Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha a 2 éves...

Mit tegyek, hogyha a 2 éves fiam nem fogadja el a testvérét, és durva vele?

Figyelt kérdés

2 éves fiamnál megkésett beszédfejlődést állapítottak meg, járunk vele fejlesztésre, de olyan, mint halottnak a csók. Nem is érti, amit mondunk neki, egy 6 hónapos szintjén van azt leszámítva, hogy tud járni.

2 hónapos fiamat nem fogadja el a 2 éves fiam. Ha nem figyelünk oda, akkor üti, vágja, rúgja, nem merem őket egy szobában tartani.

Ha sír a kicsi, akkor egy ideig nézi a nagy, majd elkezd sírni és megpróbálja "túlsírni" a kicsit. Amikor szoptatok, akkor is állandóan jönne oda közénk, húzza a gyereket a lábánál fogva.

Van vele foglalkozva, de azt nem tehetem meg, hogy a kicsit bezárom egy szobába és csak a naggyal foglalkozok.


2021. dec. 12. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Ne haragudj, de akkor egyértelmű, hogy valami fogyatékossága van. Emiatt ilyen. Ha halottnak a csók, akkor nem felel meg az a fejlesztés, valószínűleg nem csak a beszédkésés a gond, az csak tünet. Ha 6 hónapos szintjén van, akkor miért varod el, hogy azt megértse, hogy a tesóját ne bántsa?? Ha mást sem ért meg?
2021. dec. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én sem igazán értem, ha egy 6 hónapos szintjén van, hogyan várod el, hogy elfogadja, hiszen gyakorlatilag pár hónap van köztük, legalábbis a viselkedésük alapján.
2021. dec. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
68%
2 évesnél, nincs megkésett beszédfejlödés, mert a legtöbb 2 éves még nem beszél, kellene neki tudni 20 szót, mondatot nem, hiába viszed fejlesztésre, mert nem annyira fejlett még, hogy, beszéljen. Mi az, hogy, 6 hónapos szinten van? Ha ilyen negatív véleménnyel vagy rola, az nem fog neki jót tenni.
2021. dec. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!