Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Visszamenjek dolgozni vagy...

Visszamenjek dolgozni vagy vállaljuk be a második gyereket ilyen korán? Mi a jó korkülönbség?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnénk tesót , jelenleg gyeden vagyok , 1,5 éves a picur , semmi baj nincs vele tökéletes gyerek , gyönyörű, okos, szobatiszta , beszél tisztán,nagyon hozzánk van nőve imádjuk.

Nagyon szeretnénk tesót. Bármikor készen állunk rá. Egyet tudtunk , hogy minimum 2 év legyen köztük. Viszont mostanában , hogy megint felmerült ez a téma a férjemmel rájöttünk nem csak a mi szemszögünk kellene nézni hanem az övét is. Szerintem amúgy nem viselné meg mert hiszem , hogy jó szülőként megoldanánk ne érezze háttérben magát hogy sok törődést igényel a kicsi.

De nekik gyerekeknek mi lehet a legjobb korkülönbség ?

Arra gondoltam kb 2,5 évesen kezdünk bele a projektbe így több mint 3 év lenne köztük.

Mi a véleményetek? Ha rajtunk semmi nem múlik hisz van munkám ami fix , szivesen visszamegyek dolgozni de szivesen vállalok mégegy gyermeket is akár most is nem teherként élném meg.


2021. nov. 30. 22:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
minél kisebb a korkülönbség,annál jobban kijönnek majd egymással,nálunk legalábbis ez bejött
2021. nov. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
49%
Az a dúrva, hogy úgy beszélsz a gyerekről mintha valami háziállat lenne. 😂
2021. nov. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
3,5 év van a gyerekeim között. A nagy már elég érett ahhoz, hogy ne babaként viselkedjen a kicsi miatt, hanem a saját fejlődési szintjén halad tovább, bár egy kicsit lassabban, de nem pisil be újra pl. Ő már megérti azt is, ha azt mondtam neki, hogy 5 perc alatt átpelenkázom a kicsit és visszatérek hozzá folytatni a játékot. Nem mindig örült, de felfogta az időtartamot és a feladatok szükségességét hiszti nélkül. Mire a kicsi 1 éves lett, sokat segített neki és elkezdtek együtt játszani. Van ovis barátja is, akivel sokat játszanak, a kis tesóval így, a barátjával amúgy, amire épp igénye van. Én úgy látom, kellett ez az érettség neki, hogy szeretni tudja ő is az helyzetet és a jövevényt.
2021. nov. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kedves kikérem magamnak szerintem semmi ilyen nincs benne.
2021. nov. 30. 23:03
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
3-4 év még nem olyan veszélyesen sok szerintem.
2021. nov. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
Nekem 4 gyerekem van az első két gyerek között 21 hónap van a másik kettő között 33 hónap. A legnagyobbat sokkal kevésbé viselte meg a kistestvér születése mint a 3. a 4. Születése.Szerintem jobb a kevesebb korkülönbség!
2021. nov. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk 2,5 év van közöttük, így terveztük, teljesen tökéletes!
2021. nov. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
Valamivel több mint 11 hónap van a két gyerekem közt. Nekem elég nehéz volt, de nem bántam meg. Mindig volt társ, akivel játszhattak (ami nekem is könnyítés volt, nyugodtabban végezhettem a dolgom), később együtt mentek ki szórakozni is, közös baráti körük volt... Mivel a fiam még szinte baba volt mikor a lányom megszületett, nem volt féltékeny kistestvérére, és később is mindig jól kijöttek egymással.
2021. nov. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%
Ha most 1.5 éves a babád, és most ráálltok a babaprojektre, kb. 2.5 éves lesz a nagyobb, szerintem az jó korkülönbség. :) Én max. 3-3.5 évet mondanék.
2021. nov. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 aniko49 válasza:
65%
A gyermekeim kozott 2 ev es 8 honap van es nagyon szepen nottek fel egyutt,mindig szerettek egymas es jol eljatszottak.Most is mint felnottek nagyon jol kijonnek egymassal.Viszont koztem es az en tesom kozott 13 ev van,igy adta a sors de mi is nagyon jol megvagyunk, eletembe soha senki nem tudott ugy megnevetettni mint o es mindig mindenben lehet ra szamitani.
2021. dec. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!