Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan szülő aki direkt...

Van olyan szülő aki direkt olyannak neveli a gyerekét, hogy az ne tudjon elszakadni tőle soha, vagy ha igen akkor visszatérjen hozzá, mert úgymond nem képes önálló életet élni, kialakítani?

Figyelt kérdés
Mik a jellemzői az ilyen gyermek szülő kapcsolatnak?

2021. dec. 25. 16:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Igen, pl a szomszéd.
2021. dec. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
és mit csinál a szomszédod pontosan vagy hogyan neveli őket?
2021. dec. 25. 16:38
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Én többnyire fiús anyáknál látom ezt, főleg, ha az anya egyedülálló anya, vagy rossz a házassága. Egyszerűen olyan komfortban tartja a gyereket, amiből annak idősebb korban nincs kedve kilépni.
2021. dec. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Igen, az anyósom ilyen; a férjem öccse alig tud a maga lábán állni, pedig majdnem 30. Náluk abban nyilvánul(t) ez meg, hogy minden, de minden döntést az anyja hozott meg helyette, az összes ügyeit ő intézte, így a sógorom kis túlzással életképtelen. Érzelmileg nem (sem) tud elszakadni az anyjától, vele élt 25 éves koráig, csak két éve tudott elköltözni, de most is mindennap órákig beszélnek és ugyanúgy "jelent" az életéről az anyjának, mint amikor még együtt éltek, egymás minden percéről tudnak, gyakorlatilag a távolság ellenére mintha még mindig 100%-ban részt vennének egymás életében. A sógoromnak még sose volt párkapcsolata, szerintem nem is nagyon tudja, hogy kell egy nőhöz viszonyulni (semmilyen értelemben), az anyja annyira teleszövi a mindennapjait...
2021. dec. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Miért kaptam 0%-t?

A szomszédom így nevelte, tanárnő volt, a fia meg határőr, már mindketten nyugdíjasok, világ életében vele élt a fia, soha nem volt még barátnője sem. facebookon lájkolgatja a kamu jónős profilokat (ismerősöm), ennyi a társasági élete.


#1

2021. dec. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
Én is le lettem pontozva, pedig tapasztalatot írtam le. A környezetemben több ilyen férfi is volt.
2021. dec. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%

Van egy ilyen ismim, 30 éves, mindig mindentől óvva volt..jelenleg is egy helyen dolgozik az anyjával, kéreckednie kell, nem tud önálló lenni , a keresetét kb piperékre játékokra költi, nem vonatozhat egyedül stb

Értelmes tanult nő de kb egy 13 éves szintjén megrekedt.

2021. dec. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
33%
Nem tudom elképzelni, hogy van szülő, aki direkt csinálná ezt. Inkább arról van szó szerintem, hogy van aki túlfélti a gyerekét, és annyira meg akarja kímélni minden kudarctól-nehézségtől, hogy nem is hagyja őt kísérletezgetni és hibázni. Ezzel pedig azt neveli bele, hogy ha elsőre nem tud valamit tökéletesen megcsinálni, akkor inkább egyáltalán ne is próbálkozzon. Valahol mélyen ez jó szándékú ösztönből ered, de ha nem tudatos a szülő, akkor bizony meg tudja fojtani a túlféltő szeretetével a gyereket (aki meg aztán egy életet tölthet azzal, hogy ezt a tanult tehetetlenséget levetkőzze).
2021. dec. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem direkt, hanem úgy direkt, hogy pszichésen beteg a szülő.

Hasonló mint a Münchausen syndrome csak nem megbetegíti a gyereket, hanem infantilissé teszi.

7-es választ írtam, hidd el

Aki ezt csinálja az nem egyszerű túlféltés hanem pszichés betegség

Az anyuka ment az első második randikra a 25 éves lányával..szted? Elérte hogy soha az életben párja se lesz.

2021. dec. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
23%

#9, én elhiszem, de kihez beszélsz?

#8 voltam, csak azt az egy választ írtam, a

többi komment nem én voltam.

2021. dec. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!