Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A 13 éves lányom rendszeresen...

A 13 éves lányom rendszeresen kitalál valami "szülőpukkasztót", piercing, smink, hajfestés, színes köröm, feketében járás, koncertre akar menni. Mit lenne érdemes tennem, hogy egy határt megtartson?

Figyelt kérdés
Egy részét meg is engedném, de nem tudom, hogy akkor nem talál-e ki valami újabbat. Attól félek, ha engedek neki valamiben, mást talál ki, hogy a határokat feszegesse, és engem kikészítsen.
2008. szept. 30. 16:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


Ez nehéz kérdés, mert az én lányom még csak 4 hónapos, de én meg 24 éves vagyok és jól emlékszem amikor én is ilyen korú voltam, szegény anyukám, most úgy sajnálom, mert ő is félt ettől, de beletörödött!

Én magamra visszagondolva, elég könnyű eset voltam!

Én azt nem engedném meg, hogy koncertre eljárjon, arra még ráér! A piercinget talán 1-2 év múlva engedném meg! A sminket és a színes körmöt azt megengedném, mert nem annyira drága, a hajfestés már húzosabb, mert az ha lenő akkor az nem szép de azt valamiért cserében megengedném talán, ha nem túl vad kirívó színt akarna magára kenetni! A ruhákba meg nagyon nem tudunk beleszólni, mert egy ekkora lány már maga veszi meg a ruháit és nem lehetünk lépten-nyomon ott azt nyugodtan enged meg, mert tényleg kinővi!

Én most már csak akkor veszek fel feketét, ha éppen a mikulás beköszönt, bocsi, hogy így leírom, de ezt nem tudtam szebben kifejezni! Amúgy nálam, 18 évesen elmúlt, mert eldöntöttem mit szeretnék csinálni az életbe és egy irodai munkahelyen nem lehet így megjelenni és még jóval érettségi előtt abba maradt a fekete korszakom! Reménykedjünk abba, hogy a lányod, hamarabb kinővi, mint én! Ja majd még készülj fel a zene hallgatást illetően az a legzúzosabb, az lehet, hogy élete végéig megmarad!

Sok sikert kívánok, remélem tudtam valamennyit segíteni, ha gondolod írj, minden sikerült megegyezned!

Szia Andi

2008. szept. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%

Ha ellenkezel vele az csak rosszabb.

Probàlj utànajàrni,hogy milyen stilust is képvisel a dràga,talàn ugy jobban megfogod öt érteni.

Persze koncertre én félteném elengedni,de ha valkivel menne,akire ràmered bizni,akkor engedd el,de ugy hogy azt mondod neki hogy x.y. orakor otthon kell legyen.

Ha betartja,akkor màskor is elmehet,ha nem akkor tiltàs.

A hajàt festi,ezt még megértem,a körmökkel,meg a piercingekkel igazàbol az iskola igazgatojànak kellene törvényt,vagyis tiltàst hozni.

De ,probàlj meg vele beszélni,hogy valamit valamiért.

pl. segitsen be a hàzimunkàban!

Probàlj közeledni hozzà,igazàn megismerni a gondolatait,hogy miért akar ilyen extrémül kinézni,talàn akkor nem fogsz annyira aggodni.

2008. szept. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%

Hát ez egy nehéz korszak... Én is átestem rajta... Színes haj, piercingek, fekete ruha...koncertre járás... Szerintem azért engedj neki, mert utálni fog, ha mindent megtiltasz neki. Engem az apám korlátozott akkor, meg is romlott a viszonyunk ( a mai napig nem rendezősött), anyám viszont félvállról vette, és imádjuk egymást. El kell engedni, csak mindig kell hozzá kitételt tenni (pl. elmehet koncertre, ha jók lesznek a jegyei, és este 11-kor legyen otthon)

Egyébként szerintem annyira nem ártalmas dolog ez "stílusválasztás". Én 24 éves vagyok, jövőre szerzem meg a 3. diplomám, pedig pár éve még a fősulin is feketében jártam....

