Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy estünk àt a ló túlsó...

Hogy estünk àt a ló túlsó oldalára néhány évtized alatt a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés

Ha megkèrdezem az idősebb generációt, hogy nekik milyen szüleik voltak az esetek többségében azt hallom, hogy szigorúak ès elég gyakori volt, hogy eljárt a szülő keze. Leszeretnèm szögezni, hogy nem vagyok ennek a nevelésnek a híve sem, csak kezdem azt érezni, hogy ma már átmentünk a másik végletbe. Nem tudom felfogni, azt, hogy egyeseknél a gyerek simán lehülyézheti a szüleit anélkül, hogy annak bármilyen következmènye lenne és ennek vagy ehhez hasonló esetnek többször is voltam szemtanúja.

A feleségem pedagógus és azt tapasztalja, sok gyereknél, hogy ha rossz jegyet ad , akkor a szülők konkrétan letámadják, hogy mégis, hogy kaphat az ő gyereke rossz jegyet, az nem számít, hogy a gyereknek milyen a tudása. Volt olyan is, hogy az egyik gyerek annyira nem bírt magával és a feleségem felszólította, feleltette. A gyerek nem tudott semmit, beírta az egyest, dèlutan megjelentek a szülők ès nekik állt feljebb. Nem vagyok én olyan öreg, de amikor én rossz voltam az iskolàban meg sem mertem mondani, nem, hogy még beküldjem anyàmat.

Nem értem mi vàltozott meg néhány évtized alatt az emberekben, hogy nem hajlandóak nevelni a gyereküket. Régen mivel voltak másabbak az emberek?

Termèszetesen tisztelet a kivételeknek.



2021. dec. 6. 13:08
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

10-es:

Én nem pontoztalak le, nem szokásom ilyenekkel foglalkozni.


,,Szerinted a szülő a hibás, amiért megteheti, hogy bemenjen a tanárnak reklamálni?”

Azért mert valamit lehet, attól még nem kötlező csinálni.


,,Arra nem gondoltál, hogy a tanári szakma miért vesztette tekintélyét? És milyen ma a magyar oktatás?”

Nagyon jól tudom milyen a magyar oktatás, épp ezért kéne a szülőknek segíteni a pedagógusok munkáját azzal, hogy megneveli otthon a gyerekét ès megtanítja azt, hogy a tanárjainkat tiszteljük.


Miből gondolod, hogy nincs gyerekem? Meg amúgy, ha nincs akkor nekem nem szabad hozzá szólnom, amit külső szemlélőként látok.

2021. dec. 10. 22:55
 12/12 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a felgyorsult életmód és a tömegével beáramló nyugati kulturális hatások.


Régebben jobban meg lehetett élni, biztosabb volt a munkahely, most meg mindkét szülőnek ki kell dolgozni a belét. Nincs idejük annyit foglalkozni a gyerekkel. Bekapcsolják neki a tv-t, odaadják a tabletet, oszt jónapot. Ha hisztizik valamiért, akkor kinyalják a fenekét, ráhagyják, csak fogja már be, ne kelljen a nyavalygást hallgatni munka után.


Az hogy mit néz a gyerek az elektronikus eszközökön sokszor nincs kontrollálva. Trágárság, lázítás, szex van dögivel. De elég megnézni egy Carton Network-os mesét. Nem is kell mainak lennie, már az én időmben is, a 90-es években, gusztustalan amcsi hulladékok voltak.


Rengeteg gyerek nem tanul meg rendesen olvasni, szöveget értelmezni, nem kötik le a könyvek, mert a technika az izgalmas. Nem azt mondom, hogy például a tablet ördögtől való, de legyen már mérték tartva.


A régi rendszerben is voltak túlkapások, némely tanár már szinte félistennek képzelte magát és nem kímélte a favonalzót. Igazságtalanok tudtak lenni, akárcsak a szülők.


Valahol a kettő között van a jó nevelés. A túlzott engedékenység és a túlzott szigor egyaránt helytelen

2021. dec. 29. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!