Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 6 napot dolgozni pici gyerek...

6 napot dolgozni pici gyerek mellett, szerintetek bevallaljam? Többi lent

Figyelt kérdés

Külföldön elünk, van egy 2 eves gyermekem. Eddig munkanelküli mellett dolgoztam arufeltöltökent szombatonkent egy boltban. Nem almaim munkaja, de kellett a penz. Van 2 diplomam es most csoda modjara, ennek megfelelö allast kaptam. H-P felallasban fogok dolgozni egy nagyon jo helyen, a picinek is el van intezve a bölcsi. Ebed utan hozom haza. Na most a ferjem es a csaladja szerint tartsam meg a szombati arufeltöltö munkat is, mert "jo peeenz". Persze jo kiegeszites lenne a fizetes mellett, de arra nem gondol senki h a gyerekkel alig lennek, plusz a hazimunkaz ki csinalna. Anyosom soha nem segitett, de velemenynyilvanitasban mindig az elsö. A ferjem nem tanult, a csaladja sem. Ezzel nincs is gond, mindegy hogyan keresi az ember a penzt, amig becsületes dolgozik valaki, az elött emelem kalapom. Viszont picit ugy erzem, hogy lehuznak. folyton ezeket a kisegitö munkakat sulykoltak belem, volt h idösek otthonaba jelentkeztem takaritonönek. Mert a diploma hülyeseg, penzt kell keresni. Na de ez most mellekes. Vegre lesz egy jo allasom, a penz is eleg, persze a szombato plusz jol jönne de megeri-e?

Mit gondoltok?



2021. okt. 24. 13:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
A külföld az hol van? Csak mert én pl Hollandiában élek és ha másodállásod van a főállás mellett, arra az adó olyan mértékű, hogy kb értelmetlen csinálni. Plusz elveszti az ember a támogatást miatta a bölcsődére, egeszsegugyi biztositasra, mert megemelkedik miatta a bruttó bevétel
2021. okt. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Mármint 5x dolgoznál fél napot, plusz a szombat? Mert azt írtad, hogy a gyereket ebéd után hoznád el. Azért az nem ugyanaz, mint 6 teljes munkanap. Én H-P dolgozom, nem szívesen vállalnám a szombatot is, de ez heti 42 óra.

Amúgy meg te tudod, hogy szükségetek van-e arra a pénzre.

2021. okt. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Először anyagilag számítsd ki, hogy megéri-e. Amit az 1-es ír, hogy adó, támogatások, stb. ilyenkor hogy vannak.

Ha megéri, akkor beszélj a férjeddel. "Drágám, a háztartás is idő, ezentúl mit vállalsz? Főzés, mosás, takarítás, vasalás, mosogatás, bevásárlás, gyerek altatása, fürdetése, viszed őt orvoshoz, játszótérre, veszel neki ruhákat (mert az is sok idő)...?

Szerintem a férjed a beszélgetés harmadik másodpercében fogja mondani, hogy ne dolgozz szombaton. De akkor is beszéljetek tovább, ne az legyen, hogy bár félállásod van, de azért háztartással együtt kétszer annyit dolgozol, mint ő.

2021. okt. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat! Az adot megkerdezem, szerintem is kell vmit ev vegen fizetni, vagy levonnak. Logikus, különben mindenki vallalna egy hetvegi munkat. 3-mas: nagyon igazad van. Eddig szombatokat ugy inteztem h otthon minden tiszta volt, aznap kint ebedeltek (meki/ pizza) es altalaban aznap vagy fürdeni mentek, vagy jatszohazba stb. Tehat igy könnyen volt a ferjem, viszont ha minden nap dolgozok (ha felallasban is) együtt jövök haza a gyerekkel es vagy az lesz h berakom a tv ele h fözzek mossak takaritsak, vagy foglalkozok vele es a nagyjat hetvegen csinalom meg.
2021. okt. 24. 14:49
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Hát, 2 diplomával, szakmai munka mellett tuti nem mennék el még heti 1x árufeltöltőnek is, kivéve, ha kenyérre kellene a pénz. A férjed családja ne szóljon bele!
2021. okt. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

A férjed is tud másodállást vállalni, vagy kivenni a részét a főzésből és takarításból.


Én nem mennék szombaton is dolgozni.

2021. okt. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Én sem mennék szombaton. De felajánlanám a férjemnek, hogy vagy puccba vágja a lakást hétvégén vagy mehet ő szombaton árút feltölteni...
2021. okt. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%
Lehet, hogy a férje nem fél állásban dolgozik.
2021. okt. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
35%
Sőt, kb biztos hogy a férj nem félállásban dolgozik, mert a munkanélküli segélyből és a szombati arufeltoltesbol nehezen élnének meg
2021. okt. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

Akkor számoljunk: a férj teljes állásban dolgozik, nem tudjuk, melyik országban, ezért legyen ez 40 óra.

A feleség félmunkaidőben, ez legyen 20 óra. Plusz ő csinálja a házimunkát, foglalkozik a gyerekkel, ez szerintem simán megvan további 20 egy két éves gyerek mellett, de akár 40 is lehet, a lakás méretétől és a gyerek igényeitől függően.

Innentől kezdve ha további kiegészítésre van szüksége a családi kasszának, akkor a férj választhat, hogy dolgozik-e hétvégente, vagy a lakást vágja puccba.

2021. okt. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!