Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Betti hogy lehetne a Bernade...

A Betti hogy lehetne a Bernadett becézése?

Figyelt kérdés

A Betti a Bettinának, Babettnek, Elizabetnek, Lizbetnek, Lizabetnek, Erzsébetnek lehet a becézése.

Van egy Bernadett nevű ismerősöm, aki magát Bettizi, pedig a Bernadett becézése a Detti, Berna, Berni.


2021. dec. 29. 14:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Ettől komolyabb bajod sose legyen...
2021. dec. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Az összes Bernadett nevű ismerősömet Bettinek hívjuk.
2021. dec. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
3%
Ez nekem is furcsa. Egyik ismerősöm kislányát mindig Bettinek szólítják, komolyan én azt hittem hosszú évekig, hogy Bettina a neve. Aztán kiderült, hogy Bernadett. Én szerintem is Dettinek szokták inkább becézni. Ha vkinek a Betti becézés tetszik, akkor nem értem, miért nem lett Bettina a neve...
2021. dec. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, hogyha majd anyuka leszek, nekem is lesz annyi felesleges időm, hogy ilyesmiken agyaljak és bosszankodjak.
2021. dec. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem minden keresztnévnek meg kéne szabni egy darab becenevet amit lehet használni, ha pedig mást akar az adott ember ki kéne bérelnie a használat jogàt féléves szinten az anyakönyvvezetőnél. Biztosítaná a szorgos polgári életmódot, jó kis plusz bevételi forrás lenne az államnak is. És mennyivel egyértelműbb lenne becenév alapján beazonosítani bárkit.
2021. dec. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Berna, borzalmas. Úgy becézünk valakit ahogy neki tetszik, szerencsére nincs megszabva.
2021. dec. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az

Istvánból lett Pista

Lászlóból lett Laci (Lászli kéne, hogy legyen a beceneve ezen az elven elindulva)

Mártonból lett Marci (miért nem Márti?!Hol van a nevében C?!)

Andreából lett Ada (minimum Anda kéne, hogy legyen, nem?!)

2021. dec. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

A becenév szabadon választható. Az a lényege.

Én Gabriellaként voltam már Gabka, Gabi, Gébi, Gabica és Gabóca is. Kinek mi tetszett.

2021. dec. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
73%
Hát ez tényleg különös! 🤣 Szerintem mondd meg neki, hogy nem az a beceneve! De ha már ezen agyalsz, akkor azon is gondolkodtál már, hogy pl. Csonka András, hogy lehet Pici? De van még ezer példa. Becézni bárkit bárhogyan lehet. Nincs sehova kőbevésve.
2021. dec. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
92%

Csonka András, hogy lehet Pici?

A Família Kft-ben Picit játszotta, és rajta maradt...

2021. dec. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!