Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Férjem közeli barátai "elloptá...

Férjem közeli barátai "ellopták" a születendő babánk nevét, mit tegyünk? Ez a név nagyon tetszett nekünk.

Figyelt kérdés
Férjem egyik legjobb barátjának a párjával 2 hónap különbséggel lettünk terhesek. Mi Viktornak, ők Jázminnak akarták elnevezni a gyereküket. Aztán kiderült, hogy mégis kisfiúk lesz, és mondták, hogy Zalán vagy Milán lesz. Végül Viktor lett (tudták, hogy mi akartuk volna Viktornak nevezni). Nekem már kicsi korom óta tetszett ez a név, és a férjemnek is nagyon tetszett. Keresek neveket, de nem találom, egyszerűen nagyon ragaszkodunk a Viktorhoz, de egyszerűen nem tudok. Ti elállnátok egy olyan névtől, ami tetszik nektek, mert közeli barátotok is azt adta a fiának?
2021. dec. 4. 16:55
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Te találtad ki előbb, ha ez nem tetszik neki így járt.
2021. dec. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
85%
Én inkább a "barátoktól" állnék el. 😀
2021. dec. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
97%
Egy ilyen gyakori névnél teljesen mindegy, sok Tamás is van, meg Zoltán és Viktor is, add nyugodtan, senkinek nem tűnik fel, hogy a haver gyereke is Viktor, csak akkor lenne feltűnő, ha mindketten a Maximiliánt adnátok.
2021. dec. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
Adnám. Nem zavarna. Őket se zavarja,mert tudták,hogy ti ezt választottátok.
2021. dec. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne másként neveznetek?
2021. dec. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
97%

Mivel már rég megvolt a neve, én biztos nem keresnék azért mást az utolsó pillanatban, mert a barátotok is ezt választotta végül. Ami amúgy szemétség részükről, mert azt mondták, hogy más lesz és tudták, hogy ezt ti akarjátok.

Szóval legyen Viktor, ha meg problémáznak rajta, akkor így jártak, ők másolták.

Lehet pár év múlva már nem is lesztek barátok, szóval ilyen miatt szerintem ne keress új nevet.

2021. dec. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
92%
szerintem is nyugodtan adjátok a Viktort. ezek a közeli barátok meg nem barátok, maradjunk ennyiben...
2021. dec. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
87%
7es vagyok, pl. tudom hogy a barátnőmék kedvenc lányneve az Abigél. nekem is nagyon tetszik, és hiába hogy fiuk van és nem terveznek (most legalábbis) több gyereket, akkor sem adnám, hátha később mégis lenne Abigéljük...
2021. dec. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
95%
Úgy hívom a gyerekemet, ahogy akarom. Semmilyen hatással nincs rá más emberek gyerekének a neve. 0%-ban érdekelne, adnám, amit akarok.
2021. dec. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
96%

Már megvan, hogyan fogom hívni a lányom, pedig még meg sem fogant, 2 éve várjuk.


Távolabbi ismerettségi körben valaki most adta ezt a nevet a lányának, és bár másképp becézi, a név ugyanaz.


Ha végre sikerül és kislányunk lesz, ezt a nevet fogom adni, függetlenül attól, hogy ők is ezt adták. Technikailag mi választottuk előbb, csak a biológia szólt közbe, de ezzel sem fogom indokolni, mert nem tartozom senkinek sem magyarázattal.


A barátaitok sem kell, hogy magyarázkodjanak nektek és nem hiszem, hogy szemétségből neveznék el a saját gyereküket egy adott módon. Nektek sem kell magyarázkodni, hogy ugyanaz lesz a neve, mert egyszerűen teljesen független a 2 dolog egymástól.

2021. dec. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!