Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A sok munka árthat a picinek?

A sok munka árthat a picinek?

Figyelt kérdés

Elég buzgó típusú ember vagyok, valamilyen szinten tisztaságmániás is, van, hogy a nap végére rendesen lefárasztom magam. Nagy házunk van, rengeteget kell takarítani, hogy mindig minden viszonylag rendbe legyen, s mire befejezem, már kezdhetem is előről az egészet. Mióta terhes vagyok már visszafogom magam, jobban beosztom a munkát. De egyébként árthat az ilyesmi a picinek? Az első trimeszterről beszélek adott esetben. Fáradt nem vagyok, amiatt is bírok, persze volt pár napom, mikor konkrétan menni is alig bírtam, de alapjáraton csak nagy hányingerem van egész nap, illetve fintorgok sok mindentől, de közben korog a gyomrom. Egyszerre hánynék és ennék. 😅


Ti hogyan álltok a fizikai munkához? Milyen módon, dolgokban vettetek vissza? Én mikor feltörlök sem cipelem pl. a vödröt magammal, hanem mindig visszasétálok a konyhába a vödörhöz. Tudom, valószínűleg hülyeség, de már többször vetéltem, sok mindentől félek. Segítségem nekem senki sincsen (külföldön élünk), max a férjem besegít, de neki nem sok szabadideje van.



2021. dec. 3. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség nem betegség. Ha nem áll fent komplikáció akkor ugyan úgy amihez hozzá vagy szokva csinálhatod.
2021. dec. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm szépen a választ. Persze, nem betegség. Eddig nem is foglalkoztam ezzel. De most félek/tartok sok mindentől, amitől tudom, hogy nem kellene. Természetesen mondta a szülésznő is, hogy pl. baba emelgetéstől nem mehet el.
2021. dec. 3. 11:01
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kesztyűt húzok a vegyszerekhez, meg túl nehéz dolgokat nem emeltem, emelek (bútorcipekedés, költözős doboz pakolása - nemrég költöztünk, de a felmosóvödröt emelem, max félig töltöm, és a 20 kg körüli fiatal kutyusunkat is sétáltatom, aki néha még rángat, húz, de tanítjuk, neveljük, hogy leszokjon erről) . Volt egy plusz takarító állásom bérkiegészítésként, mert nem keresek jól, de ott egyhuzamban talpaltam evés-ivás nélkül, amit lemondtam emiatt.

Akkor amikor nagyon megpakolom a fregolit, akkor nem húzom fel, a férjemre bízom. 110 l-es szemeteszsákot csak akkor viszem le, ha nem vészesen nehéz.

Már 2. trimeszterben járok, és olyan egyszerű, rutinfeladatokban is kifáradtam ennek az elején, hogy kb a harmadát tudtam megcsinálni a szokásosnak. Mostanság egyszer-kétszer keményedett a pocakom (méhösszehúzódás), olyankor lassítok, abbahagyom, hanyagolom, amit csináltam. Ilyenkor ezt ajánlják.

Zavarni zavar, hogy nem tudok mindent maxosan megcsinálni, de most ez a helyzet, pihenni kell. Érdemes az ilyen testi jelekre figyelni, hogy ne legyen komolyabb baj belőle.

2021. dec. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtam csináld, amit jónak látsz. Csak figyelj magadra olyan szempontból, hogy ha takarítás közepén pörögsz, és érzed, hogy kell a pihi, akkor ülj/feküdj le egy kicsit, majd folytatod később. Érzeni fogod, mennyit bírsz. Csak ne az legyen, hogy “elfáradtam, de még ezt meg ezt befejezem”. Ja fejezd be, csak előbb pihenj! Akkor nem terheled túl magad.
2021. dec. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első babánál mindent ugyanúgy csináltam szinte szülésig, mint előtte. Jártam iskolába dolgozni, az addig emelt súlyokat is emeltem (bevásárlás után a szatyrokat), takarítottam, próbákra jártam, 8. hónapban még színpadon is táncoltam. Szülés előtt egy héttel Tankcsapda koncerten voltam.


Második babánál, az elején viszont annyira fájt a hasam, hogy kb csak feküdni tudtam. Megéreztem a kislányom súlyát, így próbáltam kerülni vagy okosan megoldani az emelését. Pandémia volt, így amikor újra lehetett táncolni, hát nem bírtam. 3 napra rá meg is szültem.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy terhessége válogatja. Amíg bírod és jól esik, csináld 😊 A babának az jó, ami neked is.


Olvastam, hogy többször vetéltél. Sajnálom. Hidd el, a baba a legjobb helyen van és csak akkor megy el, ha mennie kell.


Örömteli babavárást kívánok!

2021. dec. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amihez hozzá vagy szokva, az nen gáz. A tested jelzéseire figyelj. Ha azt érzed, hogy sok és elég, akkor annyi.
2021. dec. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!