2008. okt. 1. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%
Jajj én is pont ilyen kamasz voltam. És nekem ez el is tartott 19 éves koromig. Kezdtem a hajfestéssel, aztán piercig, meg persze smink, körömlakk, koncert, stb. A körmömet még anyukám nyári szülentben örömmel lakkozta, hogy jaj de jó, hogy a lányával ilyesmit lehet már csinálni. Aztán amikor meghallotta hogy hajat akarok festeni, majdnem rosszul lett. De végülis belenyugodott, igaz, elsőre nem festettem nagyon vadul a hajam, mert sötét barnából lett fekete (most is olyan), de a piercingen ki volt bukva 15 éves koromban, aztán valahogy megszokta. De nekem ez is lett a szakmám, én body piercer vagyok, és jól megélek belőle :-) Szerintem addig hagy elmenni, ameddig ez nem megy a tanulás rovására (ebbe beleértem azt is, hogy a tanárok nem cseszegetik a kinézete miatt - nekem még általánosban tuti szóltak volna a hajfestésért, körömlakkért, most viszont ahogy észrevettem már nem szólnak). A koncert azért kicsit más dolog. Ott előszeretettel isznak a fiatalok, ha isznak akkor balhéznak is gyakran, meg sokmindent szeretnek csinálni a pasik a fiatal részeg lányokkal. Szerintem az lenne a legjobb, ha először te is vele mennél párszor, nézd meg mi történik ott, aztán ha úgy látod, hogy tud viselkedni, meg a társaság sem a leggázosabb, főleg azok a barátai akikkel megy, akkor talán el is lehet engedni, persze meg kell mondani, hogy mikor menjen haza. Én mondjuk a fiamat tuti vinni fogom magammal koncertre ha már nagyobb lesz, szabadtéri fesztiválokra már 5-6 évesen simán magammal viszem, hadd lássa, hadd tanulja el a szüleitől, hogyan kell ilyen helyen viselkedni. Mert ugyebár a viselkedési mintákat tőlünk tanulják, hogy a boltban hogyan vásárolunk, hogy vendégségben hogyan viselkedünk, de valahogy a legtöbb szülő nem viszi magával a gyerekét szórakozóhelyre, pedig abból is tanulnak, persze nem azt mondom, hogy az ovis gyereket minden hétvégén el kell vinni diszkóba, de nyáron el lehet menni fesztiválra. Persze sok szülő nem is szereti az ilyesmit, de a gyereke szeretni fogja valószínűleg kamasz korában, csak nem lesz előtte semmi minta, hogy hogy is kell ott viselkedni.
2008. okt. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
66%
hm:)13 vagyok.fetsem a hajam ,koncertekre járok és színesek a körmeim:Dpárhónapja feketében is jártam.Mert jólesik.ne tiltsd meg nek ih pl elmenjen egy kocnertre mert akk hazudni fog..pl én is el akartam menni egy bulbia anyám megtiltotta hát tudtam h elég érett vagyok rá azt mondtam anyámnak bnőmnél alszok és egész éjszaka buliztam egy mási kvárosban:D ha a gyerekeddel "barátok" vagytok akkor biztosan meg tudod győzni ész érvekkel..muszáj megmagyarázndo mit miért tiltassz meg.én csak akkor hazudok ha nem magyarázzák el miért tiltanak meg vmit..de legtöbb esetben engedek anyunak.ha esetleg nem bírod meggyőzni hát manipuláld.keresd meg a gyengepontját és hátulról zsarold egy kicsit.ha az a gyengepontja pl h érzékeny a kritikára akk mondd meg neki h ki fogják röhögni az osztálytársai ha talpig feketébe megy..vagy vmit találj ki.
2008. okt. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
72%
..ja és azt írtad h " hogy a határokat feszegesse, és engem kikészítsen".ugyanez játszódik le a barátoknál is ,az egyik fél megkeresi a másik gyengepontját elkezdi irritálni azt és figyeli a reakcióikat ,hogy mekkora a másik fél szeretete iránta.ha úgylátja nem mehet el tovább mert leállítják akkor vár egy kicsit és tovább feszegeti a szeretetet.szval meg kell állítanod,ne hagyd h kiismerjen teljesen és "használati utasítást"készítsen a fejében rólad ,hogy mit szabad és meddig mehet el..
2008. okt. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
97%
jesszus 15 vagyok és engem eléggé visszatartanak a szüleim de örülök is neki h megszabják a határokat nem engednek ennyi idősen a nagyvilágba mert sztem ennek az lehet a vége h túl messziremegy...
2008. okt. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
100%
13 évesen ugyanezt csináltam én is. Csak nekem nem engedték meg a hajfestést,a piercinget. Koncertre mehettem,persze,ha volt velem valaki. Próbálj meg szerintem,olyan megoldásokat keresni,ami neki is megfelel és valamilyen szinten,elfogadja,hogy ez így van és kész.Ne tiltsd mindentől,mert annál inkább csinálja. Ha lehet a sulijába festeni a körmöt,akkor szerintem ezt nyugodtan megengedheted. Vagy ha nem,akkor például,csak hétvégén festhesse a körmét. A feketében járással addig nincs gond,míg a tanárok nem piszkálják. De figyelj,engem egy bizonyos határig engedtek,és nekem az is jó volt,örültem,hogy legalább kicsit enyhítettek a szabályokon. ;)
2008. okt. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
42%
Sziasztok!Már iskolában elrontották az egészet!Már ott tartunk,hogy 10-14 éves gyerek festett hajjal és sminkesen megy az általános iskolába.A fiuknak fülbevaló!Kérdezem én ez egy általános iskolába való?Nem kellett volna megengedni az egészet határokat,szabályokat kellene hozni az ország összes intézményeiben.Lehet,hogy sokan lefognak pontozni a válaszomér,de mikor esténként sétálni megyek a két kicsifiammal mit látok a gyerekek bandában ,és a parkokban cigarettáznak!Arra gondolok,hogy a gyerekeim hova fognak jutni ha ilyen társaságban lesznek.Már attól félek!A kérdésedre válaszoljak beszéld meg a lányoddal,hogy mivel jár az egész és ráér még (fiatal).Ne a gyerek szabjon határt hísz te neveled!Jogod van neked dönteni!Sok sikert!
2008. okt. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy vérszemet kapna, de ha mégis, teljesen jogosan mondhatod, hogy eddig is elég engedékeny voltál :) Úgyis elmúlik ez a mánia idővel, meg hát ezeknek a dolgoknak nagy része nem ártalmas, pl. a koncert meg a feketében járás. A színes köröm meg a smink később még jól is jöhet, szerez ilyesmikben némi gyakorlatot :) Mondjuk a maradandó dolgokat azért én se biztos, hogy engedném (tetoválás, piercing, ilyesmik).
2008. nov. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!