Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan szülő aki direkt...

Van olyan szülő aki direkt olyannak neveli a gyerekét, hogy az ne tudjon elszakadni tőle soha, vagy ha igen akkor visszatérjen hozzá, mert úgymond nem képes önálló életet élni, kialakítani?

Figyelt kérdés
Mik a jellemzői az ilyen gyermek szülő kapcsolatnak?

2021. dec. 25. 16:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyant, hogy a pasas 65 évesen tudott megnősülni, miután az anyja elhunyt. Szóval van. Le kell rombolni gyerekkora óta az önbizalmat az a titka, anyám profi benne. Mentális beteg az ilyen szülő.
2021. dec. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Apukámnak nárcisztikus személyiség zavara van, ő csinálta ezt velünk, de ő nem is titkolta, azt mondta, hogy ő azért csinált gyerekeket, hogy sose legyen egyedül. Nem mehettünk barátokkal találkozni, igazából sehova az iskolán kívül és haza, nyomkövetőt tett a telefonunkra, figyelte, hogy kicsöngetés után a legkorábbi busszal jövünk - e haza, 16 évesen lett telefonom, azt sem tőle kaptam és rendszeresen átnézte az előzményeimet, beszélgetéseimet, képeimet, zenéimet. Egyszer lázadtam 17 évesen, hogy elmegyek egy barátnőm szülinapjára, akkor bezárt a szobámba kulccsal, nem lehetett saját hobbim sem, rajzolni szerettem és minden rajzomat, amit talált széttépett, a könyveket, amiket olvastam széfbe zárta előlem. Nagyjából így nézett ki a közös életünk, minden mozdulat kontrollálva volt. Én nem bírtam ezt, a 18. szülinapom után egy héttel megszöktem otthonról, de az öcsém a mai napig otthon él és vállalja, hogy sosem lesz kapcsolata, próbál jól fizető munkát találni, hogy el tudja tartani Apát meg magát (magánorvos lenne, Apukám saját praxist akar venni neki, ha befejezi az egyetemet). Őszintén remélem, hogy egyszer megjön Öcsém esze is, és nem ad fel mindent Apukám kedvéért.
2021. dec. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van ilyen ismerősöm. Már 46 éves kb.

Az anyja pszichiáter. Már gyerekkorában adagolta neki az antidepresszánsokat meg még ki tudja mit, hogy teljesen tönkretegye, mellette maradjon élete végéig. Sikerült is neki, 46 éves férfiként az anyja a gyámja... Egyébként látszik is rajta, hogy valami nem oké, mintha mindig be lenne szívva, valószínűleg a sok gyógyszer okozott nála károsodást.

2021. dec. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!