Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik 1-2,5 éves gyerekkel...

Akik 1-2,5 éves gyerekkel vannak otthon, azok mit csinálnak egész nap?

Figyelt kérdés
2021. dec. 29. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
Játszanak a gyerekkel majd alszanak. Viszonylag eseménymentes élet
2021. dec. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
2 éves gyerekkel vagyok itthon. Ellátom a háztartást és könyvelőként dolgozok (vállalkozóként).
2021. dec. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Mi az, hogy mit? 80%-ban ugyanazt, amit a gyerek nélküli háztartásbeliek.

Főznek, mosnak, takarítanak, ha épp van kis idejük, filmet/sorozatot néznek, könyvet olvasnak. A maradék 20% a gyerek körüli teendők. Etetik, ruházzák, pelenkázzák, feneket törölnek, ha már nagyobbak, játszanak vele, megpróbálják lekötni a figyelmét.

2021. dec. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Ahogy az #1 írja. A gyerekkel foglalkozom, igyekszem a romokat minimumon tartani a lakásban, aztán ennyi. Élvezem azokat a rövidke időszakokat, amikor alszik, egyébként valóban nem sok. Nyilván megyünk játszótérre meg hasonlók, de a vírus miatt nincsenek nagyon baba-mama klubok, gyerekkoncertek, szóval ez kimarad, pedig amúgy szívesen vinném ilyen helyekre is. De hát ennyi, kreatívnak kell lenni.
2021. dec. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Derjaderja ***** válasza:
51%
Hát inkább a gyerek a 80% a hozzá kapcsolódó teendőkkel és az egyéb háztartási teendők a 20. Filmnézés, olvasás, hát azt is próbàl az ember...
2021. dec. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

#5

Ha a 168 órából alszol egy héten 49-et, akkor a fennmaradó 119 órában 95 órát foglalkozol a gyerekkel, és 23,8 órát takarítasz?

2021. dec. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Derjaderja ***** válasza:
94%
Erre így most nem tudok válaszolni, később megpróbálok számolni, de technikailag azért nehéz a válasz, mert a házimunkák jelentős része a gyerek létéből és ténykedéséből következik (mosások, evéd utáni takarítás, játékok, szétpakolt holmik, sáros babakocsi stb), másrészt vannak folyamatok, amik lassabbak, mert ott a gyerek (pl étkezések, közösen végzett házimunka), de azért reggel 7 és este 10 között a legtöbb teendő a gyerekkel függ össze (én éjjel pluszban dolgozom, plusz kelnek éjjel sokat, de mivel 7 óra alvással szàmoltál, ezt nem veszem ide).
2021. dec. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%
1 éves a lányom. Reggel felkelünk,megetetem aztán ameddig az apja lefoglalja addig én megcsinálom a reggelit magunknak. Reggeli után rendet rakok a konyhában, felporszívózok, ha kell akkor elindítok egy mosást, elindítom a mosogatógépet. Aztán kb elérkezik a gyereknek a tízórai ideje, megcsinálom neki is és megetetem. Aztán kiteregetek, játszunk 1-2 órát és lefektetem aludni. Ameddig alszik, addig megcsinálom az ebédet. Amikor felkel akkor megebédelünk és a délután már csak a sétával és játékkal telik az idő. Így, hogy most az apja itthon van gyorsabban megy minden, mert addig ő figyel rá de ha nincs itthon akkor is ez a sorrend csak akkor a gyerek is velem van ha csinálok valamit.
2021. dec. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jatszik és alszik🤣🤣 2 éve nem volt 2x kevesebbnél kelős éjjelem, de nyilván csak úgy alszunk, mi anyák..

6kor kel mindennap, felkelunk, felöltözünk, amig jatszik egyedül én pakolászok, mosogatok, reggelit csinálok. Eszünk. Elsétálunk boltba, hazajovunk elpakolok. Utana udvarin játszunk, kozbe kinti munkákat csinalok amennyire tudok. Bemegyunk, amig jatszik ebédet csinalok, ő is "segít" közben. Eszunk, aztán alszik. Addig én is pihenek vagy mosás, teregetes, pakolás, torolgetes, furdo takarítás stb, minden napra jut vmi. Ha felkel jatszunk stb, kozben ha kell hajat mosok stb. Kutya, macska etetés. Férjem 6 után ér haza, egyutt vagyunk 7ig, aztán fürdés, majd altatás. Alvás után mi a férjemmel együtt vagyunk kb 11ig. Onnantól kelek 2x-3x hozza, 6kor kelünk és igy tovább..egy átlag hétköznap.

2021. dec. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!