Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki hogy viszonyul a néni...

Ki hogy viszonyul a néni jelzőhöz a gyerekénél, illetve ha más gyereke szólítja így?

Figyelt kérdés

Elkezdett velünk barátkozni egy másik babás család. Mi minden felnőttet ugye nénizünk/bácsizunk, még 1 éves sincs a babánk. Nem tegezünk neki felnőtteket. A nő mindig kikéri magának hogy ne nénizzük (most eltekintek attól, hogy ez általánosságban egy ostoba egó sérülékenység, illetve hogy barátnőm velem egy idős 30 évesen se bántja a szó, sőt, ő meg egy 10-essel több eleve..)


Nehéz figyelnem rá, mert automatikus a szó használat, de igyekszem figyelembe venni…


Nálatok van ilyen ismerős? Kivételt képez a megszólítása, vagy nem foglalkoztatok ezzel?



máj. 14. 10:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Én senkit nem nénizek/bácsizok, akit ismerek és tudom a nevét és tegeződünk. Pl. a kollégáimmal szokott néha találkozni, akkor azt szoktam mondani, hogy ő a Gizi/Tihamér. Külföldön élünk, de magyarokkal dolgozom, úgyhogy máshol nem nagyon fordul elő ilyesmi. Játszótéren, ha ismerős (nem magyar) családdal vagyunk együtt, akkor úgy szoktam neki mondani, hogy "az X anyukája".
máj. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Engem is baromira zavar, ha valaki "néniz". Mi a baj azzal, ha csak simán a keresztnevén szólítja valaki a másikat egy gyerek-felnőtt beszélgetésben?
máj. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Én csak azokat nénizem akik pl idegen az utcán. Pl várjuk meg míg leszáll a néni, a néni volt előttünk, es hasonlók.


Akiket ismerek, azokat a nevén hívom.

máj. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%

Nincs ilyen sértődékeny ismerősünk. De ha nagyon élezi a helyzetet emiatt, akkor nem biztos, hogy erőltetném vele a kapcsolatot.

Bizonyos értelemben ugyanolyan karót nyelt ember, mintha az ellenkezője lenne. Csak az a megszólítás az elfogadható neki, amit ő kigondol magának. Hát engem gyerekeim ovis és iskolás társai köszöntöttek már tegezve is, magázva is, mindeféle megszólítással. Én meg mindegyiket mosolyogva elfogadtam.

A fene megette azt, aki egy kisgyerek gesztusain fennakad. És persze most még te mondod, de előbb-utóbb a gyereked fogja valahogyan hívni a felnőtteket, és neki végképp egyformán néni/bácsi lesz a 25 éves meg a 90 éves is.

máj. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%
Nem nénizünk/bácsizunk olyanokat, akiket ismerünk.
máj. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

24 éves korom óta kisgyermeknevelő vagyok, megszoktam, hogy néni vagyok :D Lassan az a fura ha valaki úgy szólít a keresztnevemen, hogy nem teszi utána, hogy "néni".


Így a játszótéren sem zavar, de nagyon ritkán néninizik meg bácsizzák egymást a szülők. Általában a "kisfiú/kislány apukája/anyukája" a megnevezés.

máj. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%

Barátokat, közeli ismerősöket nem nénizünk/bácsizunk. Felesleges, régi szokás.


Hidd el, a te gyerekednek is kellemetlen lesz, mikor az ismerősöket minden barátjs tegezi, csak neki kell magázni.

máj. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe nem jutna megsértődni azon, hogy egy gyerek lenéniz. Volt már, hogy kamaszkoromban is lenénizett gyerek, de mivel én is néniztem-bácsiztam meg tetszikeltem gyerekként, nem akadok fent ilyeneken. Egyszer szólt rám egy idős hölgy, hogy neki sértő a tetszikelés, az ő esetében odafigyeltem, ahogy te is, hogy magázzam, de az ilyenek szerintem inkább egyedi eset. Családon belül, tágabb körben is simán tegeződés és néven szólítás van.
máj. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

Engem tizenévesen néniztek le először, őszintén nekem inkább jól esett, mint rosszul.

30 éves vagyok, mostmár elég gyakran vagyok "néni", engem nem zavar.

Szerintem akit zavar annak vannak önértékelési problémái, nem azzal van a probléma hogy egy 1 évesnek 15 felett mindenki néni-bácsi.

máj. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindig elgondolkodom azon, milyen élete lehet annak, aki ilyen hülyeségeken fent akad.

Van egy testvérem nagy korkülönbséggel. Először tizenéves koromban néniztek az ő ovis társai. Nem zavart, inkább vicces volt.

Aztán pedagógus lettem. Huszonévesen már a nálam pár évvel fiatalabbnak is néniztek. Megszoktam.

Már csak magánban tanítok, túl a negyvenen. Minden gyerek úgy szólít, ahogy akar. Lehetek néni, nem néni, tegezhet, magázhat, ahogy neki kényelmes. Nem vagyok én az anyakirálynő, hogy bárki is feszélyezve érezze magát a társasagomban.

Amúgy nemsokára szülök. Fel vagyok rá készülve, hogy mostmár örökre néni leszek. Addig örülök, amíg nem "nagymamáznak"🤣

máj. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!