Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek van hozzá joga...

Szerintetek van hozzá joga egy idegennek, hogy rászóljon a ti gyereketekre és "nevelje" helyettetek, ha a gyerek olyasmit csinál, ami más embert esetleg zavar?

Figyelt kérdés

Mondjuk ha buszon ülve a gyerek kalimpál a lábával és rugdalja az előtte lévő ülést, jogosan szól rá egy másik utas, hogy ezt fejezze be?


Vagy ha a boltban a gyerek nekitolja valakinek a bevásárló kocsit, mert máshogy nem fér el mellette, de az anyja ezért nem szól rá (mindegy, hogy miért), akkor ez feljogosítja a többi vásárlót, hogy rászóljanak a gyerekre, hogy ne furakodjon, illetve kérjen elnézést?


Ti hogy vagytok ezzel? Más is nyugodtan rászólhat a gyereketekre, ha valami olyasmit csinál, ami zavarhat másokat? Vagy nem szoktátok jó szemmel nézni, ha más próbálja helyretenni helyettetek a gyereket?



2016. okt. 6. 10:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Igen, rászólhat, engem nem zavar, de persze kultúrált hangnemben tegye. Simán lehet, hogy elbambulok és nem veszem eszre pl a rúgdalást és mivel valóban nagyon idegesítő, nyugodtan szóljon érte a másik ember.
2016. okt. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Enyémre is rászólhat, persze normális hangnemben és nem kioktatóan.
2016. okt. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
Ha rosszalkodik, rászólok én. Eddig még nem volt ilyen alkalom, de nem venném zokon, ha más tenné meg. Én még úgy nőttem fel, hogy az utca összes asszonya "nevelte" az utcabeli gyerekeket, kisvárosban élünk, hasonló környezetben, normális szomszédokkal.
2016. okt. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Persze, hogy rászólhat. De ilyen még nem volt. Figyelni szoktam rá.
2016. okt. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%
Igen, van, ha normális hangnemben szól és jogos dologért, akkor a szülőnek kell szégyellnie magát, amiért ő nem szólt. Hogyha nem megfelelő hangon vagy nem jogos dolog miatt szól, akkor meg a szülő álljon ki a gyerekért. Emberek vagyunk meg valami elszigetelet gépek, kell kommunikálni.
2016. okt. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%

Ha akkora paraszt vagyok,hogy nem nevelem a sajàtomat,aki pl folytogatja a jàtszótéren a többi gyereket, akkor igen szóljanak rà nyugodtan(persze ilyenkor rögtön sértődés van).

Mondjuk én figyelek a gyerekre nem napozni megyek vele jàtszótérre pl.


Én sajnos sokszor vagyok kénytelen ràszólni màs gyerekére. De az esélyt anyukànak megadom,hogy ő szóljon,ha csak nézi bambàn hogy a gyereke tör zúz sőt ne adj isten mosolyog is rajta, na akkor nincs tovàbb igenis ràszólok. Van amelyik anyuka ilyenkor észbekap de van olyan aki megsértődik vagy megpróbàl nekem beszólni...na akkor anyuka is megkapja a.beosztàsàt.

Nem.az a baj ha a gyerek "rosszalkodik" hanem némelyik szülő hozzààllàsa, a leszarom majd ràszól màs vagy a leszarom de màs ne nevelje.

2016. okt. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Meg nem volt ra szukseg, de szerintem nem sertodnek meg.

Minap a gyerekekkel ruhat szerettunk volna venni. Volt par ovis koru gyerek, aki folyton futkosott, neki mindennek, bujocskaztak, senki nem szolt rajuk...

Az en 8 es 13 evesem mar kerdezte, hogy miert nem szolnak mar nekik...Zavaro volt, tenyleg.

2016. okt. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
96%

Bocs, de szerintem rosszul állsz a kérdéshez.

Tegyük fel, hogy ülök a buszon, mondjuk hosszú út, és már tizenöt perce rugdossa a gyerek a hátam. Az a kérdés, hogy nekem jogom van-e nyugodtan utazni, és szólni a másik utasnak, hogy álljon le ezzel?

Márpedig jogom van.

Vagy ha előttem ül a vonaton, és feszt a nadrágom rugdossa (lóbálja a lábát), akkor nekem jogom van megkérni, hogy ne csinálja. Mondjuk úgy, hogy jogom van a tiszta, rendezett ruházathoz, és másnak nincs joga összekoszolnia engem. Az lényegtelen, hogy az "elkövető" egy neveletlen ötéves.

Senkinek nem kell hagynia, hogy egy másik ember rugdossa, ütögesse, sértegesse, vagy összekoszolja, csupán arra hivatkozva, hogy "még kicsi".

2016. okt. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%

Igen, joga van. Ha az antiszociális anyja nem tanítja meg a közösségi élet íratlan szabályaira, akkor szóljon rá más. Hátha nem lesz olyan bunkó, mint a szülei.

Mert hát ezeket a szülőnek kellene megtanítania.


Ha velünk történne ilyen, én kérnék elnézést, és elmagyaráznám a gyereknek, hogy miért volt jogos, hogy rászóltak.


Buszon nem utazunk, de a kocsiban sem hagyom, hogy az apja vagy az én ülésemet (mikor ki vezet) rugdalja, mert rohadt szar érzés, és idegesítő is.

A bevásárlókocsi ha útban van, kézzel arrébb tolom, nem pedig nekitolom az enyémet...

2016. okt. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
27%

Hát ez attól függ. Ha én is ott vagyok (és nyilván itt kis gyerekről van szó, úgyhogy ott vagyok), akkor NEKEM szóljon, majd én rászólok a gyerekre. Ha nem vagyok ott, vagy nem egyértelmű az adott szituációban, hogy az adott gyerek kihez tartozik, akkor természetesen rá lehet szólni kulturáltan másnak is.


Mondjuk az ilyet nem értem: "Ha az antiszociális anyja nem tanítja meg a közösségi élet íratlan szabályaira" 1. Miért antiszociális? Azért, mert az adott probléma még nem jött elő, és te pont látod, amikor igen? Nem lehet mindenre otthon előre beidomítani a gyereket. 2. Anyja? Az enyémnek apja is van, nemár, hogy minden nevelési hiányosságot az anya nyakába varrunk.

2016. okt. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!