Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért baj, ha valakinek a...

Miért baj, ha valakinek a modern, különlegesebb hangzású nevek tetszenek?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy ezen az oldalon aki nem Annának, Júliának vagy Katalinnak nevezi a gyerekét azt már egyből cigánynak, meg egyéb undorító féregnek nevezik a kommentelők.

Miért kéne ilyen neveket adnom, ha mire kimondom ezeket belehalok az unalomba?

Az én háziorvosom neve Fehér Amaryllis, köszöni szépen tud élni ezzel a névvel, viszont ha én megemlítem ezt a nevet, már egyből megforgatnak vasvillán, és felgyújtanak kétszer. Meg amúgy is egy putris cigány vagyok, ha ilyen névben gondolkodom.

Nekem például nem tetszik sem az Anna sem a Bella név, az Annabella viszont az egyik kedvenc nevem, én egyszerűen szeretem a cukormázas neveket. Miért támadnak ezért?

Nyilván tudom, hogy egy kisgyereknek nevet adni valóban nagy és komoly dolog, hiszen egy életen keresztül elkíséri, ezzel a névvel kell együtt élnie. De ha nekem egyszer ez a név tetszik, akkor miért fikáznak, ha ezt a nevet akarom adni?


2021. dec. 5. 17:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/99 anonim ***** válasza:
96%

De miért kell ehhez MÁSOKNAK megfelelned...???


Olyan nevet adsz, ami neked tetszik - punktum.


Miért érdekel más véleménye, ha egyszer neked egy név tetszik????


Azt is megkörözteted a GYK-n, hogy egyél-e lekváros csirkét? :-D Mikor neked pl. az a kedvenced...

2021. dec. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/99 anonim ***** válasza:
24%

Mert valaki a múltban maradt és nem tudja elfogadni, hogy a 21.század már nem 1980. Nekem tetszenek hagyományosabb nevek is, de modernebbek is. Persze vannak nevek, amiket azért én soknak gondolok, de ha valakinek az tetszik, adja nyugodtan.

Engem egyébként Odettnek hívnak, ami szerintem egész különleges, nem talákoztam még egyel sem:)

3 gyermekem van, ők pedig Adelin, Milana, a legkisebb még pocakban van, ha fiú lesz Zerind lesz, ha lány, akkor Zília. Szeretem, hogy különleges a nevük:)

2021. dec. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/99 A kérdező kommentje:
Nem kell megfelelnem másoknak, csak az érdekel, hogy itt miért fikáznak le ezért
2021. dec. 5. 17:38
 4/99 anonim ***** válasza:
0%

#1

Wow, azért nem kell ennyire felhaborodni egy ilyen kerdesen, nyugi van!

2021. dec. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/99 A kérdező kommentje:

A Milana nálam is listás, gyönyörű név :)

Örülök hogy van itt modern anyuka is

2021. dec. 5. 17:39
 6/99 anonim ***** válasza:
17%

Ne foglalkozz vele, korlátolt barmok. Mindenki olyan nevet ad a gyerekének, amilyet akar (bizonyos határokon belül, de azért van utónévlista, mert az MTA figyel ezekre a bizonyos határokra).

Szerintem sokkal hátrányosabb egy Jolán névnek, ami nem nemzetközi, mint pl a Milana… A páromnak igazi magyar neve van és az én német családom ki sem tudja mondani, le sem tudják írni helyesen. Nekem viszont nemzetközi nevem van, aminek nagyon örülök és a gyerekemnek is olyat adtam (Alina). A németeknél is vannak igazi ótvar régi nevek, szerencsére azt megúsztam.

2021. dec. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/99 anonim ***** válasza:
24%
Kettes, az én fiam.neve is Zerind. :D Ha a következő lány lesz, Zília vagy Zille lesz. 🙂
2021. dec. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/99 anonim ***** válasza:
11%
Ja és készülj, MINDENKINEK 5 percig magyarázom, betűzöm a nevet mire megértik.😃
2021. dec. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/99 anonim ***** válasza:
100%

Mint tudjuk, a szépség relatív, így olyan mindegy hogy kinek melyik név tetszik, olyan sosem lesz, ami mindenkinek megfelel. Nekem pl a szőr feláll a hátamon az Évától, a gyerekem viszont Anna és nagy kedvencem a Melizand név, csak az nem illett a vezetéknévhez.

Mondjuk eleve nem értem, felnőtt embernek egyáltalán miért kell megszavaztatnia, hogy kinek tetszik vagy nem tetszik az általa választott név. Ha meg megkérdezi, akkor fogadja el azt is, ha valakinek épp nem tetszik.

2021. dec. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/99 anonim ***** válasza:
90%

Én is mindig rácsodálkozok arra, hogy itt mekkora indulatokat tud kiváltani egy-egy név. Ízlések és pofonok...

Nekem különleges nevem van, imádom, illik a személyiségemhez, a lányomnak pedig tucat nevet adtunk, mert az is tetszett nekünk.

Olyan nevet adj neki, amilyet ti szeretnétek, ne olyat, amilyen a "gyk" megszavaz, mert mindenkinek más az ízlése.

2021. dec. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!