Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyes-ről Tgyás-ra. Mi a sorrend?

Gyes-ről Tgyás-ra. Mi a sorrend?

Figyelt kérdés
Ha pl.: okt. 1-től Tgyás-ra megyek, mikor kell lemondanom a Gyest? Hol találok nyomtatványt a lemondáshoz?
2010. szept. 6. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Menj be s Mákhoz és ott érdeklődd meg,hogy ez hogy is van pontosan.ott legalább tuti választ kapsz.
2010. szept. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a pont a héten akarok átmenni egyikből a másikba :)

Elvileg úgy fog történni, hogy csütörtökön faxban lemondom a gyest a máknál aznapi dátummal és másnap megyek az orvoshoz , aki szülési szabira(tgyás) vesz, majd az itt kapott papírokkal bemegyek a munkahelyemre.


Nem tudom mennyire sűrgős neked, de jövő héten meg tudom írni, hogy mire jutottam így.

2010. szept. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm:) Igen, magam is valahogy így tervezem, még 4 hetem van, csak nem tudtam elég-e, ha 1 nappal előtte mondom le... Van formanyomtatvány a lemondáshoz, vagy elég ha a saját szavaimmal leírom?

Ha nem felejted el, kérlek írd meg jól alakult-e?

Minden jót és köszönöm!

2010. szept. 7. 16:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy ehhez nincsen formanyomtatvány. Arra kell figyelni, hogy a fax max aznapi legyen, amelyik nappal lemondod vagy a postai pecsét legyen aznap, különben utalják és visszakérik stb (álítólag ez nagyon macerás)


Nem felejtem el megírni mi volt! :)

2010. szept. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Sikerült elintéznem :)


MÁK-ba küldtem egy faxot, amiben leírtam hogy hányadikától szeretném megszüntetni a gyest tgyás igénylése miatt. Felhívtam a MÁK-ot, ott adtak ehhez egy fax-számot, ide küldtem + oda is, ahonnan anno a határozatot küldték. Levélben, postai úton ugyanez a menete. Utólag nem lehet lemondani!!!


Ezután a terhesgondozóban kiállítottak egy papírt, hogy ugyanezen dátumtól kérik a szülési szabadságot. Ezzel bementem a munkahelyemre, ott alá kellett írni egy másik papírt + megkaptam egy másikat, amit majd szülés után kell kitölteni. A munkaügyes hölgy elmondta, hogy milyen papírok kellenek majd szülés után (egy igazolás a kórházból, baba taj kártyaájának és az anyakönyvi kivonatnak a másolata+ amit ő adott) és ezeket már csak postáznom kell, nem kell bemenni személyesen szerencsére.


Nem tudom mennyire voltam érthető, de a lényeg:

1. GYES lemondása a MÁK-nál faxon vagy levélben

2. Orvostól a papír elkérése a TGYÁS-hoz

3. Munkaügyre ezt bevinni

4. Szülés után a korábban említett papírok beküldése a munkahelyre.

2010. szept. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy leírtad, teljesen érthető, hamarosan magam is intézkedem.

Kívánok minden szépet és jót!

2010. szept. 14. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!