Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért zavar ez ilyen sok embert?

Miért zavar ez ilyen sok embert?

Figyelt kérdés

Ha egy kismama többes számban beszél a terhességéről, vagy a babájáról?

A környezetemben sok édesanya így beszél, és senkit nem zavar, ha valaki azt mondja, hogy pl 20 hetesek vagyunk, hiszen egyértelmű, hogy nem szószerint kell értelmezni.

Ennek ellenére itt úgy nekiugranak az ilyennek, mintha minimum bűnt követett volna el.

Miért van itt ennyi idegbeteg, akit ilyen apróságok ennyire zavarnak?


2021. dec. 21. 13:34
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
69%

Én meg azt nem értem, hogy ha egyértelmű hogy a baba húsz hetes akkor miért rossz igét használ?

Miért lenne idegbeteg aki szóvá teszi? Ne túlozz. ☺️

2021. dec. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
77%

Mert dedós dolog. És aztán jön a kakiltunk, pancsiztunk, szundiztunk, szopiztunk... És idővel anyukával már egy értelmes mondatot sem lehet váltani, mert lassan tényleg ő is szájba kapja a cumisüveget, annyira átlényegül.

Nem ugrok senkinek ezért, de borzolódik minden szőr- és idegszálam, amikor ezt meghallom. Lehet, hogy emiatt idegbetegnek tartasz - de én meg az ilyen anyukákat tartom annak.

Mondom ezt épp 20 hetes terhesként. Mert hogy attól, hogy a testemben van, ő egy külön kis emberke, aki egy külön személyiség lesz.

2021. dec. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
66%
Terhesként elmegy, de mikor már megszületett a gyerek “csinálja”, nem te. Barátnőm 2.5 éves lányáról is úgy beszél, hogy “nem kakiltunk”, “nem hízunk”. Gáz, dedós.
2021. dec. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
75%
Mert nem ketten vagytok 20 hetesek csak a baba, nem ketten kakiltok csak a baba, nem kettőtöknek jön a fogatok csak a babának. Ez kb ugyanolyan furcsa, mint az, hogy "apával szexelünk". Ritka borzalmas.
2021. dec. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
92%

Én bár szóvá sosem teszem, de nekem is bántja a fülem. 20 hetes a baba, én nem.

Ugyanakkor ilyenen fennakadni megint csak hülyeség mindkét oldalról, ha valaki így akarja kifejezni magát, akkor így fogja, akkor is, ha nekem vagy másnak nem tetszik, míg a másik tábor sosem fogja így használni.

2021. dec. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

#2

A testvérem is így beszélt amikor babája volt, és ő egyáltalán nem ilyen, akivel nem lehet másról beszélni, pláne nem dedós.

2021. dec. 21. 13:48
 7/36 A kérdező kommentje:

Egyébként ez külföldön is elterjedt, ezer meg ezer baba bejelentős kép van a szülőkkel, amire azt van írva hogy "We are pregnant"


Na gondolom ettől falnak mennétek :)

2021. dec. 21. 13:50
 8/36 anonim ***** válasza:
41%

6.

"A testvérem is így beszélt amikor babája volt"

És miért hagyta abba? Történt valami a gyerekkel? 😬

2021. dec. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
80%

#7

Naná, ugyanis kétlem, hogy anyuka és apuka is terhes...

Amúgy meg abból, hogy külföldön is vannak ilyenek, még nem következik, hogy normális is a dolog. Öngyilkos merénylők is vannak külföldön...

2021. dec. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
63%

"Egyébként ez külföldön is elterjedt, ezer meg ezer baba bejelentős kép van a szülőkkel, amire azt van írva hogy "We are pregnant""


Ha értenél angolul, akkor átjönne, hogy a We are pregnant konkrétan nem azt jelenti, hogy terhesek vagyunk, hanem, hogy gyereket várunk. Ők ketten, a jövendőbeni anyuka és apuka.

2021. dec. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!