Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha anyósom jobban...

Mit tegyek, ha anyósom jobban szereti a sógornőimtől való unokáit, mint a tőlem született unokáit? A gyerekeimet kicsit megviseli.

Figyelt kérdés

Van 6 unokája. Férjem nővérének van két gyereke: 10 éves lány, 8 éves fiú. Férjem ikertestvérének (lány) van egy 3 éves fia. Nekem és a férjemnek van egy 6 és egy 4 éves fiam, és egy 1 éves lányom.

A két nagyobbik gyerekemet bántja, hogy nem szereti őket úgy a nagyanyjuk meg a mostoha nagyapjuk, mint a másik négy gyereket.


Ez olyanokban nyilvánul meg, hogy a férjem nővérének gyerekeit viszik mindenhova, az én fiaimat meg nem. És nem azert, mert kicsik, mert vitték azokat a gyerekeket strandra, játszótérre 1-2 évesen is. Vagy például az én gyerekeim szülinapjakor kapnak a többiek is ajándékot, de amikor mondjuk a 3 éves Benikének van a szülinapja, akkor nem kapnak az enyéim.


Nem arról van szó, hogy rá akarnám sózni anyósomékra a két nagyot, de azt már nekem ne beszélje be senki, hogy egy 3 éves folyamat hisztiző gyereket a 2 unokatestvérrel nem fáradtság a 40 fok melegbe falunapra felvinni, de az én 6 éves fiamat meg kunszt elvinni fagyizni.


2021. dec. 10. 16:39
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
De nagymama elvárja, hogy minden hétvégén menjünk hozzá.
2021. dec. 10. 16:39
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

Azt nem tudom, hogy mit tegyél, de az okát sejtem, hogy miért van így. Én nem pártolom anyósodat, de meg lehet érteni, hogy közelebbi kapcsolatban van a lánygyerekei gerekeivel. Nyilván, neki is viselkedni kellene, és nem így kimutatni, hogy a masik 3 gyereket jobban szereti, mert az nagyon gáz, hogy a gyerekek is érzik, hogy őket kevésbé szereti a nagymama.


Egy nő másképp van a lányai gyerekeivel, másképp a fiai gyerekeivel. Majd megtudod, hogyha a fiaid és a lányod szülők lesznek.

2021. dec. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező akkor ne vidd oda gyerekeidet ahol nem szeretik
2021. dec. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%
Olyan gyökér az anyósod, mint a 2-es válaszoló. Ne menjetek hozzá.
2021. dec. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%

Le lehet pontozni kettest, de sok igazság van benne, az anyja nagymama nagyon tud kötődni a lánya gyermekeihez. Különösen igaz ez, ha a lányával is szoros a viszony és napi kontaktus van.


Amúgy nálunk hasonló felállás volt, mi voltunk az elhanyagolt unokák. Akkor minket is bántott, ma már felnőtt fejjel teljesen megértem és nincs harag bennem. A nyolc unokatestvér közül a nagyi egy lány unokatesóm mint negyedik gyermeke emlegette. Én sokkal szorosabb viszonyt ápoltam édesanyám szüleivel, ők felém húztak inkább...


Megoldást nem tudok, de szerintem jóval általánosabb ez a saját tapasztalatom szerint, mint a "minden unoka egyenlő" felállás. Talán lazítsatok a kapcsolaton kicsit.

2021. dec. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%
Mégis miért lennék gyökér? Más, amikor a menyed terhes, és más, amikor a lányod.
2021. dec. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Hát én nem értem meg. Azt megértem, hogy a fiam felesége inkább az édesanyjától kér tanácsot, és nem engem fog felhívni. De az unokáim között nincs különbség. A lányom és fiam gyerekeit is ugyanúgy szeretem. Oda figyelek, hogy a lányomék mit kérnek, és tiszteletbe tartom a fiamék kérését.

Az tény hogy a fiam nem velem beszélte meg egy idő után a dolgait, és a lányom a mai napig inkább hozzám fordul tanácsért, de ez nem az unokáimmal való kapcsolat, hanem a gyerekeimmel.

Megértem a kérdező problémáját, mint nagymama és mint édesanya is.

2021. dec. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
97%

A terhességnél ok, de nem mindegy hogy a fiadé a gyerek vagy a lányodé?

Az unoka az unoka. 2 képzeld van olyan mama is, aki azt a gyereket is szereti akihez nincs is köze mondjuk mert, előző házasságból van, biztos nem szereti úgy mint a vérszerintit, de legalább nem mutatja.

2021. dec. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
Azért vagy gyökér, mert jobban szereted a vejed gyerekét, mint a fiadét.
2021. dec. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%
Hát ne menjetek minden hétvégén. Ha kérdezi, miért nem mentek, mondd el ezt, amit ide leírtál. Mondd, kérdező, mit veszíthetsz? Anyósod már most sem foglalkozik a gyerekeiddel.
2021. dec. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!