljetek erről a nőgyógyásszal. Hátha. Torzsalkodás helyett.
2021. nov. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem is érdemes a nőgyógyásszal beszélni, aki majd kiállítja az igazolást.

Amúgy sose olvastam 12. hétről, a családi adókedvezmény eddig is 91. naptól járt.

2021. nov. 23. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!