Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ti szeretitek, ha egy modern,...

Ti szeretitek, ha egy modern, Young Adult blogban/könyvben különlegesebb magyar nevek vannak?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy a szereplők neve nem merül ki abban, hogy Anna, Kati, Kitti, Lili, Zsófi, Tomi, Krisztián, Dani és társai, de nem is a Hadúr, Zénó, Ottokár, Orália, Psziché, Alma, Málna kategória; hanem ritkább de ízléses, valamint bibliai neveket használ. Felsorolok párat, ami szerintem ebbe a csoportba tartozik: Zina, Alex, Villő, Joachim, Nátán, Áfra, Rafael, Ráhel, Doroti, Flávia.

Ti melyik vonalat preferáljátok? Különleges vagy inkább hagyományos?



2016. okt. 8. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Különleges magyar nevek jobbak :)
2016. okt. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 PresidentEvil ***** válasza:
100%

.

Attól függ. Ha jó a történet és a nevek illenek a karakterekhez, akkor oké. De ha csak azért van különleges neve a szereplőnek, mert az írónak ez tetszik és nincs mögötte történet (a névadás sokszor a karakter családját is jellemzi valamilyen szinten) vagy nincs szerepe, az elég gyenge. Egy jó író jó történetet tud írni Kovács Jánosokról vagy Szabó Józsefekről is és egy karakter sem lesz érdekesebb kizárólag attól, hogy ritka neve van.


Az sem mindegy, hány ilyen nevet alkalmazol. Például egy olyan gimnáziumban, ahol a nagyváros minden részéből járnak a diákok, nem lehet mindenki Karmelita meg Jonatán, lesz köztük bőven Ferenc meg Éva is.

2016. okt. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Zina -a női nemi szervvel rímel, ez pedig zavar :S

Joachim- akárhogy nézem, ez nem magyar név. A helyes kiejtésében sem vagyok biztos és ez idegesít.


Amúgy igen, örülök, ha egy könyvben nem csak Hannák meg Noelek rohangálnak, de van sok szép, egyszerű magyar név :)

2016. okt. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én egyszerű magyar neveket használok, de néha-néha felbukkan egy különlegesebb név, pl Alex.
2016. okt. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!